Nissan Almera opinie, oceny użytkowników, Nissan Almera spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Almera

diesel

7.84/10

Nissan Almera spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 6.91
trasa -.--/-.-- 5.38
cykl mieszany -.--/-.-- 6.17

Almera

OCENY NISSANA ALMERA

Bardzo dobre auto. Mogło by być bardziej elastyczne. No i troszkie więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyło.
Nic dodać nic ująć, jak na tą klase samochodu. Oby wszystkie kompakty miały takie parametry. Mógłby być troszkie ciszej ale nie jest źle.
Przestrzeni z przodu w sam raz z tyło troszkie ciasno u mnie jeździ tylko małe dziecko a więc nienazekam, Ergonomia dopracowana. Bagażnik wypada średnio wiadomo to jest kopakt. Ale po złożeniu siedzeń płaska podłoga bez progów smiało można przewozić duże gabarytowo przedmioty.

Autko bajka. Może nie jest mercedes ale nie można oczekiwać limyzyny. Jest super niezawodny samochodzik. Z klimatyzacją można na prawde nim jeździć. Jedyna niedogodność to problem z wyprzedzaniem rowerzystów. Bardzo muli ale jak się rozpędzi do 110 - 160 to już jedzie się dobrze.
Straszny muł. Jak go się depta do 4 tyś to jakoś jedzie - akurat na 3 pkt. Ale za to jaki oszczędny. 6.5 miasto, 5 - 5.5 trasa przy 140.
Głośno powyżej 100.
Lubiał zardzewieć na prgach i na nadkolach z tyłu no i drzwi od dołu - czasami lubi też przy lustarkach w tych rantach. Warto na to zwrócić uwagę. Poza tym ok.
Problem z parkowaniem tylko tyłem. Szyba dość wysoko była i ciężko było wyczuć ile jeszcze mamy miejsca z a tyłu. Autko prowadziło się dobrze / bardzo dobrze. Na szerokich gumach 195/55 trzymał się jezdni nawet przy prędkościach 170 w zakręcie na autostradzie.

Ogólnie bardzo fajne autko jednak dużym minusem jest tylko twarde zawieszenie.
Jak na silnik o pojemności 1500 cm3 i mocy 82 muszę przyznać, że sprawuje się bardzo dobrze.
Tu niestety Nissan się nie popisał, jak na samochód miejski czy do turystyki zawieszenie jest zbyt twarde.Przecież nie jest to samochód sportowy. Odczuwa się każdą nierównośc nawierzchni zwłaszcza w mieście gdzie stan naszych dróg ma wiele do życzenia. Wjechanie w nawet niewielką dziu...

W SKALI 1-10 W TEJ KLASIE AUTA DAJĘ 8
SILNIK PRACUJE BARDZO ŁADNIE, DOBRE PRZYSPIESZENIE, NIECO GŁŚNY, ALE TO DLA DIESLA NORMALKA:) JEDYNA WADA TO MAŁA ELASTYCZNOŚĆ(TROCHĘ TRZEBA SIĘ NAWAJCHOWAĆ)
JAK WSPOMNIAŁEM WCZEŚNIEJ TROCHĘ TWARDY, FOTELE WYGODNE
MIEJSCA JEST WYSTARCZAJĄCO JAK NA TAKIE NIEWIELKIE AUTKO, BAGAŻNIK POMIEŚCI 2 SKRZYNKI PIWA I PÓŁ SZAFY Z ŻONY UBRANIAMI:) CO DO MATERIAŁÓW TO JA MAM WELURY-ŚREDNIA KLASA. BLACHY MA NEZŁE, ALE SŁYSZAŁEM ŻE MOGĄ STOSUNKOWO SZYBKO POJAWIĆ SIĘ PLAMKI RDZY (U MNIE JESZCZE NIE MA)
AUTO DZIĘKI TEMU ŻE MA TWARDE ZAWIESZENIE ŚWIETNIE TRZYMA SIĘ DROGI, ALE CO ZA TYM IDZIE MNIEJSZY KOMFORT JAZDY PO TZW."NASZYCH GARBATYCH DROGACH", HAMULCE PIERWSZA KLASA(W ZESTAWIE Z OPONAMI KLEBER DYNAXER HP2)

autko ma dobry silnik i nie złe przyspieszenie jest super ekonomiczny pracuje dosc cicho a co do przyspieszenia trzeba pracowac z skrzynia biegow ogolny wynik 6
autko sredniej klasy mysle ze za te pieniadze jest to dobry produkt zwlazcza auta paro letnie
Autko prowadzi sie dobrze co zapewnia dosc twarde zawieszenie choc na naszych dziurach nie tlumi wszystkich nierownosci co nie daje nam uczucia pelnego komfortu jak przy autach francuskich

ŚREDNIE OCENY NISSAN ALMERA

6.4/10
6.6/10
6.8/10
6.1/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Almera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Nissan

Almera

Ford

Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Almera

użytkownik: Marcin

Nissan Almera N16 2200 Di 110KM 2000r. hatchback

Elastyczność to słaba strona auta, samochód ma "długie" biegi także w cyklu miejskim jeżdzać przepisowo 50km/h 3 bieg i nic więcej, na 4 przy tej prędkości się dusi. Skrzynia biegów nie ma z nią żadnych problemów, jednak wydaje się jakby nie dokonca była dostosowana do silnika, mam wrażenie jak by tłumiła pełną moc silnika, stąd auto żeby dobrze przyspieszało trzeba kręcić dobrze powyżej 2000 obr.min do ok 3500 przy dieslu to dużo. Co do skrzyni lewarek zmiany biegów mógły mieć krótsze przeskoki troszkie trzeba wahlować, ale za to biegi wybierane są precyzyjnie.

Nie bardzo się kręci zatoczki, kwestia przyzwyczajenia.

Prowadzenie auta jest wprost rewelacyjne, samochód bardzo dobrze trzyma się drogi przyjeździe na wprost na ciasnych zakrętach i nawet na koleinach nie wybija się z toru jazdy, można byłoby nawet powiedzieć, że samochód chociaż niewinie wygląda pod względem zawieszenia ma sportowe aspiracje. Hamulce również bardzo dobre chociąż "pare razy miałem musiałem gwałtownie hamować" i za każdym razem wyszedłem cało z opresji, chociaż wspomaganie siły nagłego hamowania mogło by lepiej działać. Parkowanie może być najgorzej jednak mi wychodzą zatoczki tyłem zbyt obłe kształty niedają pełnego wyczucia obrysów auta, ale da się przyzwyczaić, chociaż w tym wypadku parkowanie nieraz o wiele wiekszymi autami wychodzi mi dużo lepiej.

Nic się nie psuję. Bezawaryjny na 100%. Oprócz materiało eksplatacyjnych typu filtry, oleje i płyny nic nie wymieniałem. Rozrząd też nas nie intersuje, ponieważ zainstalowano w nim łańcuszek, teoretycznie element nie podlegający wymianie szybciej niż po 300 tys km.

Klima chłodzi bardzo dobrze, a nagrzewnica ogrzeje największych zmarźlaków.

Autko ma 8 lat i nic się nie działo. Nie znam tego problemu. Akumulator również ma 8 lat służy bezproblemowo od nowości a ma cieżką pracę, dużo dodatkowego sprzętu elektronicznego. CB, Zestaw Audio itp

Pełna opinia o Nissan Almera N16 2200 Di 110KM 2000r. hatchback »

Nissan Almera: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Nissan Almera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Nissan Almera: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Nissan Almera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995