Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Opel Omega

Średnia ocena: 8.27/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

11.91/13.76
8.52/10.28
10.14/12.02

Oceny OPLA OMEGA

Opel omega MV6 do solidna, wygodna, rodzinna limuzyna zdolna do pokonywania naprawdę długich dystansów. Mało poręczna w mieście, znakomita na autostradzie. "Dużo samochodu" za rozsądne pieniądze, ogólnie przy odrobinie cierpliwości do drobnych przypadłości można polecić.
Trzylitrowa omega B MV6 dzięki mocy ponad 200 KM jest autem dość dynamicznym. Tradycyjna hydrokinetyczna skrzynia IV biegowa niestety pożera część mocy. Silnik pracuje harmonijnie i ma znakomity "sound" ale korzystanie z osiągów prowadzi do dużego spalania.
Moja wersja miała znakomite skórzane fotele "recaro" z podgrzewaniem i pełną regulacją. W zyciu nie miałem lepszych. Komfort w omedze na poziomie mercedesa klasy E.
Jeden z przestronniejszych samochodów w klasie. Wygodna podróż w cztery osoby, akceptowalna nawet w pięć. Wystarczająca pojemność bagażnika (ok. 550 l). Jakość wykończenia "oplowska", nie dostaje do klasy premium.
Jak na auto tylnonapędowe bardzo stabilne i przewidywalne zachowanie na drodze. Hamulce mogłyby być przy tej masie lepsze.

Stanisław2008-09-10

Bardzo dobrze: bardzo komfortowy, 2.0 eco ale trochę słaby na tak dużą luksusową furę, mi wystarcza, za to jak się rozpędzi to sunie jak pociąg
Jest dobrze, ale do takiego dużego samochodu lepsze są większe silniki od 2.0 (np. 2.5 lub 3.0), ale za to 2.0 przy takim komforcie jazdy przestrzeni bagażowej (prawie jak bus) jest ekonomiczny 8-10 litrów w trasie zależnie od stylu jazdy
Resorowanie bardzo dobre jeździłem już mocno zapakowany, a trzyma się wtedy drogi jakby się wpijał wten polski asfalt. Fotele bardzo wygodne nawet dla grubasów.Wyciszenie - koleżanka właścicielka nowej skody diesel jak wsiadła powiedziała ale u was cicho.
Przestrzeń jak w salonie, małe osoby mogą się bawić w berka. Bagażnik otężny po złożeniu tylnej kanapy prawie jak bus, a uwaga po złożeniu jescze przedniego fotela pasażera włożyłem (nie pamiętam dokładnie) 6m lub 5m drabinę ( i zamknąłem tylną klapę). Karoseria fatalne korodu...
Trzyma się super, waga i pęd powodują, że autko jedzie jak pociąg po szynach. Hamulce muszą być tylko dobre niekoniecznie drogie(masa pojazdu)

2008-02-13

Nie jest to auto oszczędne ani auto do wyścigów. Za to kierowca i pasażerowie mają bardzo duży komfort jazdy. Jeśli często musisz wozić ludzi to to jest właściwy samochód.
Co tu pisać, silnik trochę słaby silnik na takie bydle, do wyścigów na ćwierć mili to to się nie nadaje, ale problemów z wyprzedzaniem nie mam. Praca silnika cichutka, i przyjemna. Czasem mam problem z wrzuceniem II biegu. Średnio się zgrywa.
z przodu jest tyle placu że można nogi całkiem nogi wyciągnąć. Tył też ma dużo miejsca. Mam 190cm wzrostu i nie jest mi nisko ani krótko :)
Schowki wygodne, bardzo wygodne są w korytku między siedzeniami, pod łokciem mam płyty, pod hamulcem klucze od mieszkania a z przodu telefon. Bardzo wygodne i ergonomiczne. Karoseria jest średnio zabezpieczona. Trudno się spodziewać cudów po 16-letnim aucie, wcale go nie konserwuję. Wyraźn...
Wspomaganie chodzi bardzo dobrze, zero wysiłku przy kręceniu. Nerówności dobrze zbiera (pewnie dlatego że jest długi) i ma mięciutkie zawieszenie. Jednak przy pokonywaniu zakrętów wpada w mocny przechył. Ja jeżdżę nim spokojnie więc rzadko to czuję.

2009-07-11

Omegi to dobre i komfortowe auto, wczesne roczniki bardzo podatne na korozje, mała awaryjnosc, dostene i tanie czesci, bogate wyposazenie
O Silniki 2.0 16V trzeba dbac prawie jak o dziecko, bo sa delikane, automat rozpedza sie dłuzej niz manual i po uzytkowaniu tego auta stwierdzam ze ten silnik jest za słaby do masy auta
Omega to komfortowe auto, ma wspaniałe wielkie fotele w których sie lezy, komfort jest i to na tą klase bardzo wielki, wyciszenie dobre
Omegi z lat94-96 sa bardzo podatne na korozje, egzemplarze z drugiej połowy 97 roku znosza ją lepiej, gdyz sa podwójnie konserwowane i mają ocynkowane elementy które rdzewieją, czyli, nadkola, progi, doły dzwi. Przestrzen wewnotrz jest wspaniała, kazdy ma sporo miejsca, w komplecie osób, k...
Omega to fajne auto, ale raczej z manualną skrzynią biegów i z wiekszym silnikiem, gdyż 2.0 16V z automatyczna skrzynią nie radził sobie najlepiej z masa auta, w manualu jest troche lepiej

2008-02-12

Moje pierwsze auto i nie mam powodów do narzekania. Poza dolewaniem oleju do silnika <sprężarka nieco pochłania> bez awaryjne jak dotąd. Jedyne rzeczy które wymieniam to standard - klocki tarcze, płyny. Moim zdaniem jeśli dba się o to auto - tankować i jeździć :) :) :)
Bardzo dobra elastyczność przy niskich prędkościach. powyżej 140 km/H traci swoją dynamikę.
Utwardzone zawieszenie :P Auto dobrze wyciszone. Dopiero przy dużych prędkościach nieco głośna praca auta, którą jednak łatwo zagłuszyć dobrą muzyką :)
Przestrzeń ogromna - nie ma na co narzekać. Bagażnik jeszcze nie przetestowany, ale robi wrażenie. Karoseria? Jak na dziesięciolatka Bdb. pojedyncze ogniska rdzy przy szybie przedniej i przy uszczelkach nad drzwiami.
Prowadzi się dobrze, szczególnie na utwardzonym zawiedzeniu jakie mam. Widoczność przy cofaniu niezbyt dobra, ale to kwestia przyzwyczajenia się jazdy na lusterkach.

Średnie oceny OPEL OMEGA

5.1/10
4.4/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Vectra.

Opel Omega

Opel Omega

Opel Vectra

Opel Vectra

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987