Opel Calibra opinie, oceny użytkowników, Opel Calibra spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Calibra

Średnia ocena: 7.91/10

Opel Calibra spalanie (l/100km)

10.64/11.71
7.56/8.66
9.19/10.29

Oceny OPLA CALIBRA

Marcin2009-12-29

Calibra ma duszę i charakter. Ten samochód rozbudził we mnie pasję motoryzacyjną i zawsze będę wracał do niego myślami z nostalgia. za niewielką obecnie cenę można kupić sobie samochód który dostarczy świetnych wrażeń.
samochód dosyć nieźle bryka jak na stosunek mocy 115km do masy. nawet na gazie osiągi są zadowalające na tyle, że rzadkością były dla mnie wyprzedzające mnie samochody:). manualna skrzynia biegów świetnie się sprawuje, jedynie czasami wsteczny zgrzyta.
Ze względu na sportowy charakter samochód ma utwardzone zawieszenie, co na polskich drogach niestety bardzo daje się we znaki. Jednak pozwala na świetne trzymanie się drogi. Myślę, że jest to rozsądny kompromis. Fotele przednie są świetnie zaprojektowane. Kierowca usadowiony w niemal le...
samochód oferuję wystarczającą przestronność z przodu nawet dla osób do 2m wysokości.Możliwości regulacji położenia i wysokości fotela i zagłówka zapewniają zadowalający komfort. Obsługa jest intuicyjna i komfortowa. Wnętrze nawet po kilkunastu latach użytkowania wygląda doskona...
świetne prowadzenie i trzymanie drogi. ze względu na niskie zawieszenie bywają problemy z parkowaniem

auto fajnie przyspiesza i jesli chodzi o elementy napędu to spory plus dla Calibry
Dobrze się jeździ ale w 1-2 osoby, zbyt obciazona bardzo siada tylem ale tragedii nie ma, nie jest to auto do zbytniego obciązania.
z przody miejsca jest duzo i jezdzi sie wygodnie, wiadomo srodek z vectry wyjety wiec szalu nie robi ale przy odrobinie checi i pomyslu mozna cos z tym robic (w granicach rozsądku!) mało miejsca z tyłu, sisko osadzona tylna szyba :/ osoby wysokie maja z tylu problem.
Auto doskonale prowadzi się zakrętach, zasloczyły mnie dobde hamulce, ale jesli chodzi o jazde po miescie to nie jest juz tak dobrze, kiepska widocznosc i trudno zaparkowac.

2010-02-23

ah ta blacha
skora na tylnej kanapie wszyscy zasypiaja lux
przewozilem dwie wannny naraz i dwa kaloryfery zeliwne duze. Przewozilem pralke duza gosciowi w skepie na rampie opadla szczena jak zapakowalem pralke:>>>
Autko kosmiczne Wady; trzeba dbac o karoserie blacha nie ocynkowana, leca progi, nadkola i maska, ceny czesci umiarkowane. Przy zakupie nalezy zwrocic uwage na sinik ja mam 16 takze wypowiem sie na temat tego silnika; glowica jest najwazniejsza sa trzy rodzaje KS 4XX, KS 7XX niestety nie pamietam oz...

2008-02-12

jedyna jego wada PALI jak smok
pozostawiam bez komentarza jednak cicho i spokojnie jade bez jakich kolwiek klekotan
wszysko oki tylko jadac z tyłu to głowa jest pod samym sufitem i raczej na lezaco trzeba hihi łozko to ja mam w domu
jak wczesniej pisałm prowadzi sie super miejsca z przodu jest do bolu niestety brak go z tyłu a co do materiałow przynajmniej w moim aucie to gorszego badziewia nie mogli zamontowac czarny platik ktory rysuje sie pod delikatnym przejechaniem i fotele czrno szare jeski to mozna nazwac czarnym kolo...
Co musze powiedziec to jedna rzecz o tym aucie przyczepnosc to ma super ładnie trzyma sie zakretow i jest naprawde wygodny w prowadzeniu jak dla mnie kobiety ale jedna rzecz ktora go gubi ze jest taki długi i niestety do miasta to on sie nie nadaje parkowac chyba na skrzyzowaniu bo w ciasnych ulic...

tadeusz2009-11-21

Ma ładną linie i dobre prowadzenie durzy bagarznik duzo miejsca z tyłu dobre auto stortowe
TROCHE SŁABE PRZYSPIESZENIE DO SETKI JAK NA 2.5V6 24V MOGŁO BY BYC LEPIEJ ALE PO WEJSCIU JUZ NA 3000 OBROTÓW JEST NAPRAWDE OK
NAPRAWDE WYGODNA POZYCJA JAK NA SPORTOWY SAMOCHÓD RESOROWANIE NA ORGINALNYCH AMORTYZATORACH OK NA SPORTOWYCH JUZ NIE TAK OK SŁABE WYCISZENIE WKOnCU SZYBY BEZ RAMEK Z LAT 90 TYCH
Z PRZODU DOBRA Z TYŁU DOBRA ARGONOMIA OK BAGAZNIK BARDZO DUŻY JAK NA SPORT JAKOSC SREDNIA KAROSERIA SUPER LINIA I AERODYNAMIKA PO 94 R ODPORNA NA RDZE
DOBRE PROWADZENIE SUPER MOC SUPER PRZYSZPIESZENIE 180 KM /H NA 3 BIEGU SUPER DOPASOWANA SKRZYNIA Z SILNIKIEM AUTKO GODNE POLECENIA TLA MŁODYCH KIEROWCÓW KTÓRZY JUZ MAJĄ TROCHE UMIEJĘTNOSCI BARDZO DOBRE PROWADZENIE SILNIK ECOTEC 305 TYS KM NIGDY NIE MIAŁ AWARI SPALANIE BEZ KATALIZATORA SREDNIO ...

Średnie oceny OPEL CALIBRA

5.1/10
4.6/10

Osoby zainteresowane autem Opel Calibra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Tigra.

Opel Calibra

Opel Calibra

Opel Tigra

Opel Tigra

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Calibra

Opel Calibra 2000 115KM 1992r. coupe

Calibra jest bardzo przyjemnym samochodem a w dodatku mimo uplywu prawie 20 lat od premiery sylwetka samochodu jest nadal atrakcyjna (nie widze potrzeby "tuningowania" bo po co szpecic sobie samochód?). Auto bardzo fajnie się prowadzi, jest dynamiczne a i spalanie nie jest takie straszne. Bardzo dobra dostępność częsci a i ceny rozsądne. Na minus słabe światła i widoczność zwlaszcza patrzac do tyłu.

widocznośc w lusterkach bardzo dobra ale z przodu i z tylu słabo (mozna sie przyzwyczaić) ale w wyzszych samochodach jest zdecydowanie lepiej

To tez duzy plus Calibry, nie wiem jak inne ale moja Cali grzała doskonale i szybko a i wentylacja dobra ;)

Opel Calibra: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Opel Calibra: benzyna, benzyna+gaz

Opel Calibra: 1.4, 2.0, 2.5