Opel Meriva opinie, oceny użytkowników, Opel Meriva spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Meriva

2003r.

Średnia ocena: 7.75/10

Opel Meriva spalanie (l/100km)

9.93/10.20
7.32/9.10
8.89/9.50

Oceny OPLA MERIVA

2009-06-10

Sprowadzony z uszkodzonym przednim bokiem. Nie wiem dlaczego jest tak malo opinii o tym modelu. A ostatnio jest sporo tych samochodow na miescie wiele sprowadzonych jak moja. Samochod jest solidny tak jak jego klasyczna sylwetka. Kupilem dla mojej nowej rodzinki (2+1). Wygodny bagaznik krawedz na id...

2014-05-02

Myślę, że jeśli ktoś potrzebuje wygodnego i w miarę ekonomicznego auta, a nie zależy mu na osiągach tylko na ekonomicznej jeździe, to z całą odpowiedzialnością polecam autko.
Opelek ma bardzo dobre zawieszenie. Nie jest za twarde ani za miękkie. Dla mnie idealnie sprężyste. Fotele twarde i wygodne, nie męczą podczas dłuższej podróży. Do 100km/h w aucie jest przyjemnie cicho, później słychać już silnik i opływy powietrza.
Autko prowadzi się bardzo pewnie. Mimo wysokiego nadwozia nie czuć przechyłu na ostrych i szybkich zakrętach. Auto ciężko wyprowadzić z obranego toru jazdy. Hamulce mogły by być lepsze....bo auto waży ponad 1300kg jednak.

TADEUSZ2008-02-11

Ogólnie Opel Meriva to bardzo dobry samochód i średnio tani w utrzymaniu
mógłby mieć mniejszy apetyt na benzynę
jest \\"twardy\\" ale na polskie drogi super
jako samochód rodzinny - idealny
lekkie stuki w kolumnie kierowniczej spowodowane tym iż jest ona regulowana i bywa to denerwujace

Roman2013-07-26

Typowy i raczej tani w eksploatacji pojazd.
Silnik starszej generacji,ale do normalnej jazdy ok.
Trochę głośno pow.2,5 tyś.obr.
Zaskakująco dużo przestrzeni z przodu.
Przy bardzo niskich temp.powietrza wariuje wspomaganie kierownicy.

2011-02-15

Rewelacyjna możliwość aranżacji wnętrza, siedzenia można łatwo i szybko składać i przesówać

Średnie oceny OPEL MERIVA

Osoby zainteresowane autem Opel Meriva brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 301.

Opel Meriva

Opel Meriva

Peugeot 301

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Meriva

Opel Meriva 1600 87KM 2003r. hatchback

Auto zbiera się całkiem nieźle ja na 8v. Skrzynia działa typowo dla Opla, lekko haczy. Auto lepiej przyspiesza w górnej części obrotomierza, co odbija się na spalaniu. Wystarczy do bezpiecznego wyprzedzania ciężarówek. Szkoda, tylko że lubi ,,wypić'' spore ilości oleju silnikowego. Ale czytając opinie to ople tak mają:)

Jedynym mankamentem są przednie słupki. Bardzo ograniczają widoczność, jest to niebezpieczne gdy np. skręcamy w lewo i nie widzimy pieszego na pasach...

Auto idealne dla aktywnego singla, młodej pary lub małżeństwa 2+1. Duże możliwości aranżacji wnętrza dzięki systemowi foteli flexspace... po złożeniu siedzeń robi się mała bagażówka. Jakość materiałów niezła, chociaż co nieco już skrzypi w bagażniku. Ale w 11-letnim aucie można to zaakceptować.

Bez większych kłopotów póki co. Jedyna usterka to przetarte kable od centralnego zamka w tylnych drzwiach. Koszt naprawy 80zł.

Opel Meriva: hatchback, mini-van, van

Opel Meriva: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Meriva: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8

Opel Meriva: 2011, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1995