Nissan Almera opinie, oceny użytkowników, Nissan Almera spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Almera

2000r.

Średnia ocena: 8.19/10

Nissan Almera spalanie (l/100km)

8.67/9.56
6.69/7.81
7.57/8.78

Oceny NISSANA ALMERA

Łukasz2018-09-15

Niestety punktem krytycznym tego samochodu jest wszechobecna korozja. Większych napraw poza wymianą wydechu nie miałem - silnik naprawdę bardzo dobry (wersja 1.5 benzyna). Natomiast rdza doprowadziła do tego, że niestety jestem zmuszony pozbyć się tego auta.
Silnik to mocna strona tego samochodu. Jest elastyczny - bardzo szybko "zbiera się" spod świateł. Skrzynia biegów w moim egzemplarzu (270tys km) ok, jednak zdarza się, że nie od razu wskoczy mi "jedynka" - podobnie ze wstecznym. Silnik 1.5 na łańcuchu rozrządu praktyczni...
Jazda bez obciążenia ze względu na niską moc silnika różni się diametralnie od jazdy z kompletem pasażerów. Zdecydowanie słabsze resorowanie, samochód staje się wyraźnie mniej zwrotny, bardziej ociężały. Fotele przednie regulowane manualnie w wielu płaszczyznach zdecydowanie na plus...
Przestrzeni z przodu jak na HB dużo. Fotel można naprawdę daleko odsunąć. Ludzie z tyłu nie narzekali. Powyżej 180cm wzrostu zaczyna się robić trochę ciasnawo. Ergonomia samochodu na plus. Wszystko umiejscowione bardzo intuicyjnie. Obsługa radia z kierownicy, sterowane elektronicznie szyb...
Auto prowadzi się ogólnie dobrze. Zawieszenie jak to w nissanach dość sztywne. Układ kierowniczy elastyczny, natomiast osobiście uważam, że kąt skrętu jak na hatchback troszkę mały, wspomaganie jest nie za mocne (można z delikatnym wysiłkiem parkować jedną ręką). Hamulce OK - klock...

2008-05-19

Bardzo dobre auto. Mogło by być bardziej elastyczne. No i troszkie więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyło.
Nic dodać nic ująć, jak na tą klase samochodu. Oby wszystkie kompakty miały takie parametry. Mógłby być troszkie ciszej ale nie jest źle.
Przestrzeni z przodu w sam raz z tyło troszkie ciasno u mnie jeździ tylko małe dziecko a więc nienazekam, Ergonomia dopracowana. Bagażnik wypada średnio wiadomo to jest kopakt. Ale po złożeniu siedzeń płaska podłoga bez progów smiało można przewozić duże gabarytowo przedmioty.

Karol2011-02-13

Wygodny i komfortowy(jak na swoją klasę) nacechowany niską awaryjnością,a przy tym ekonomiczny.
Silnik cechuje bardzo wysoka kultura pracy.Co do osiągów, to jest trochę za słaby w stosunku do masy nadwozia, przez co samochód jest trochę "mułowaty" i nie ma co liczyć na pierwsze starty ze swiateł ;)!Skrzynia trochę źle zestrojona, wg mnie za krótka 2.
Nie ma większych różnic, przy prowadzeniu auta załadowanego i pustego. Osobiście przewoziłem ładunki zbliżone do ładowności max i przy przejeździe przez spowalniacze wszystko było ok.Fotele zaliczam do wygodnych, nawet przy ciągłej 19h jeździe nie czułem się jakoś nadmiernie sponie...
Na brak przestrzeni nie narzekam. Z przodu może jej trochę brakować, gdy na miejscu pasażera usiądzie osoba trochę postwaniejsza, objawia się to głównie w momęcie wrzucania 5 biegu.Materiały wykończeniowe bardzo przyjemne.Bagażnik rozczarowuje, jest trochę nie ustawny, posiada mały ot...
Na polskie drogi świetne zawieszenie, trochę twarde, ale za to świetnie trzyma się drogi i samochód jest stabilny w zakrętach.

