Nissan Sunny opinie, oceny użytkowników, Nissan Sunny spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Sunny

1993r.

Średnia ocena: 8.54/10

Nissan Sunny spalanie (l/100km)

8.58/9.90
6.28/7.43
7.50/8.37

Oceny NISSANA SUNNY

Do tego auta po prostu trzeba czuć miętę. Najładniejsze GTi, na prawdę dobre osiągi, bezawaryjność. Po prostu Nissan. ZDECYDOWANIE POLECAM
Sam silnik idiotoodporny. Całkiem podatny na mody. Moc seryjna 143KM/178Nm to trochę mało. Przyspieszenie serii 8,2s do 100km/h. Elastyczność typowa dla japońskich silników (moc i moment maks. są dość wysoko). W trasie radzi sobie całkiem nieźle.
Auto nigdy nie dobiło. Fotele przednie bardzo wygodne, dobrze trzymają, kanapa również wygodna. Jazda z kompletem pasażerów nie przysparza problemów. Wyciszenie średnie. Uszczelki w drzwiach lubią świszczeć przy wyższych prędkościach.
Miejsca z przodu jest wystarczająco. Z tyłu trochę mało. Ergonomia ok (typowa dla japończków z tamtych lat). Jakość materiałów wewnątrz całkiem dobra (miękka deska, przyjemna okładzina drzwi i foteli). Nadwozie dość dobrze zabezpieczone przed korozją.
Prowadzi się dość pewnie ale nie rewelacyjnie. Seryjne zawieszenie z GTi jest dość twarde ale podróżuje się całkiem wygodnie. W zakrętach tylko 7/10. Zacierające się zaciski to bolączka tych Nissanów. Dość duży promień skrętu utrudnia parkowanie. Jeżeli heble są sprawne i zawia...

2008-03-02

Super samochód, właściwie bezawaryjny, praktyczny, z silnikiem diesla 2.0 silny jak tur. Niestety następca - Almera - nie dorasta do pięt Sunny'emu. Autko do zakochania.
Solidny oszczędny diesel, bez fajerwerków w zakresie elastyczności, b.dobra, dokładna i niezniszczalna skrzynia biegów, przyśpieszenie słabe, ale im wyżej tym lepiej. Przyjemna, choć głośna praca silnika.
Trochę krótkie siedziska z tyłu, ale hatchback to nie jest samochód przewidziany do częstej jazdy pow. 2 osób. Zawieszenie raczej trochę twarde, ale to w tym samochodzie b.lubiłem - dawało więcej frajdy z szybkiej jazdy na zakrętach.
Jakość materiałów i ergonomia kokpitu o niebo lepsza niż w większości obecnie sprzedawanych nowych modeli samochodów. Rewelacyjny lakier na wymagającej dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego karoserii.
Lekko nadsterowny ale w przyjemny sposób, brak tendencji do zarzucania tyłu (także podczas hamowania w przeciwieństwie do skandalicznego Forda Fusiona). Wspomaganie kierownicy precyzyjne dające poczuć warunki jazdy. Hamulce trochę w tyle za nowszymi modelami. Super widoczność i zwrotność...

Robert2009-02-24

Dobre, tanie w zakupie i utrzymaniu auto. Idealne dla małżeństw z jednym dzieckiem, solidne, pakowne (do pewnych granic oczywiście, to nie kombi)
Jednak to diesel i na dodatek bez turbiny. Nie ma przyspieszenia jak Ferrari, ale na spokojna, ekonomiczna jazdę wystarczy
Jedynym mankamentem przy układzie kierowniczym to duży promień zawracania.

2008-08-07

Mój samochód ma wolnossący silnik diesla, dlatego nie jest bardzo elastyczny. Przy niższych prędkości bardzo wolno przyśpiesza, natomiast podoba mi się jego przyspieszenie w zakresie 80 do 110 km/h. Japońskie silniki diesla są cichsze od silników europejskich. Skrzynia biegów pracuje dob...
Nissan ma słabe blachy.
Nissan ma za sobą jazdy po drogach nieutwardzonych, po okropnych jezdniach Białegostoku, a pomimo tego zawieszenie sprawuje się bez większych zarzutów. Rzadko, ale musiałem wymieniać łącznik stabilizatora wahacza. Testy zawieszenia w SKP co roku wypadały zaskakująco dobrze, co po pewnym c...

2009-07-12

Tanie autko, niezawodnem nie boi sie mrozów w zime - inne nie odpalały tak łatwo jak sunny
Jak na diesla wolnossącego naprawde nie jest źle - elestyczny, wysoka kultura pracy.
W większości jeździlem sam - i tu nie moge nic złego napisać pod obciązeniem stawal sie troszke wolniejszy
Pozycja za kierownicą bardzo wygodna - można śmiało jedać w dalsze trasy
Wszystko działa i nawet trudno to zepsuć - poprostu japończyk

Średnie oceny NISSAN SUNNY

4.1/10
4.5/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Sunny brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Garbus.

Nissan Sunny

Nissan Sunny

Volkswagen Garbus

Volkswagen Garbus

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Sunny

użytkownik: Robert

Nissan Sunny 2000 75KM 1993r. hatchback

Jak na diesla nieźle radzi sobie przy obciażeniu. Moja zonka potrafiła zapakowac cały bagażnik. Zrobiłem nim dwie przeprowadzki, a jedyna częścia zawieszenia, która wymieniłem była guma na przednim wahaczu. Fotele dla wysokich kierowców sa za małe. Nie trzymaja na zakrętach, a żeby oprzeć głowe na zagłówku, trzeba się nienaturalnie wychylić do tyłu.

Znakomita widoczność, ergonomiczny dostęp do wszystkich urzadzeń. Osobiście w swoim nissanie wymieniłem "boczki" tapicerki na skórę. Nic bardziej prostszego nawet domowym sposobem. Karoseria ma ogromne możliwości rdzewieś, szczególnie kielichy tylnego zawieszenia ,no,i tylne nadkola.

Jedynym mankamentem przy układzie kierowniczym to duży promień zawracania.

Części ogólnodostępne, dużo solidnych zamienników, niedrogie.

wystarczy 3 km i jest ciepło w aucie- wiozłem niemowlaka i nie żalił się...

Wbrew opiniom o autach japońskich ich elektronika należy do bardzo wytrzymałych.

Nissan Sunny: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Sunny: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Nissan Sunny: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0

Nissan Sunny: 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1985