Nissan Primera opinie, oceny użytkowników, Nissan Primera spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Primera

1.6

Średnia ocena: 8.61/10

Nissan Primera spalanie (l/100km)

8.81/10.30
6.78/8.28
7.74/8.93

Oceny NISSANA PRIMERA

2010-11-27

Wygodny, duży kombiak. DObrze zrobiony, dobra jakość wykończenia w środku, nic nie skrzypiało, plastiki dobrze spasowane. Brakowało klimatyzacji.
ELASTYCZNOŚĆ - nawet nawet. Zbytnio często nie musiałem wahlować. SKRZYNIA - wsteczny nie zawsze dobrze wchodził, jedynka właściwie wymagała zatrzymania auta. SILNIK - super sprawa - absolutnie żadnych problemów, odpalał za każdym razem, suchutki, ani kropli oleju na zewnątrz. PRZYSPIE...
RESOROWANIE - twardy, czuć wertepy i progi. Ciut lepiej, jak był załadowany. FOTELE - w miarę wygodne dające sporo możliwości regulacji. Z tyłu bardzo wygodne. Z PASAŻERAMI - 3 osoby z tyłu na dłuższą trasę nie były by zadowolone. WYCISZENIE - bardzo dobre, przy 140 trzeba było mówi...
Przy wysokim kierowcy osoba z tyłu ma mało miejsca na nogi. Reszta w jak najlepszym porządku.
PROWADZENIE - spoko, ale łatwo na wertepach koło lubiało tracić kontakt (amory ok). Twarde zawieszenie. UKŁAD KIEROWNICZY - duży promień skrętu to jedyna wada. HAMULCE - mogłyby być lepsze... PARKOWANIE - super sprawa - bardzo dobra widoczność z środka i przez lusterka.

2008-02-12

Primera mod.1996 jest jak dobrze skrojony garnitur. Wszystko jest genialnie rozplanowane i działa bez zarzutu.Pierwsze wrażenie jest takie, jakby jeździło się tym autem całe życie. Miałem już kilkanaście samochodów, ale Primera jest najlepsza. Spełnia wszystkie moje oczekiwania : jest wy...
Silnik mimo mocy tylko 90KM ma genialnie rozłożony moment obrotowy. Wyprzedzanie jest możliwe nawet na 5 biegu. Między wymianami nie dolewam nawet kropli oleju.
Bez obciążenia tyłu jest trochę sztywne. Pasażerowie tylnych foteli mają pełen komfort. Dla nich auto płynie.
Ilość miejsca jest bardzo dobra. Materiały wykończeniowe mimo 12 lat wyglądają jak nowe.Welurowa tapicerka i miękkie plastiki robią swoje.Bagażnik przepastny.
Układ kierowniczy - auto mogłoby mieć mniejszy promień skrętu. Ma to wpływ na wygodę parkowania. Na trasie świetnie się prowadzi i super trzyma sie drogi. Miałem okazję przejść "test łosia".Innym autem pewnie wyleciałbym z drogi. Auto pewnie trzymało kierunek jazdy.

2010-02-19

Trwałe i wygodne autko za rozsądne pieniądze. Polecam wersje benzynowe z silnikami 2,0 SR20DE. Właśnie kupiłem P11 GT z 98 - cieszę się jak małolat ;)...
Silniczek pod względem kultury pracy rewelacja - czasami na postoju nie miałem pewności czy pracuje :)...Moc tylko zadowalająca, nie pozwala na szaleństwa ale to tylko 90 KM przy raczej ciężkiej budzie, skrzynia biegów ok - wsteczny czasem ciężko wchodził.
najsłabszy punkt zawieszenia - górne wahacze, ogólnie nisko zawieszony - dwukrotnie uszkodziłem zderzak na wysokich krawężnikach. Fotele ok, kompromis pomiędzy komfortem a trzymaniem. Wyciszenie przeciętne.
Super autko rodzinne, chociaż hatchback byłby zdecydowanie bardziej funkcjonalny. Kombi to niestety paskudztwo...
Zaskakująco duży promień skrętu, zawieszenie raczej twardo zestrojone co daje pewne prowadzenie, układ kier. precyzyjny, wspomaganie ok.

