Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie 1.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

1.4

Średnia ocena: 6.75/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

9.33/9.83
6.85/7.81
7.98/9.26

Oceny FORDA ESCORT

2008-04-14

Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie wzorowy. Fotele płytkie, trudno ustawic dobrze zagłówek, ale kiedyś zrobiłem 3600 km w 4 dni z mniejszym zmęczeniem niż w Focusie...Cichy do 100 km/h głośny 120-150 powyżej 150 znów ciszej. Łatwy do opanowania podczas poślizgów w zimie.
Mam 15calowe 195/50 więc jeździ jak przyklejony. Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie bardzo posłuszny kierownicy. Dokręcenie kierownicy do Max natychmiast owocuje dźwiękiem pompy, na LPG potrafi nawet zgasnąć. Na łukach raczej wynosi z fotela niż zejdzie z drogi ;-) największy PLUS

Szymon2014-06-04

jest niezawodny , tani i elastyczny , idealny dla studenta .
Zależnie od obrotów , jak go kręcimy do 6000 obr/min to wrzucamy następny bieg akurat na 4500 czyli gdy mamy największą moc - 75KM wtedy nawet nieźle przyśpiesza , jak na taki mały silniczek ( ale pali nawet powyżej 15 l/100 km w mieście)
Zawieszenie raczej miękkie i wygodne , całkiem przyjemnie się jedzie 1200 km nawet po naszych drogach , w wersji sedan jest miejsce bagażu i pasażerów , jednak gdy mamy komplet z tyłu to zmniejsza się drastycznie widoczność w lusterku środkowym
Karoseria lubi rdzewieć , a zderzaki są kruche , jednak całe auto jest debilo odporne , ciężko coś zniszczyć , a gdy nawet to już zrobimy , to łatwo to naprawić ( i w miarę tanio)
Bardzo pięknie się prowadzi , nie wyrzuca z zakrętów , jednak jeśli chcemy pojeździć bokiem - to też się da , odpowiednio ręcznym manewrując ( niema tak jak w tylnonapędowym BMW , ale zabawa zimą też jest przednia)

2010-07-18

bardzo miłe było jego posiadanie naprawdę jak się dba o auto to potrafi się odwdzieczyć przez te 15 lat nie zawiódł mne na drodze i nie sprawiał żadnych problemów nawet teraz po sprzedaży nowy własciciel jest zadowolony z tego 19 letniego auta.z tego powodu kupiłem nastepnego forda lec...
co można wymagać od silnika 1.4 itak bardzo dobrze sie spisywał żadnych powaznych usterek i do tej pory jeżdzi choć 7lat już na gazie
jak to przy escortach to rdza wyłazi przy korku wlewu paliwa oraz tylnych nadkolach no i po czasie także bierze progi jednak tanim kosztem to naprawiłem po za tym jest wygodny i ma pjemny bagaznik wykończenie jak na tamte czasy to nic do zarzucenia i po tylu latach nadal wyglada dobrze
żadnych problemów z układem kierowniczym przekładnie kierowniczą wymieniłem dopiero po 12 latach końcówki drążków i stbilizatory oraz pozostałe elementy chyba 2 razy przez te 15 lat użytkowania

Stanisław2008-09-27

Wielki bagażnik to niewątpliwa zaleta. Wysokie zużycie paliwa przy nikłych osiągach wpływa bardzo źle na opinię o tym samochodzie.
Jak na 75 KM jest strasznie mułowaty. Na wyższych biegach dość dobrze przyspiesza (np. przy wyprzadzaniu), jednak jeśli obroty spadną poniżej 1500 ciężko rozpędzić go bez redukcji. Ciężko chodzą biegi (szczególnie 2 i 3).
Cicho pracujący silnik to niebywała zaleta tego samochodu.
W momencie kiedy uzyskamy dużą przestrzeń z przodu tracimy ją z tyłu. Bagażnik wersji kombi bardzo pakowny. Jakość materiałów dość dobra - w porównaniu do escortów w lat wcześniejszych wyśmienita. Po karoserii widać upływ czasu (szybko się zestarzała).
Podczas hamowania dziwnie podskakuje, układ kierowniczy pracuje precyzyjnie, mocno przechyla sie na zakrętach.

2008-11-18

Oprócz rdzy, która pojawia się chyba we wszystkich Escortach, to całkiem nieźle. Nawet byłem zadowolony z tego auta. Jedynie co wymieniłem to stabilizatory bo padły i łożyska, ale to luzik :)
Jak na silnik 1.4 całkiem dobrze sobie radzi. Oprócz wymiany pasków, oleju itp. nic nie wymieniałem.
Całkiem przyjemnie w środku i nawet cicho.
Przy zakupie proponuje bardzo dobrze obejrzeć auto. Lubią gnić tylne nadkola, podłużnice, progi. Warto wjechać na kanał i zajrzeć pod spód.

Średnie oceny FORD ESCORT

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Ford Escort

Ford Escort

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort VI 1400 8V 71KM 1994r. liftback

Rozsądne auto w dobrej cenie, dobrze wykonane wnętrze, bardzo posłuszne kierownicy na drodze. Powszechne kłopoty z korozją (mój nie ;-) )Łatwy do utrzymania w dobrej kondycji. Minus: korozja, Plus: prowadzenie Jestem bardzo zadowolony, ale kupiłem auto które przejechało 20tys i było jak nowe, ja również dbałem. Teraz ma 115 i niewiele się zmieniło ;-)

Silniczek 1,4 ogólnie słaby w stosunku do wagi auta. Jednak 115 tys przebiegu nie wymagały żadnych ingerencji poza pasem rozrządu, termostatem, świecami i kablami. Cichy i elastyczny dla spokojnej jazdy. Jedynka ciężko wchodzi jeśli auto się toczy. Wsteczny czasem wymaga podwójnego wysprzęglania. Pozostałe biegi bardzo precyzyjne, bez losowania.

SUPER: do tyłu przodu, duże lustra.

Jak na w sumie niewielkie auto miejsca jest dużo. Z tyłu nawet b.dużo. Wszystko działa lekko, pożądne wykonanie regulatorów, nawiewów. Bagażnik w porównaniu np do Lanosa, Astry, Golfa, Punto OGROMNY. Mało schowków. Karoseria w moim całkowicie bez rdzy ale zawsze garażowany bezwypadkowy przebieg 115 tys orginał

Auto bardzo przewidywalne: wiadomo co wymienić, nigdy nie stanął w drodze. Naprawy niedrogie nawet w serwisie

Absolutnie żadnych problemów z parowaniem, nawiew skuteczny i bardzo cichy. Ogrzewanie bardzo wydajne. Nie da się ustawić nawiewów na prawą rękę jeśli znajduje się na kierownicy. Wyjątkowe ogrzewanie na podłogę/nogi.

Żadnych problemów z elektryką. Elektronika głupieje przez LPG: emulator wtryskiwaczy, analizator lambda. Co pół roku wymaga resetu. Na szczęście samoadaptacja pomaga.

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969