Nissan X-Trail opinie, oceny użytkowników, Nissan X-Trail spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan X-Trail

Średnia ocena: 8.33/10

Nissan X-Trail spalanie (l/100km)

Oceny NISSANA X-TRAIL

2011-02-13

To mój pierwszy suv więc trudno mi porównywać, ale ogólnie ani to auto idealne anie słabe. Wiem, że zainteresowani oczekują jednoznacznych opinii, ale trudno być wiarygodnym nie majać porównania.
Skrzynia biegów dobrze zsynchronizowana ale silnik 150 km to słabe rozwiązanie dla x-trail`a. Do tego dochodzi częsty spadek mocy prze filtr cząstek stałych-awarie.
Fotele co prawda skórzane i elektrycznie ustawiane, ale nie super wygodne. Tylne fotele sąskłądane i często stuka ich mocowanie (serwis na gwarancji dokręcał ale teraz radzić trzeba sobie samemu)
Cóż - beznadziejny podłokietnik, jeden schowek ale bez oświetlenia(!), drugi pod szybą ale na płaskie rzeczy. Plastyki raczej słabe - wycierają się. W bagażniku tandetne materiały bez udogodnień-trzeba uważąćco się wozi...
Zawieszenie na wybojach pracuje ok. Drgania przenoszone prze kolumne na kierownicę. Źle ustawiona geometria (brak możliwości regulacji w pełnym zakresie) - po roku miałem łyse opony od środka!

Janusz2010-12-23

Bezawaryjne, daje radę tam gdzie napęd na jedną oś zdecydowanie grzęźnie, rewelacja na zimę, dynamiczne lecz raczej do spokojnej jazdy.Zużycie na trasie około6.7l/100km, a przy tym dość duże wewnątrz.Nie polecam dla "zwijaczy asfaltu". Mam najbogatszą wersję,serwisowany w AS...
Mam Tiptronik [ręczną i automatyczną skrzynię biegów], silnik pracuje wzorcowo, łańcuch rozrządu-wieczny[prawie]
Jak wspomniałem wcześniej wcześniej jeździłem BMW i nie odczuwam wielkiej różnicy
Wkurza mnie bez sensu zainstalowany podłokietnik pod prawą rękę-za niski,za krótki i nie regulowany. w BMW był umiejscowiony po mistrzowsku. Poza tym nic dodać, nic ująć.
Bardzo precyzyjny układ jezdny,z uwagi na dość duży prześwit[wysoko zawieszony środek ciężkości] nie nadaje się do bezmyślnego pokonywania ostrych zakrętów na dużej prędkości przy suchej nawierzchni[siła odśrodkowa jest nieubłagana]. Twardość zawieszenia jest do zaakceptowania[p...

2011-02-15

gdyby miał silnik od starego Nissana Terrano taki wcześniej miałem to byłby super samochód, a tak jest to szajs, wszyscy moi znajomi, którzy nabyli to auto wymieniali wcześniej czy później silnik, jest on najbardziej nieudany.
przy ruszaniu silnik potrzebuje dużych obrotów inaczej zgaśnie, jest to mój pierwszy tak nędzny silnik
wygodnie wysoko się siedzi, siedzenia świetnie wyprofilowane
6 lat i zero korozji
słaba widoczność do tyłu oraz na boki, trzeba cofać na lusterka

2011-02-14

Z auta jestem bardzo zadowolony. Ten samochód po prostu mi pasuje. Często jestem w terenie bez względu na porę roku i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, nawet w bardzo trudnych warunkach.
Samochód dynamiczny jak na SUV-a i dość szybki. Dobrze prowadzi się przy większych prędkościach. Trochę zbyt głośny.
Dużo różnych schowków, ale ich użyteczność raczej średnia. Brak wystarczającego miejsca w bagażniku na narzędzia i inne drobiazgi.
Widoczność do tyłu dość dobra. Wersja T30 nie ma czujników parkowania. Radzę zamontować.

Grzegorz2019-12-31

To mój 3 nowy samochód z napędem 4x4, jak narazie najlepszy.
Moment obrotowy 380 Nm robi swoje w połączeniu z manualną skrzynią biegów.
Stworzony do długich podróży w ciszy jak na diesla.
Super bagażnik do przewozu rowerów, nart. Materiały po dwu latach użytkowania bez śladów zużycia.
Zjazd po górskich serpentynach z tymi systemami na pokładzie bez jakichkolwiek obaw.

Średnie oceny NISSAN X-TRAIL

Osoby zainteresowane autem Nissan X-Trail brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Kadjar.

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail

Renault Kadjar

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie X-Trail

Nissan X-Trail T31 2000 150KM 2007r. terenowy

Jak wspomniałem - słabo z patrzeniem do tyłu - trzeba zamontować dodatkowo kamerę lub czujniki.

Wysokie ceny w serwisie na części- na szczęście wymienione naprawy poszły na ich koszt. DO tego słabe rozeznanie - przy awarii czujnika spalin musiałem jeździć 3-krotnie zanim doszli co się zepsuło!

No dobrą chwilę to on potrzebuje żeby się rozgrzać, klima mimo co rocznej dezynfekcji trochę zalatuje i wykazuje się słabym zakresem regulacji (do tego jest tylko jednostrefowa)

Poziom elektroniki za 140 tys. zł raczej standardowy - do tego problemy z filtrem PDF i czujnikiem spalin - raz doszło do awarii gdzie silnik wyłączał się pop prostu w czasie jazdy! Na szczęście w mieście a nie na trasie...

Nissan X-Trail: hatchback, kombi, terenowy

Nissan X-Trail: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan X-Trail: 2.0, 2.2, 2.5

Nissan X-Trail: 2017, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002