Opel Meriva opinie, oceny użytkowników, Opel Meriva spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Meriva

8.25/10

Opel Meriva spalanie (l/100km)

miasto 8.81/9.47 6.65
trasa 6.56/8.43 5.25
cykl mieszany 7.47/8.90 6.10

Meriva

OCENY OPLA MERIVA

Z uwagi da dość twarde zawieszenie samochód bardzo dobrze się prowadzi,układ kierowniczy wpomagany dodatkowo elektrycznie.Ten typ tak ma i mnie to odpowiada.

Sprowadzony z uszkodzonym przednim bokiem. Nie wiem dlaczego jest tak malo opinii o tym modelu. A ostatnio jest sporo tych samochodow na miescie wiele sprowadzonych jak moja. Samochod jest solidny tak jak jego klasyczna sylwetka. Kupilem dla mojej nowej rodzinki (2+1). Wygodny bagaznik krawedz na id...

Poprzednio użytkowałem Fiata Seicento, oraz sporadycznie Opla Corsę B - po przesiadce na Merivę mogę śmiało powiedzieć: to świetne autko, prawie tego oczekiwałem; komfort jazdy porównywalny z Vectrą, a na pewno większy niż w Zafirze (... ale to subiektywne odczucia). Małe wymiary zewn...
Zimny diesel to tragedia: silnik zbiera się do życia zbyt długo; po rozgrzaniu jest już lepiej; po załączeniu się turbiny - całkiem przyzwoicie. Niezbyt precyzyjna skrzynia biegów - czasami trzeba ich po prostu szukać; ale Opel tak ma (doświadczenie po Corsie B).
Bajka!!! Cicho, miękko (jak na niemieckie auto, lecz bez porównania z francuskimi "poduszkowcami") - po prostu komfortowo. Fotele przednie (przynajmniej jak dla mnie, a mam 185 cm wzrostu) mają trochę za krótkie siedziska; są jednak przyjemnie sztywne.
Bajka 2!!! Tutaj zupełnie bez zastrzeżeń.
Znakomite, ciche zawieszenie, dobrze wybierające nierówności drogi.

Samochód bardzo udany - łatwo można przesuwać i składać tylne fotele. Bardzo często to wykorzystuję. Dużo miejsca w środku i całkiem spory bagażnik jak na tę długość samochodu. Niestety, grzebanie w silniku to koszmar - tak wszystko jest upakowane.
Skrzynia biegów chodzi nieprecyzjnie - duuużo lepiej chodziło w moim poprzednim samochodzie, tj. 18-letnim Golfie. Zimny silnik chodzi nieprzyjemnie głośno (metaliczne stuki). Po rozgrzaniu jest OK. Niestety, ten typ tak ma. Mi bardziej odpowiada odgłos silnika z pompowtryskami.
Zawieszenie jest dość miękkie - progi trzeba pokonywać z małą prędkością. Szybsze pokonywanie ostrych zakrętów powoduje bardzo duże przechylenie samochodu.
Meriva jest bardzo wrażliwa na boczne wiatry. Kilkugodzinna jazda autostradą przy bocznym wietrze powoduje znaczne zmęczenie dłoni/rąk - tak duża siła działa na kierownicę.

Myślę, że jeśli ktoś potrzebuje wygodnego i w miarę ekonomicznego auta, a nie zależy mu na osiągach tylko na ekonomicznej jeździe, to z całą odpowiedzialnością polecam autko.
Auto zbiera się całkiem nieźle ja na 8v. Skrzynia działa typowo dla Opla, lekko haczy. Auto lepiej przyspiesza w górnej części obrotomierza, co odbija się na spalaniu. Wystarczy do bezpiecznego wyprzedzania ciężarówek. Szkoda, tylko że lubi ,,wypić'' spore ilości oleju silnikowego. Ale...
Opelek ma bardzo dobre zawieszenie. Nie jest za twarde ani za miękkie. Dla mnie idealnie sprężyste. Fotele twarde i wygodne, nie męczą podczas dłuższej podróży. Do 100km/h w aucie jest przyjemnie cicho, później słychać już silnik i opływy powietrza.
Auto idealne dla aktywnego singla, młodej pary lub małżeństwa 2+1. Duże możliwości aranżacji wnętrza dzięki systemowi foteli flexspace... po złożeniu siedzeń robi się mała bagażówka. Jakość materiałów niezła, chociaż co nieco już skrzypi w bagażniku. Ale w 11-letnim aucie mo...
Autko prowadzi się bardzo pewnie. Mimo wysokiego nadwozia nie czuć przechyłu na ostrych i szybkich zakrętach. Auto ciężko wyprowadzić z obranego toru jazdy. Hamulce mogły by być lepsze....bo auto waży ponad 1300kg jednak.

