Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Corsa

1999r.

Średnia ocena: 8.29/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

Oceny OPLA CORSA

2008-05-10

Genialne autko dla początkującego kierowcy, dla kobiety i do miasta. Mało pali, ekonomiczne, niskie opłaty. Jak na swoja klasę wygodne i przestronne a jednocześnie zwinne i dynamiczne.
Silnik sam w sobie jest dobrą konstrukcją, nie ma z nim problemów, wycieków, pracuje równo, bez stuków. Dobrze przyspiesza, w mieście nie ma problemów z przyspieszeniem i można startować z większymi konstrukcjami. Ciężko przyspiesza w strefie 60-80 a powyżej 80 jest bardzo dynamiczny. ...
Autko dobrze wytłumia dziury, jednak z większym obciążeniem pojawiają się stuki z tyłu(obstawiam, że to wina nieoryginalnych sprężyn). Autko jak na swoja klasę jet przestronne i ma wygodne przednie fotele. Tylny na środku jest uciążliwy w dłuższych trasach.
Auto w swojej klasie jest przestronne. Materiały wykończenia są odpowiednie do klasy czyli palstiki ale trwałe. Auto-przynajmniej mój egzemplarz nie ma zbyt mocnych blach. Pierwsze pęcherze nad mocowaniem tylnej wycieraczki, czuję że dolne krawędzi tylnych drzwi też mogą się sypać. Łat...
Autko świetnie się prowadzi, dobrze trzyma się drogi z tym, że ostatnio dobija na wybojach. przypuszczam, że to wina tego, że powoli trzeba zająć się zawieszeniem.

2010-07-17

Drugie moje auto i strzał w dziesiątkę. Małe, zwrotne i ma "kopa":).
materiały to trzeszczące plastiki ( można je wygłuszyć). Fotele wygodne do tras do 200 km potem nie idzie wysiedzieć. Dość cicho jak na diesla.
Komfortu nie ma ale czego można oczekiwać od małego samochodu. 2 osoby i bagaże i na wakacje można jechać. Przy większej liczbie pasażerów jest problem.
Zawieszenie twarde jak w większości niemieckich aut, ale świetnie sprawuje się na polskich drogach. Hamulce są najlepsze jakie kiedykolwiek miałem. Tanie części zamienne.

Renata2014-02-03

zalety: tani w utrzymaniu, wady: nie ma wspomagania i żadnego dodatkowego wyposażenia.
MAM TO AUTKO NIE ZA DŁUGO, ALE KUPIONE W NAJWIĘKSZE MROZY, ODPALA BEZ ZARZUTU, ZUŻYCIE PALIWA W ŚREDNIM CYKLU( MIESZANYM) OKOŁO 6 L. JESTEM ZADOWOLONA Z ZAKUPU, POPRZEDNI, JEDYNY WŁAŚCICIEL AUTKO GARAŻOWAŁ, WIEC RDZY PRAWIE NIE WIDAĆ, NAGRZEWA SIĘ BARDZO SZYBKO I WE WEWNĄTRZ, JAK NA TAKI...

Renata2014-02-03

2009-10-09

Właśnie sprzedałam corse. Z żalem się z nią rozstałam i to tylko dlatego, ze zmieniłam ją na nowszy model (też corsa). Mała, zgrabna przez co łatwa w parkowaniu. Zwinna, szybka, a przy tym ekonomiczna. Mało awaryjna. Bardzo wdzięczne autko. Nigdy mnie nie zawiodła.

Średnie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Corsa

Opel Corsa B 1700 X17D 60KM 1999r. hatchback

Drugie moje auto i strzał w dziesiątkę. Małe, zwrotne i ma "kopa":).

Silnik praktycznie bezawaryjny, nie ma żadnych wynalazków typu Common Rail także nie ma się co psuć. Mogą się pojawić usterki osprzętu typu rozrusznik i alternator, ale zrobione raz i porządnie nie ma później problemów. Warto pomyśleć o osłonie alternatora, bo ten jest usytuowany bardzo nisko i w pobliżu nadkola, także brud i woda może go uszkodzić. Skrzynia biegów - krótkie przełożenia, fajna elastyczność, choć czasami sprzęgło szarpie (nawet nowe). Nie wiem jak w innych egzemplarzach ale w moim nie da się hamować silnikiem na 2 i 3 biegu bo strasznie szarpie.

jak w wiekszości

Auto jest średnio awaryjne ale ma też ponad 10 lat. Dużo części wtedy musi być wymienione samo w sobie. Cieszy jednak to że zamienników jak "mrówków" i ceny nie są duże.

Wentylacja na 4+, natomiast ogrzewanie na 6. Nie spotkałem jeszcze samochodu tej klasy, który tak szybko daje ciepełko w środku.

Elektryka - nic nie robione, bo nic się nie psuje. Co do elektroniki to małe problemy były z systemem Airbag, a dokładnie z bocznymi poduszkami (mało która Corsa B je ma), ale 3 wizyty u mechanika i problem nie istnieje.

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989