Opel Monterey opinie, oceny użytkowników, Opel Monterey spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Monterey

Średnia ocena: 8.63/10

Opel Monterey spalanie (l/100km)

14.00/14.55
10.00/10.40
12.10/12.60

Oceny OPLA MONTEREY

Monterey ma kilka wad, ale biorąc pod uwagę całość - niektóre z nich można mu wybaczyć :)
Na krótkich dystansach jazda z kompletem pasażerów jest w miarę komfortowa, ale na dłuższą trasę polecam inne auto. W kabinie robi się głośno powyżej 3000 obr/min, ale nie to jest najważniejsze w tego typie samochodu. Jeśli ktoś oczekuje wysokiego komfortu - proponuję inne auto.
Wbrew masie (2500 kg) auto jest zwrotne. Posiadam wersję 3-drzwiową i jeśli chodzi o parkowanie - nie narzekam ;)

super auto dla muszących pogodzić "leśno-terenowe" zacięcie z życiem codziennym.Dla 4-osobowej rodziny w sam raz.polecam mimo paru niedoróbek !!!!
Silnik i skrzynia trwałe ale stosunek masy do mocy niezadowalający.
naprawdę nie ma się do czego przyczepić chyba że zawieszenie wymaga ingerencji(rzadko;))
ergonomia kuleje ze względu na durne umieszczenie przełączników(żeby znależć np włącznik wycieraczek szyby tylnej trzeba oderwać wzrok od drogi).reszta o.k.
Prowadzi się nieżle ale gabaryty powodują ,że jest podatny na boczne podmuchy i "nie mieści się w koleinach".Hamulce mogły by być lepsze.

2009-02-13

przy oponach 245 i na naszych drogach trzeba go trzymac za wodze ... :)

2008-10-22

na szerokich oponach pływa po szosie

Hubert2010-02-17

Średnie oceny OPEL MONTEREY

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Monterey brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Frontera.

Opel Monterey

Opel Monterey

Opel Frontera

Opel Frontera

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Monterey

Opel Monterey RS 3100 140KM 1992r. terenowy

Jeśli chodzi o silnik - nie mam najmniejszych zastrzeżeń - "stara, kowalska robota". Pracuje bardzo dobrze, trochę klekocze, jak jest zimny, ale dysponuje bardzo wysokim momentem obrotowym co w obecnych warunkach atmosferycznych bardzo dobrze się sprawdza. Większość rzeczy mogę sam zrobić/wymienić. Skrzynia ma długie przełożenia, co pasuje do charakteru auta.

Widoczność bardzo dobra, choć nie idealna. Widoczność w lusterkach - wzorowa.

Karoseria wytrzymuje upływ czasu - samochód w tym roku staje się pełnoletni, a z racji kanciastego nadwozia wolno się starzeje. Jeśli chodzi o przestrzeń dla pozostałych pasażerów polecam odmianę długą (LTD). Bagażnik jak na wielkość autka w miarę duży. Deska rozdzielcza skrzypi na nierównościach, ale za ergonomię powinna otrzymać najwyższą ocenę.

Większość części jest tania, można korzystać z szerokiego asortymentu zamienników. Choć niektóre są bardzo drogie...

Po upływie ok. 5-7 minut samochód grzeje jak szalony :)

W samochodzie są tylko najważniejsze rzeczy, brak zbędnej elektroniki. Sama w sobie dobrze zabezpieczona.

Opel Monterey: terenowy

Opel Monterey: olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Monterey: 3.0, 3.1, 3.2

Opel Monterey: 2000, 1997, 1995, 1994, 1993, 1992