Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie 3.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Omega

3.0

Średnia ocena: 8.08/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

13.33/16.23
9.13/11.38
11.34/14.03

Oceny OPLA OMEGA

2010-07-14

To moja druga Omega z mocniejszym silnikiem ( wczeasniej 2.0 16V ) i powiem wam ze nie chce inego auta.Doskonale auto dla malzenstwa z dziecmi.Pakowne,wygodne - po przejechaniu 1500km wyszedlem z auta jakbym przejechal 300km. Naprawde polecam z reka na sercu.
Mysle ze MV6 mowi samo za siebie. Brak jakichkolwiek problemow z wyprzedzaniem.Bardzo elastyczny silnik ktory potrafi byc potulny jak baranek ale gdy potrzeba wychodzi z niego potwor.I co najwazniejsze a malo ludzi o tym wie.To auto ma naped na tyl.
NIc dodac nic ujac.Poprostu duzy samochod rodzinny.Taka duza kanapa na kolkach.
Jesli chodzi o prowadzenie "Kluski" to prowadzi sie ja znakomicie zwlaszca w trasie,to jak prowadzenie wygodnej kanapy,doskonale wspomaganie i maly promien skretu pomagaja w parkowaniu ktore pomimo tak duzych gabarytow (najwieksze auto w swojej klasie)parkuje sie b.dobrze

Opel omega MV6 do solidna, wygodna, rodzinna limuzyna zdolna do pokonywania naprawdę długich dystansów. Mało poręczna w mieście, znakomita na autostradzie. "Dużo samochodu" za rozsądne pieniądze, ogólnie przy odrobinie cierpliwości do drobnych przypadłości można polecić.
Trzylitrowa omega B MV6 dzięki mocy ponad 200 KM jest autem dość dynamicznym. Tradycyjna hydrokinetyczna skrzynia IV biegowa niestety pożera część mocy. Silnik pracuje harmonijnie i ma znakomity "sound" ale korzystanie z osiągów prowadzi do dużego spalania.
Moja wersja miała znakomite skórzane fotele "recaro" z podgrzewaniem i pełną regulacją. W zyciu nie miałem lepszych. Komfort w omedze na poziomie mercedesa klasy E.
Jeden z przestronniejszych samochodów w klasie. Wygodna podróż w cztery osoby, akceptowalna nawet w pięć. Wystarczająca pojemność bagażnika (ok. 550 l). Jakość wykończenia "oplowska", nie dostaje do klasy premium.
Jak na auto tylnonapędowe bardzo stabilne i przewidywalne zachowanie na drodze. Hamulce mogłyby być przy tej masie lepsze.

2009-07-10

Ja osobiście byłem bardzo zadowolony z tego auta. Niestety miałem go tylko przez rok :(
Moja wersja to automatyczna skrzynia,ale po wciśnięciu guziczka sport,wrażenia nie samowite,wgniata w fotel !!! Wyprzedzanie bez najmniejszych problemów !!! Niestety wir w baku :(
Jeżeli zawieszenie jest w dobrym stanie,naprawdę nic nie stuka,nic nie puka,wyciszenie dobre tak do 160km/h. Przy 240km/h już co nie co słychać :)
Wersja najbogatsza,czyli skóra,klima,pełna elektryka itd. Naprawdę w tym roczniku Omega biję wszelkie auta. Niestety typowe do opli.....blacha :( Tylne nadkola,progi, lecą niesamowicie :(
Świetnie trzyma się drogi,masa robi swoje,do tego odpowiednie ogumienie (225/55),hamulce super(wersja automat) i naprawdę poczucie bezpieczeństwa jest spore. Parkowanie,no cóż?,w mieście katastrofa!!Chodzi mi oczywiście o miejsce. Wspomaganie nienaganne.

Mario2008-08-12

Wzdłużnie ułożony silnik, napęd na tył ze szperą. Moją uwagę zawsze przykuwają doskonałe proporcje auta Omega A oraz B. np. odległość kierownicy od przednich kół nie za blisko i nie za daleko jak np. w Mercedesach. Po prostu IDEALNIE. Ciężko się przekonać i przesiąść do inn...
Setka w poniżej 8 sekund już jest osiągana na 2 biegu. Fabryczne dane: 7,6-7,8s do 100km/h. Przyspieszanie, wyprzedzanie trwa chwilę i tak max 230-250km/h non stop czuć parcie. Silnik bardzo elastyczny np. z 40km na piątce spokojnie ciągniemy w górę, nic się nie dławi.
Omega A jest bardziej twarda i sztywniejsza niż Omega B, która zapewnia odczuwalny komfort. Ale to moja prywatna opinia.
Przestrzeni z przodu i z tyłu jest dużo. Bardzo dużo. WYgodnie i przyjemnie. Welur i elektryka.
Prowadzi się świetnie.

2011-01-29

BYŁEM BARDZO ZADOWOLONY Z AUTA MIAŁO PRZEBIEGU PONAD 220 TYŚ NIE SPRAWIAŁO WIĘKSZYCH PROBLEMÓW. CZĘŚCI KTÓRE WYMIENIAŁEM BYŁY PO PROSTU Z UŻYTE EKSPLOATACJĄ POJAZDU SUPER SAMOCHÓD POLECAM.
211 KONIKÓW DAJE SOBIE RADE Z TA BUDĄ LATA NA PRAWDĘ ZACNIE
POD WZGLĘDEM KOMFORTU GÓRNA PÓŁKA
96 ROK WIADOMO JUŻ MA SWOJE LATA DO DZISIEJSZYCH MATERIAŁÓW TROCHĘ BRAKUJE ALE JAK NA TAMTE LATA SUPER.
POD WZGLĘDEM JEZDNYM KOZAK NA MIASTO TROSZKĘ ZA DUŻE

Średnie oceny OPEL OMEGA

4.7/10
4.6/10
3.6/10
3.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Vectra.

Opel Omega

Opel Omega

Opel Vectra

Opel Vectra

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Omega

Opel Omega MV6 3000 211KM 1995r. kombi

W tym aucie wszystko jest duze wiec nie ma problemow z widocznoscia.

NIc dodac nic ujac.Poprostu duzy samochod rodzinny.Taka duza kanapa na kolkach.

No tutaj omega bije konkurencje na glowe.Potezny bagaznik gdzie po zlozeniu tylnych siedzen robi nam sie rowna podloga co pozwala przewiesc naprawde duzo rzeczy.Ogromnym minusem jest mala ilosc schowkow z przodu,np.nie ma gdzie polozyc telefonu by w niczym nie przeszkadzal.Jak na tak duze auto powinni zrobic ich troszke wiecej,idzie do tego przywyknac bo auto odwdziecza sie reszta.

To jest opel wiec dostep do czesci jest bezproblemowy. Ceny tez nie przerazaja,jednak musze tutaj dodac by nie wkladac byle czego do omegi.To auta z dusza i potrafia sie odwdzieczyc jesli sie o nie dba bezawaryjna jazda.

Brak problemow.Przy silniku 3.0 po 2 minutach mozna jezdzic w majtkach przy -20. Wydajna klimatyzacja.

Jak narazie bez problemow.

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987