Miło wspominam to auto... rodzina, która kupiła autko od nas po pół roku dzwoniła, że lepszego samochodu nie miała :)
Elastycznosc silnika 90KM z gazem jakna takie auto i 4 osobową rodzinę nie budziła zastrzeżeń. Auto nie było rakietą i na pewno silnik 2.0 136KM byłby lepszy ale i tak było dobrze. Przy wyższych obrotach zbierał się doskonale :)
Przy zawieszeniu obniżonym o 3 cm - twardo, nisko, sportowo. Przy standardowym zawieszeniu - extra komfort niczym limuzyna. Fotele i kanapa dobrze trzymaly w zakretach i nie meczyly dluga podroza.
Dałem same 10tki bo tak było, przestrzeń ok nawet dla 5 pasażerów. Obsługa intuicyjna. Bagażnik i dostęp do niego OK. Materiały dobrej jakości.
Prowadzenie - wysmienite gdy mialem obnizone zawieszenie o 3cm. Gdy zmienilem na standard bardziej komfotowo lecz zakrety musialem brac wolniej o 10km/h.

2008-03-04

Auto rodzinne. Naprawde bardzo je lubie. Przy zakupie bagaznik byl dla mnie bardzo wazny, bo duzo podrozujemy. Jest pakowny. Cena tez w miare rozsadna. Czasami niestety trzeszczy plastik przy szyberdachu.
przy ruszaniu gdy uciekam ze skrzyzowania, zeby nie wymusic pierwszenstwa moglby byc troche szybszy.
zamieszenie twarde, troche ucialiwe na Polskich drogach. Mi to jednak nie przeszkadza, bo jezdze glownie za granica. Ale gdy jestem w Polsce to czuje roznice i komfort jazdy znacznie sie obniza.
Miejsca jest dosc. Bagaznik bardzo duzy i pakowny. Jadac zima w gory w piec osob spokojnie jestesmy w stanie sie wszyscy zapakowac.
Uwielbiam mojego nissana. Jezdzilam roznymi autami, ale z nim bedzie mi sie najtrudniej rozstac w przyszlosci (planuje okolo 2 lat jeszcze nim jezdzic)

Średnie oceny NISSAN PRIMERA

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Primera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 6.

Nissan Primera

Nissan Primera

Mazda 6

Mazda 6

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Primera

użytkownik: Anna Stec

Nissan Primera 1600 16V 100KM 1997r. hatchback

zamieniłbym silnik na 2.0, na gazie i pod obciążeniem trzeba go trochę docisnąć jeśli się chce ostro jechać. Jeśli nie chcemy szaleć to te 100 koni lub na zwykłym gazie trochę mniej w zupełności wystarczy do płynnego przemieszczania sie.

Trzeba trochę wajchować, trzymać na obrotach, docisnąć na jedynce, ale to przecież najmniejszy silnik w tym modelu i odwdzięcza się niskim spalaniem. W mim silniku mam uszkodzony miernik przepływu powietrza, przez co wolne obroty są nierównomierne.

Jest raczej twardy, czuje się po czym jedziemy ale nie dobija, przy pełnym obciążeniu siada tył i mamy wrażenie lekkiej nadsterowności w zakrętach, zarazem siedząc niżej jeszcze lepiej sie prowadzi, tylko wtedy brakuje mocniejszego silnika by jazda była bardziej elastyczna.trochę słychać silnik który ma łańcuch rozrządu.

Wszystko na swoim miejscu, w dostatecznej ilości.

Twardy przód doskonale się prowadzi w zakrętach, gdyby jeszcze tył był taki to prawie jak sportowy ale już nie było by tak komfortowo.

Nissan Primera: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Primera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan Primera: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Nissan Primera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991