Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie liftback (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

liftback

Średnia ocena: 7.60/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

8.65/9.00
6.55/7.57
7.25/8.33

Oceny FORDA ESCORT

2008-04-14

Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie wzorowy. Fotele płytkie, trudno ustawic dobrze zagłówek, ale kiedyś zrobiłem 3600 km w 4 dni z mniejszym zmęczeniem niż w Focusie...Cichy do 100 km/h głośny 120-150 powyżej 150 znów ciszej. Łatwy do opanowania podczas poślizgów w zimie.
Mam 15calowe 195/50 więc jeździ jak przyklejony. Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie bardzo posłuszny kierownicy. Dokręcenie kierownicy do Max natychmiast owocuje dźwiękiem pompy, na LPG potrafi nawet zgasnąć. Na łukach raczej wynosi z fotela niż zejdzie z drogi ;-) największy PLUS

2010-10-27

Elastyczność przyzwoita jak na 16V, jednakże wymaga redukcji które z kolei dzięki rewelacyjnie pracującej skrzyni biegów są przyjemnością. A, i ciekawie zestopniowana skrzynia z długą trójką. Piątka już niestety za długa.
Zawieszenie jak na auto z rodowodem z początku lat 90tych jest świetne. Siedzi się jak dla mnie trochę za wysoko mimo tej kołyskowej regulacji fotela. Fotele w nowym aucie były trochę za twarde a teraz albo się przyzwyczaiłem albo wysiedziałem.
Plastiki twarde ale trwałe - auto po 12 latach wygląda jak nowe. Z karoserią już gorzej - wymiana lewego progu i dołów przednich błotników. Do tego konserwacja spodu, podłużnice okazały się w porządku. Obsługa prosta (jak i reszta auta).
Przy zadbanym zawieszeniu prowadzenie tego autka to czysta przyjemność. Wspomaganie w sam raz - nie za mocne. Seryjne 240mm tarcze to troszkę za mało.

2008-02-09

Silnik wystarczający dla takiego auta, jednak bez rewelacji.
Zwarta i stabilna konstrukcja, dobrze trzyma się drogi.

Kuba2011-10-14

Jeżeli chodzi o napęd jest super oprócz skrzyni biegów mogli by ją trochę lepiej dopracować.

Piotr Noga2008-02-08

Średnie oceny FORD ESCORT

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Fox.

Ford Escort

Ford Escort

Volkswagen Fox

Volkswagen Fox

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort VI 1400 8V 71KM 1994r. liftback

Rozsądne auto w dobrej cenie, dobrze wykonane wnętrze, bardzo posłuszne kierownicy na drodze. Powszechne kłopoty z korozją (mój nie ;-) )Łatwy do utrzymania w dobrej kondycji. Minus: korozja, Plus: prowadzenie Jestem bardzo zadowolony, ale kupiłem auto które przejechało 20tys i było jak nowe, ja również dbałem. Teraz ma 115 i niewiele się zmieniło ;-)

Silniczek 1,4 ogólnie słaby w stosunku do wagi auta. Jednak 115 tys przebiegu nie wymagały żadnych ingerencji poza pasem rozrządu, termostatem, świecami i kablami. Cichy i elastyczny dla spokojnej jazdy. Jedynka ciężko wchodzi jeśli auto się toczy. Wsteczny czasem wymaga podwójnego wysprzęglania. Pozostałe biegi bardzo precyzyjne, bez losowania.

SUPER: do tyłu przodu, duże lustra.

Jak na w sumie niewielkie auto miejsca jest dużo. Z tyłu nawet b.dużo. Wszystko działa lekko, pożądne wykonanie regulatorów, nawiewów. Bagażnik w porównaniu np do Lanosa, Astry, Golfa, Punto OGROMNY. Mało schowków. Karoseria w moim całkowicie bez rdzy ale zawsze garażowany bezwypadkowy przebieg 115 tys orginał

Auto bardzo przewidywalne: wiadomo co wymienić, nigdy nie stanął w drodze. Naprawy niedrogie nawet w serwisie

Absolutnie żadnych problemów z parowaniem, nawiew skuteczny i bardzo cichy. Ogrzewanie bardzo wydajne. Nie da się ustawić nawiewów na prawą rękę jeśli znajduje się na kierownicy. Wyjątkowe ogrzewanie na podłogę/nogi.

Żadnych problemów z elektryką. Elektronika głupieje przez LPG: emulator wtryskiwaczy, analizator lambda. Co pół roku wymaga resetu. Na szczęście samoadaptacja pomaga.

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969