Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Omega

1997r.

Åšrednia ocena: 8.00/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

11.51/14.23
8.45/10.65
9.78/12.46

Oceny OPLA OMEGA

2009-01-25

Samochód kupiÅ‚em 4 lata temu, jest bardzo wygodny, i nie sprawia mi żadnego problemu, ot spis co zrobiÅ‚em i ile mnie to kosztowaÅ‚o: rozrzÄ…d komplet 600zÅ‚ kloski przód 100zÅ‚ klocki+ szczÄ™ki tyÅ‚ 160zÅ‚ amortyzatory przód 400zÅ‚ sworznie wahaczy 2x 40zÅ‚ koÅ„cówka drążka 1x40zÅ‚ Å...
silnik ok, skrzynia aut. 4 biegowa niezbyt dobrze dobrana ale dobra żywotna konstrukcja i tania w eksploatacji
samochód bardzo wygodny, idealny na dalekie podróże cichy
samochód duży i wygodny, dobre materiały wszystko mięciutkie i miłe w dotyku, problemem jest mały schowek klimatyzowany ale nawet puszka piwa nie wejdzie, i brak uchwytów napojów oraz schowków dla pasażerów
Samochód super się prowadzi ale niestety na większych nierównościach obciera tłumikami. Hamulce przy przepisowym użytkowaniu ok. ale przy szybszej jeździe trzeba uważać. parkowanie ok dobry skrę i widocność

Stanisław2008-09-10

Bardzo dobrze: bardzo komfortowy, 2.0 eco ale trochę słaby na tak dużą luksusową furę, mi wystarcza, za to jak się rozpędzi to sunie jak pociąg
Jest dobrze, ale do takiego dużego samochodu lepsze są większe silniki od 2.0 (np. 2.5 lub 3.0), ale za to 2.0 przy takim komforcie jazdy przestrzeni bagażowej (prawie jak bus) jest ekonomiczny 8-10 litrów w trasie zależnie od stylu jazdy
Resorowanie bardzo dobre jeździłem już mocno zapakowany, a trzyma się wtedy drogi jakby się wpijał wten polski asfalt. Fotele bardzo wygodne nawet dla grubasów.Wyciszenie - koleżanka właścicielka nowej skody diesel jak wsiadła powiedziała ale u was cicho.
Trzyma się super, waga i pęd powodują, że autko jedzie jak pociąg po szynach. Hamulce muszą być tylko dobre niekoniecznie drogie(masa pojazdu)

Tomasz2009-07-10

Wygodny, duży wóz, bezpieczny, idealny dla rodziny na długie trasy. Klimatyzacja i ogrzewanie wspaniale dobrane. Spalanie dyskwalifikuje go jako podstawowe auto w domu. Naprawy niedrogie jak na tę klasę auta. Sama przyjemność z prowadzenia, tylny napęd :) Słaba odporność na korozję karos...
135 KM to minimum na tę masę pojazdu. Samochód rodzinny, nie imponuje zrywami czy prędkością. Wersja V6 na pewno już lepiej.
Ideał wg mnie
Powinni się uczyć obecni producenci jak się wykańcza wnętrze luksusowego samochodu. Wygodny, ciepły, łatwy do czyszczenia welur. Nie wyciera się z latami. Bajka. Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów ogromna a do tego potężny bagażnik. Wszystko pod ręką, jak w samolocie.
Samochód długi, świetnie pokonuje nierówności poprzeczne, miękkie zawieszenie, auto płynie po drodze. Słaby układ wspomagania, awaria pompy wspomagania wyciek.

Jak na Opla,nie ma większych zastrzeżeń.
Mimo wszystko troszkę mało mocy samochód dość duży więc 136KM musi się troszkę napracować.
Tutaj myślę,że nie ma jakiś większych zastrzeżeń,gabaryty samochodu robią swoje.
Przestrzeń w Omedze kombi to priorytet i przepastny bagażnik,po rozłożeniu tylnej kanapy może spokojnie przewieźć tapczan.
Wszystko zależy od stanu technicznego ale koszty napraw nie są wysokie.

2011-02-14

Rewelacyjny, przestronny i rodzinny samochód. Nie zamieniłbym go na żaden inny, jedynie na nowszy model Omega B FL, co mam zamiar uczynić w przyszłości. Jeszcze żadne auto nie dało mi tyle frajdy i komfortu jazdy co właśnie Omega, czteroosobowa rodzina i duży pies, box na dach i można je...
Jak na te gabaryty i ciężar auta, jest dobrze.
Idealne auto dla tych którzy cenią sobie komfort jazdy.
Miałem trochę problemów z korozją.
Idealnie siÄ™ prowadzi, czasami jest problem z parkowaniem ale to raczej z powodu braku miejsc parkingowych.

Åšrednie oceny OPEL OMEGA

5.1/10
4.7/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Vectra.

Opel Omega

Opel Omega

Opel Vectra

Opel Vectra

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Omega

użytkownik: Stanisław

Opel Omega B 2000 16V 136KM 1997r. kombi

ok duże szyby

Przestrzeń jak w salonie, małe osoby mogą się bawić w berka. Bagażnik otężny po złożeniu tylnej kanapy prawie jak bus, a uwaga po złożeniu jescze przedniego fotela pasażera włożyłem (nie pamiętam dokładnie) 6m lub 5m drabinę ( i zamknąłem tylną klapę). Karoseria fatalne koroduje, ale za te pieniądze to nawet jak się zadba to może być

Silnik krokowy 350zł z wymianą Komplet hamulców 700 zł z wymianą( dobrej jakości szwedzkie tarcze, angielskie klocki, wymiana płynu hamulcowego,szczęki Rozrząd 300 + 150 robocizna Drążek 300 + robocizna Tuleje 140zł + robocizna Zawór nagrzewnicy (300zł)drogo bo w ASO (ale szybko na miejscu mieliwieczorem także OK.

ogrzewanie jest bardzo dobre, wydajne w lecie lodówka (klima) zimą gorąco (ale trochę paruje), dlatego nie 9pkt

Kontrolki potrafią się przepalić, wyśietlacz w większości szwankuje ale nainternecie fachowcy szybko i tanio to naprawiają uwaga nie próbuj sam,

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987