Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie 1995r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

1995r.

Średnia ocena: 6.79/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

10.03/11.55
6.66/8.91
8.22/10.31

Oceny FORDA ESCORT

2008-03-21

Udane autko dla rodzinki (najlepiej max. 4 osobowej), ze sporym kufrem i swietnym komfortem prowadzenia. Mankamentami tego modelu to, wysokie jak na wielkosc auta spalanie, halas oraz zawieszenie ktore niee wytrzymuje na dluuugo przez rozkopane polskie dziury.
jak na silnik 1,6 16V 90 KM oczekiwalbym lepszej dynamiki i zrywnosci, niestety ten typ tak ma,,,jest przeznaczony do jazdy rodzinnej,,,czyli styl komfortowy, spokojny.
auto mocno trzyma sie drogi, przy duzych predkosciach na lukach, rondach silnie sie wychyla pomimo prawie nowego zawieszenia (amorki, sprezyny zwykle), z kompletem pasazerow (lekko otylych) auto traci sporo wigoru,,,na wzniesieniach ciezko pracuje, i w srodku ciasnawo jest. Halas na srednim poziomie...
miejsca pod dostatkiem, wysocy pasazerowie powyzej 180 cm beda mieli problemy w tylnym rzedzie siedzen gdyz beda mieli stycznosc z "dachem", ponadto przyciski sa wyrazne, owalne i dobrze oznaczone oraz prawidlowo polozone. Co do karoserii w kwestii wygladu obudowy (zabudowy) jestem zadowol...
jak na wiek to dobre auto pod katem prowadzenia i manewrowania. Nie mam zbytnio problemow z parkowaniem. Hamulce pomimo nowych tarcz, klockow, plynu,,,hamuja slabo przy wolnych predkosciach,,,przy duzych o wiele lepiej i skuteczniej.

2009-07-08

jak się go umyje to nawet jest ładny (wersja ghia), silnik super i... tyle! no może jeszcze dobre światła z przodu reszta łagodnie mówiąc na nic
najpierw ok ale jak sie pojezdzi u nas zawieszenie auta dość szybko leci wygoda niezła mimo że to kombi trzeba pamiętać że to naprawde mały samochód jak masz komplet dorosłych osób na pokładzie to czujesz że tak jest wyciszenie mocno mnie denerwuje jest bardzo słabe
Auto prowadzi sie bardzo dobrze dopóki nie pojeździ na naszych drogach i się nie wytłucze układ kierowniczy jak wyżej hamulce niezłe ale przy zastosowaniu większych kół i opon na nasze drogi to już nie tak dobrze parkowanie w normie

Szymon2014-06-04

jest niezawodny , tani i elastyczny , idealny dla studenta .
Zależnie od obrotów , jak go kręcimy do 6000 obr/min to wrzucamy następny bieg akurat na 4500 czyli gdy mamy największą moc - 75KM wtedy nawet nieźle przyśpiesza , jak na taki mały silniczek ( ale pali nawet powyżej 15 l/100 km w mieście)
Zawieszenie raczej miękkie i wygodne , całkiem przyjemnie się jedzie 1200 km nawet po naszych drogach , w wersji sedan jest miejsce bagażu i pasażerów , jednak gdy mamy komplet z tyłu to zmniejsza się drastycznie widoczność w lusterku środkowym
Karoseria lubi rdzewieć , a zderzaki są kruche , jednak całe auto jest debilo odporne , ciężko coś zniszczyć , a gdy nawet to już zrobimy , to łatwo to naprawić ( i w miarę tanio)
Bardzo pięknie się prowadzi , nie wyrzuca z zakrętów , jednak jeśli chcemy pojeździć bokiem - to też się da , odpowiednio ręcznym manewrując ( niema tak jak w tylnonapędowym BMW , ale zabawa zimą też jest przednia)

2008-05-26

silniki 16 zaworowe są dobre wytrzymałe ale troche mało ekonomiczne części troche drogie ale jeszcze niest zle najgorzej jest z blacharką
silnik z pojemnością 1,6 16v ma 90 km dla mnie troche za mało chociarz dobrze sobie radzi jest elastyczny ale troche mało ekonomiczny ale wcisnąć pedał głębiej i nie trzeba długo czekać poprostu ciągnie
komfortowy miękki ale i jednocześnie stabilny
karoseria zamiękka szybko bierze korozja jeśli chodzi o wygodę to jak na tę klasę to może być
jezdzi się dobrze trzyma się drogi nawet przy duzych szybkościach, silnik 1,6 16v zapewnia dobre osiągi dysponując 90 km, poza tym wygodny ma tylko głupią jedną wadę tzn. podświetlenie zegarów jest jak w starych samochodach tarcza jest oświetlona od góry a powinna być podświetlona od ...

2008-08-15

Gdyby ktoś znał odpowiedź na moje usterki w escorcie proszę o info na tublas.pl@interia.pl
Skrzynia biegów na pierwszych trzech biegach posiada podwójne synchronizatory daltego chodzi bardzo dobrze. Wsteczny i czwórka natomiast już nie chodzą tak dobrze. Jeżeli chodzi o przyspieszenie to na ten rocznik bardzo dobre 10,5 s. do 100km/h.
O komforcie nie będę się wypowiadał bo mam bardzo twarde zawieszenie:). Fotele wygodne ale na długą podróż mogłyby być wygodniejsze
Jeżeli nie był uderzony to karoseria jest ok
Prowadzi się bardzo dobrze, ale u mnie są obniżone sprężyny i nowe amortyzatory. Jeżeli chodzi o układ kierowniczy dobre wspomaganie ale coś już trzeszczy. Hamulce niezłe ale mogłyby być lepsze, jak szybko się jeździ to strasznie się grzeją i już tak dobrze nie hamują, ale to chyb...

Średnie oceny FORD ESCORT

4.9/10
4.6/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Ford Escort

Ford Escort

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort ghia 1800 tdi 90KM 1995r. kombi

elastyczność naprawde dobra ale jak się człowiek do niej przyzwyczai to chce coraz więcej a to nie automat skrzynia moja jest rozruchana ale za to ma ciut dłuższy skok a to mi pasuje. silnik miód malina najlepsza rzecz w tym samochodzie przyśpieszenie takie że nie ma sie czego wstydzić a i potrafi dać minimalną radość z jazdy

jest dobrze

przestrzeń zależy od przesunię przedniego fotela kosmosu nie ma ergonomia może być ale np nie podświetlają się przyciski w oryginalnym radiu bagażnik dla mnie troche za płytki materiały kiepskie łatwo sie odrapują aranżacja to nie w tym smochodzie tylna kanapa składa sie jak w polonezie! karoseria brak słów

auto bardzo awaryjne gorzej jest chyba tylko w polonezie i tawrii potrafi sie zepsuć dosłownie wszystko a najgorze są pierdoły typu szyby linka od prędkościomierza itp mocno jest to denerwujące jedziesz pada deszcz chodzi nawiew na szyby nagle przestaje działać blacha jest taka że nie nawet nie wspomne conajmniej co roku trzeba robić koszty napraw duże niekiedy ze względu na doładowany silnik np sprzęglo trzeba sie mocno naszukać żeby znaleźć przyzwoite za 500zł

mam też klimatyzacje wszytko nawet podobało mi sie dopóki nie padło!

mocno awaryjna

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969