Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Corsa

2003r.

Åšrednia ocena: 8.20/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

6.87/11.00
5.57/9.00
6.14/10.00

Oceny OPLA CORSA

2010-07-26

Wersja 1.0 nie zapewnia prawie w ogóle dynamicznoÅ›ci, silnik jest Å›rednio elastyczny, skrzynia biegów dziaÅ‚a poprawnie bez fajerwerków, "oplowskie" pochodzenie skazuje jÄ… na pożarcie jednak dziaÅ‚a poprawnie i jak dotÄ…d bez awarii (7 lat 95000km). O przyspieszeniu nie bÄ™dÄ™ pisaÅ...
Komfort jazdy poprawny bez szczególnych wad i zalet. auto typowo miejskie nie aspirujące do wyższej klasy. Stosunkowo głośne o średnim komforcie.

2009-01-20

Mankamentem modelu jest zewnętrzny element wybieraka skrzyni biegów. Psuje sie praktycznie w każdym aucie. Koszt części to 250-380 PLN, wymiana od 100 zł wzwyż. Ponadto zacierające się wycieraczki, jeżeli ktoś odpowiednio wcześnie je posmaruje, to na jakiś czas będzie ok, później pro...
Silnik wymaga raczej częstej zmiany biegów. świetnie się wyprzedza bez konieczności redukcji
Z pełnym obciążeniem potrafi dobić do końca, co nie należy do przyjemności.
Trochę mały bagażnik, ale regulowane jest tylne oparcie (dwa położenia) i kosztem wygody pasażerów można lekko zwiększyć jego pojemność. Ergonomia perfekcyjna, wszystko na swoim miejscu.
Dosyć twarde zawieszenie, ale za to świetnie się prowadzi. Trochę słaba widoczność do tyłu.

marcin2008-08-13

wady moze troche maly ale od bidy moze byc zalet malo pali i niema co liczyc ze ropa jast drosza a gaz tanszy ale jest jedno ale 1.7 silnik benzynowy pali okolo 12 litrow benzyny a gazu bdzie palil z 16 litrow pozatym mamy jeszcze koszty dbania o dodatkowa istalacje ktora ruznie sie czasami zachowu...
silnik 1.7 disel nie do zdarcia trzeba pamitac tylko o dobrym oleju i co 100000 wymiana paska rozrzedu silnik isuzu to nir 1.3 fiata ktory moze mniej pali ale jest strasznie usterkowy
zawieszenie mam a korat sportowe twarde jak kamien ale zato mozna szybko wchodzic w zakrenty dizel niestety jest dosyc glosny najbardziej przy120 km/h
nic nadzwyczajnego poprost samochod z malym bagarznikiem
uklad kierownczy wspomagany elektrycznie czesta usterka ukladu to luzy na przegubie na koszyczku w kabinie koszt nowej czesci 460 zl nie wystempuje w zammieniku

Zbyszej2008-11-29

Super auto lecz bardzo ubogie w standardzie w wyposażeniu. Ja zapłaciłem niemal 3500 zeta za udogodnienia tytpu elektryczne szyby, z przodu, Opla radio Siemens VDO z CD, autoalarm, chlapacze do nadkoli oraz pólkę do bagażnika.
Silnik jest najlepszy w całym zestawie.Kupując opla porównywałem właściwości jezdne z fiatem Punto i Yarisem.Na masę własnę i parametry opel był najlepszy z podanej grupy.W praktyce ma super właściwości,które są nieporónywalne do innych samochodów segmentu B. Z wyjątkami...
Opel zawodzi. Nie tylo silnik się liczy. Kupując autko Opel trzeba myśleć też o innych właściwościach - a one są słabe.
Opel po 5-ciu latach eksploatacji się powoli sypie. Mam model made in germany lecz w podpożach są nadżey korozji... Opel się spisuje na 4 lecz blacha ocynkowana na 6 lat nie daje rady polskim realiom...
Autko idealne do miasta i dojazdy do pracy na 25 do 30 km dzeinnie. Lecz ubogie w wyposażeniu...

2011-10-10

autko godne polecenia, cena zakupu nie wygórowana, tania eksploatacja, awaryjność znikoma, najczęszczej interwencji wymagały hamulce - czyszczenie 2 razy w roku
Ze względu na silnik małej pojemności -1.0 ciężko się wypowiadać na temat przyspieszenia.
Jak na tak małe autko bardzo dobry komfort jazdy, szczególnie jeśli chodzi o wyciszenie kabiny.
Jak na tak małe autko wnętrze bardzo przestronne zarówno z przodu jak i na tylnich siedzeniach, ergonomiczne i czytelne wszystkie przełączniki, intuicyjna obsługa - duża zaleta
Ze względu na brak wspomagania lekki dyskomfort przy parkowaniu

Åšrednie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Corsa

Opel Corsa C 1000 43KM 2003r. hatchback

Jak dla mnie auto idealne. Zakładanie rodziny przede mną. Wyjazdy na wczasy we dwójkę nie są żadnym problemem. Jeżdżąc do pracy, na zakupy etc. samochód w pełni zaspokaja moje potrzeby. Niskie spalanie jest jednym z głównych atutów zaraz obok rozrządu na łańcuchu. Co do wad - nie jest to auto o wysokim standardzie co czasem daje nam odczuć, jednakże decydując się na taki pojazd, wysoki komfort nie jest ważną cechą auta. Z czystym sumieniem mogę polecić Corsę.

Wersja 1.0 nie zapewnia prawie w ogóle dynamiczności, silnik jest średnio elastyczny, skrzynia biegów działa poprawnie bez fajerwerków, "oplowskie" pochodzenie skazuje ją na pożarcie jednak działa poprawnie i jak dotąd bez awarii (7 lat 95000km). O przyspieszeniu nie będę pisał bo raczej nie ma o czym ;)

Chyba najlepszy aspekt pojazdu. Nie mam żadnych problemów z widocznością, jest możliwość dostosowania ustawienia lusterek w ten sposób by pełna widoczność była zawsze.

Nie jestem osobą o małych gabarytach, a Corsa nie przysparza mi żadnych problemów przestrzennych. Jakość materiałów jest średnia z racji przeznaczenia pojazdu. Nie napotkałem żadnych trudności w instalacji jakichkolwiek "ulepszeń" wewnętrznych (zestaw głośnomówiący, nawigacja, CB, czy uchwyty na komórkę etc.)

Co do układu jezdnego nie można mieć zastrzeżeń. Wiadome są dwie sprawy: nie jest to autko z najwyższej półki także oczekiwania nie mogą być wygórowane, a polskie drogi jakie są każdy widzi. Corsa w pełni spełnia moje oczekiwania odnośnie jazdy, a wszelakie usterki czy naprawy nie są uciążliwą sprawą.

Awaryjność samochodu jest naprawdę mała, a jeżeli już zdarza się napraw ceny części są naprawdę niskie. Co do dostępności nie ma żadnych problemów, a wyspecjalizowanych mechaników jest dużo. Auto popularne także nie mam żadnych problemów.

Lepiej grzeje niż chłodzi. Wentylacja bardzo średnia ale to z racji braku wymiany pompy wody (nie miałem jeszcze potrzeby - rozrząd na łańcuchu)

Jedyny problem z elektryką/elektroniką jaki miałem to pusty akumulator (wyładował się po 6 latach użytkowania).

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989