krzysztof2009-02-02

jestem zadowolony z tego auta.jazda tym samochodem sprawia mi dużo frajdy:) Dużym atutem jest to iz samochód ma 7 lat a jak stawiam go na parkingu gdzie stoja inne nowsze modele innych marek, dalej mój samochód wyglada atrakcyjnie:)
skrzynia biegów jest rewelacyjna(jezdziłem Seatem Leonem i było tam gorzej).dałem taka ocene co o przyspieszenie bo prawde mówiąc myslałem ze bedzie lepiej, przy trzy osobowej rodzinie dosc cieszko rozbujac samochód z 60 do 120
wyciszenie tego auta jest srednie, czasami dokucza odgłos wycia silnika jak sie przekroczy setke, szczerze mówiąc brakuje szóstego biegu:),a co do konfortu jazdy jest ok, samochód dobrze sie trzyma drogi.
co do przestrzeni z przodu to nie mam zastrzezen, jesli chodzi o tył to jest mało miejsca na nogi.jakośc materiałow jest dobra po 6 latach nie zauważyłem jakis zużyć.bagaznik jest spory i ma fajne koszyki bo bokach.
prowadzi sie te auto bardzo dobrze,mam auto ponad rok i jest super, wbrew temu co czytałem na forach hamulce sa bardzo dobre, choc jednym z mankanentów może byc to iz przy slizgiej nawieszchni włącza sie ABS i spod maski dochodzi dziwny odgłos spreżyny( ale to jest norma przy właczaniu sie A...

2010-01-18

Według mnie ten samochód jest jak wierny pies.Mimo miękkiego zawieszenia,ciasnego wnętrza i kwitnącej miejscami karoserii da się lubić.Jest wygodny do jazdy na codzień i dłuższe trasy(jednak w 2 osoby),ekonomiczny,szybki,bardzo zwrotny i bezawaryjny
Duży silnik niekoniecznie oznacza dynamiczne auto.Zbyt późno załącza się turbina,biegi zdecydowanie za długie i haczą przy zmianie.Rekompensatą jest spalanie-średnio 6,5 l/100 km przy dynamicznej jeździe mieszanej
Podróż z kompletem dorosłychpasażerów bywa uciążliwa ze względu na zbyt miękkie zawieszenie
Jakość materiałów przeciętna,ale wnętrze dobrze rozplanowane i wszytsko na swoim miejscu.Jednak dla wysokich użytkowników porażka.Zwłaszcza z tyłu.Mimo,iż mam auto bezwypadkowe koroduje tylna klapa
Świetny komunikatywny układ kierowniczy,bardzo dobre hamulce ale zbyt miękkie zawieszenie

Średnie oceny NISSAN ALMERA

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Almera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Skoda Rapid.

Nissan Almera

Nissan Almera

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Almera

Nissan Almera N16 2200 Di 110KM 2000r. hatchback

Elastyczność to słaba strona auta, samochód ma "długie" biegi także w cyklu miejskim jeżdzać przepisowo 50km/h 3 bieg i nic więcej, na 4 przy tej prędkości się dusi. Skrzynia biegów nie ma z nią żadnych problemów, jednak wydaje się jakby nie dokonca była dostosowana do silnika, mam wrażenie jak by tłumiła pełną moc silnika, stąd auto żeby dobrze przyspieszało trzeba kręcić dobrze powyżej 2000 obr.min do ok 3500 przy dieslu to dużo. Co do skrzyni lewarek zmiany biegów mógły mieć krótsze przeskoki troszkie trzeba wahlować, ale za to biegi wybierane są precyzyjnie.

Nie bardzo się kręci zatoczki, kwestia przyzwyczajenia.

Prowadzenie auta jest wprost rewelacyjne, samochód bardzo dobrze trzyma się drogi przyjeździe na wprost na ciasnych zakrętach i nawet na koleinach nie wybija się z toru jazdy, można byłoby nawet powiedzieć, że samochód chociaż niewinie wygląda pod względem zawieszenia ma sportowe aspiracje. Hamulce również bardzo dobre chociąż "pare razy miałem musiałem gwałtownie hamować" i za każdym razem wyszedłem cało z opresji, chociaż wspomaganie siły nagłego hamowania mogło by lepiej działać. Parkowanie może być najgorzej jednak mi wychodzą zatoczki tyłem zbyt obłe kształty niedają pełnego wyczucia obrysów auta, ale da się przyzwyczaić, chociaż w tym wypadku parkowanie nieraz o wiele wiekszymi autami wychodzi mi dużo lepiej.

Nic się nie psuję. Bezawaryjny na 100%. Oprócz materiało eksplatacyjnych typu filtry, oleje i płyny nic nie wymieniałem. Rozrząd też nas nie intersuje, ponieważ zainstalowano w nim łańcuszek, teoretycznie element nie podlegający wymianie szybciej niż po 300 tys km.

Klima chłodzi bardzo dobrze, a nagrzewnica ogrzeje największych zmarźlaków.

Autko ma 8 lat i nic się nie działo. Nie znam tego problemu. Akumulator również ma 8 lat służy bezproblemowo od nowości a ma cieżką pracę, dużo dodatkowego sprzętu elektronicznego. CB, Zestaw Audio itp

Nissan Almera: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Nissan Almera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Nissan Almera: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Nissan Almera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995