ŚREDNIE OCENY OPEL MERIVA

7.1/10
7.2/10
7.1/10
6.6/10

Osoby zainteresowane autem Opel Meriva brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus C-Max.

Opel

Meriva

Ford

Focus C-Max

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Meriva

użytkownik: marcus

Opel Meriva mini van 1400 16v 90KM 2006r. mini-van

Uważam że dokonałem właściwego wyboru chociaż czasem brak mi klasyki Skody Octawii którą jeździłem ostatnie 8 lat.Wybrałem Merivę ze wgzledu mniejszy silnik i większą moc,b.dobrą funkcjonalność/ 5 drzwi i system tylnych foteli FlexSpace /,dużą przestrzeń kabiny,dobrą widoczność,relatywnie małą awaryjnością /patrz badania TUV / i niskie koszty eksploatacji.Przed decyzją o zakupie dużo czytałem ipinii o tym modelu.

Trzeba odnieść się do tej wersji silnikowej 1,4 16 V 90 KM chociaż są do wyboru mocniejsze wersje.Wybrałem ten silnik z uwagi na dobre osiągi w stosunku do pojemności,stosunkowo niskie spalanie.Nie oczekiwałem fajerwerków i tak jest faktycznie.Autko nieżle się zbiera na każdym biegu powyżej 3 tys.obrotów.

Sławne słupki trochę ograniczają widoczność szczególnie w czasie skrętów ale trzeba się do tego przyzwyczaić i po prostu uważać.Wysoko ustawione fotele dają dobrą widoczność zarówno z przodu jak i z tyłu.Na dalsze trasy żona siada z tyłu bo lubi sobie przysnąć gdyż staram się wyjeżdżać b.wcześnie z Warszawy i wtedy zdejmuję zagłówek z przedniego fotela co znacznie poprawia widoczność do przodu.

Dużo jeżdzę sam lub w dwie osoby więc samochód nie jest maksymalnie obciążony.Tylne fotele z uwagi na zastosowany system FlexSpace przeniesiony z Zafiry sprawdza się funkcjonalnością ale niezbyt wygodą.Wyciszenie b.dobre do 3 tys.obrotów.Powyżej trochę słychać i przy rozpędzaniu na poszczególnych biegach.

Z przodu i z tyłu miejsca jest wystarczająco,aranżacja wnętrza pozwala na dostosowanie do potrzeb.Np.poprawić komfort dla 2 pasażerów z tyłu -chowane środkowe siedzenie i przesuwanie bocznych.Warto tym się wjęcej zainteresować.Bagażnik z uwagi na dodatkowy schowek nad kołem zapasowym nie jest zagracony + dodatkowe schowki z boku bagażnika,w podłodze przed tylnymi siedzeniami i dodatkowa szuflada pod siedzeniem pzsażera z przodu.Ergonomia-trochę kłopotliwy przycisk sygnału w ramionach kierownicy szczgólnie w czasie zakrętów.Materiały jak na samochód z tej półki do przeżycia.Ogólnie może być.

Poza w.w.elektryką szyb bez żadnych awarii.

Wybrałem wersję Enjoy więc bez klimy.Trzeba dobrze wybrać funkcje nawiewu i poczekać trochę do nagrzania nagrzewnicy.

Nie miałbym zastrzeżeń gdyby nie awaria elektryki szyb.Wymieniono obydwa silniczki co podobno zdarza się b.rzadko tak że musiano je sprowadzać z Niemiec.Wersja Enjoy nie ma komputera pokładowego,jest tlko wyświetlacz pokazujący godzinę,temperaturę na zewnątrz i funkcje radia CD.Bardzo dobrze skonfigurowane fabryczne radio i b.łatwa obsługa w czasie jazdy.

Pełna opinia o Opel Meriva mini van 1400 16v 90KM 2006r. mini-van »

Opel Meriva: hatchback, mini-van, van

Opel Meriva: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Meriva: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8

Opel Meriva: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1995