Citroen Xsara Picasso opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara Picasso spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso

turbo diesel

Średnia ocena: 7.75/10

Citroen Xsara Picasso spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA XSARA PICASSO

2011-02-07

co do elastyczności jest zdecydowanie średnio, do trzeciego biegu trzeba "wachlować" dość często i szybko. Natomiast jeśli chodzi o przyspieszenia od 60 czy 80 bez zastrzeżeń. Bardzo przyjemnie się rozpędzą. 90 KM troszkę za mało żeby wyrywać od 0 km/h
Co do przestrzeni to jest rewelacyjna. Minus za ergonomię jeśli chodzi o przyciemnianie liczników i regulacje lusterek jest za nisko. Materiały po 8 latach nie trzeszczą ani nie piszczą uważam że są niczego sobie.
Prowadzenia auta oceniam dość dobrze, jednak prześwit auta jest spory i potrafi czasem "zabujać". układ kierowniczy działa precyzyjnie. Hamulce oceniam wysoko, działają bardzo dobrze natomiast parkowanie jak to van nie należy do najlepszych. Słaba widoczność do tyłu.

Daniel2009-07-09

Samochód polecam. to już moja druga Xsara Picasso. Wcześniejszy model to 1.6 Benzyna. Tam przejechałem 120tys. bezawaryjnie i tutaj również oprócz eksploatacji nic nie wymieniałem.
90KM To niedużo, ale moment obrotowy poprawia właściwości. Elastyczność przy wyprzedzaniu dobra jeśli weźmiemy pod uwagę moc silnika. Skrzynia ok. Dobrze spasowana i cicha
Zawieszenie w stosunku do niemców bardzo komfortowe, duża ładowność, fotele przednie bardzo wygodne, tylne to trzy odzielne siedziska, idealne dla dzieciaków lub dla dwóch dorosłych. Komplet pasażerów ciasno. Jak wszędzie. Wyciszenie dobre, można normalnie rozmawiać.
Coż to jeden z najlepszych vanó moim zdaniem. Jak na tamte czasy, bo samochó projektowano parę lat temu. Dlatego kupiłem go powtórnie bo spełnia moje oczekiwania względem pojemności wnętrza i aranżacji. Wielkość bagażnika 550l.
Auto prowadzi się dobrze, również na zakrętach. Hamulce są skuteczne, i łatwe do wyczucia. Układ kierowniczy mógłby być bardziej progresywny, ale daje dobre wyczucie przy większych prędkościach. Na postoju w moim poprzednim picasso wydaj mi się że działał lżej. ALe tam byl lżejszy...

2009-07-10

jestem bardzo zadowolony
w orginalnej wersji czasem peka sprężyna utrzymująca sztywnośc lewarka,ale można ja dorobić i jest OK
samochód jest bardzo mieki i dosłownie płynie po drodze. siedzenia wysoko, wsiada i wysiada sie na stojąco. przy dużych prędkościach trochę słychac szum opon i silnik.
z przodu bardzo dużo miejsca, obszerna przednia półka.Regulowana wysokośc fotela kierowcy. schowek przed siedzeniem pasżera, pod lewarkiem, dwa schowki pod tylnymi wycieraczkami w podłodze, szuflafa pod siedzeniem pasażera. tylne fotele składają się łatwo, powiększając bardzo dużo baga...
Na poczatku trzeba się przyzwyczaic bo auto jest wyższe i troche bardziej kołysze na zakrętach jak niskim autkiem.

Kuba2009-04-15

Samochód godny polecenia dla 4-ro osobowej rodziny + mały pies. Historie o wielkiej awaryjności pomiędzy książki można wsadzić. Wiadomo, że nie jest to szczyt techniki, jednak jak na średniej klasy samochód gorąco polecam. Pakuję się do niego,przy wyjeździe na wakacje bez żadnych pro...
Silnik 1.6 cdi fajny w eksploatacj. Elastyczność dobra. Żle dopasowane przełożenia pomiędzy 1 a 2 biegiem
Zbyt duży promień skrętu. Bez czujnika parkowania mąga się pojawić niewielkie problemy przy cofaniu. Fajnie sie składa na łukach przy większej predkości

2010-07-16

Nadwozie trochę już przestarzałe, silnik super oszczędny 1,6 HDI - daje spokojnie radę i w mieście i trasie. Wygoda, dobra klimatyzacja - mój egzemplarz ma nawet fabryczną nawigacje na płytach CD, brak jednak takich map dla PL (monochromat. ekran będący wspólnym też dla radia) Wszystkie...

Średnie oceny CITROEN XSARA PICASSO

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara Picasso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso family 2000 HDI 90KM 2002r. mini-van

Do zalet należy dodać komfort podróżowania, niskie spalanie oraz dość tanie koszty zakupu części. do wad? Wady oczywiście ma jak każdy samochód jednak do największych powiedział bym że to parkowanie tyłem sprawia mi kłopot (może komuś nie, ale każdy jeździ inaczej). Wadą na pewno jest że nie każdemu może podobać się wygląd zewnętrzny ale niech wsiądzie do środka to może zmieni zdanie. mnie osobiście wygląd zewnętrzny średnio się podobał, kupiłem ten samochód dopiero wtedy gdy się nim przejechałem

widoczność do przodu przez OGROMNĄ szybę jest bardzo dobra, małe trójkąty po bokach ułatwiają widoczność również. Widoczność do tyłu bardzo licha, wysoko położona tylna szyba skutecznie przysłania krawężniki i płotki. Radzę zainwestować w czujniki parkowania!!!!

jeśli chodzi o resorowania jestem w szoku!!!! poprzedni mój samochód to volvo v40 który niestety z bólem serca muszę powiedzieć że daleko mu do komfortu picasso. Rewelacyjnie pokonuje nierówności nie skacząc przy tym i podskakując. po prostu przechodzi miękko!!!! Mały minus że tylne fotele nie maja większego ruchu oparcia!!!! Wyciszenie jest na wysokim poziomie

ceny części o połowę mniejsze niż do wspomnianego volvo V40 1,9 D z 2000 roku. więc na razie jestem zadowolony. wymiana uszczelki pod głowicą oraz regeneracja głowicy plus wymiana rozrządu zapłaciłem 1000 zł. Mechanik zaprzyjaźniony od ładnych kilku lat.

Minus za ogrzewanie nóg - bardzo małe wyloty powietrza aby mogło to grzać!!!! reszta bez zarzutu.

Na razie bez problemów więc nic nie napiszę.

Citroen Xsara Picasso: hatchback, kombi, mini-van, van

Citroen Xsara Picasso: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara Picasso: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara Picasso: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000