Opel Vectra opinie, oceny użytkowników, Opel Vectra spalanie 2.0 (strona 3)

Opinie o samochodach Opel Vectra

2.0

Średnia ocena: 7.64/10

Opel Vectra spalanie (l/100km)

10.23/11.41
7.67/8.61
8.94/10.06

Oceny OPLA VECTRA

2011-02-14

Gdyby nie awaryjność, a bardziej koszt napraw to byłbym bardzo zadowolonym użytkownikiem mojej Vectry. Jazda sprawia wiele przyjemności, bardzo ekonomiczny samochód, pomimo dużego silnika. Gdyby nie koszty jakie poniosłem w 2010r dał bym 9/10.
Im szybciej jedziesz tym z większą płynnością samochód przyspiesza, do 120 płynie. Silnik dość głośny, ale w końcu to diesel.
Wygody tylnych foteli nie potrafię ocenić, nigdy nie siedziałem z tyłu we własnym aucie, lecz nikt nie narzekał jeszcze. Jazda z kompletem pasażerów i zapakowanym bagażnikiem komfortowa, lecz mało dynamiczna.
Bagażnik duży, lecz klapa bagażnika często się zacina, z tego co wiem to nie tylko mój problem, lecz wielu Opli Vectra. Wygodna obsługa, duża przestrzeń dla kierowcy.
Samochód bardzo zwrotny, pomimo jego długości parkowanie bardzo swobodne. Samochód prowadzi się bardzo dobrze, jedynie hamulce są ciężkie, ale jak to w Oplach - wystarczy się przyzwyczaić.

2009-07-09

Swietny samochod, bardzo jestem z niego zadowolony. Jedyne wady to za male wyciszenie wnetrza oraz problemy z korozja.
bardzo zalezy od sposobu jazdy, jak dynamicznie zmienia sie biegi i utrzymuje obroty w granicy 1800-2000obr to jest dobrze, ponizej tych obrotow zero mocy. Najlepiej odczuwam moment obrotowy na czworce i wyzszych obrotach, jedyneczka i dwojeczka slabiutko, pozniej ciagnie ladnie.
auto ewidentnie dla 4 osob, wtedy wygoda gwarantowana, plecy nie bola mnie nawet po jezdzie nad morze (~650km). Zawieszenie twarde wiec wkurzaja mnie 'spowalniacze' na osiedlach ale za to swietnie wchodzi sie w zakrety, zero przechylu. Jazda z kompletem to wedlug mnie w 5 osob a to bedzie masakra :)...
duzy bagaznik i dzielone oraz skladane tylne siedzenia robia niezla pake do dyspozycji. Jak widac wedlug mnie jedynie karoseria czyli brak ocynku i wszechobecny strach przed korozja po kazdej zimie zadecydowaly o tak niskiej ocenie
swietnie trzyma sie drogi, tylko trzeba uwazac na sliskiej nawierzchni bo wtedy ujawnia sie jego podsterownosc (skrecasz a on jedzie prosto)

Damian2011-02-18

Powyżej 1600 obr/min stały moment i dobrze ciągnie. Trochę ciężko rusza z miejsca (przy małym gazie), za to zmiana prędkości np. z 110 na 140 to żaden problem bez redukcji oczywiście. Przy 100KM wyciąga prawie 200km/h. Straszna ciasnota pod maską.
Fotele dość twarde ale wygodne. Zwłaszcza tylne dobrze ukształtowane (szeroka kanapa pod udami) ale dla 2 pasażerów. Jeżeli siedzi 3 dorosłych to środkowy siedzi na górce a boczni bokiem w tych dołkach.
Mój dziesięcioletni (po przejściach) praktycznie jeszcze nie rdzewiał.
Zawieszenie dość twarde, ale za to dobrze trzyma się drogi, nie wychyla na zakrętach. Parkowanie trochę utrudniają pięknie ukształtowane ale nie za duże lusterka. Przy ich elektrycznym sterowaniu przy parkowaniu można na bieżąco korygować ich położenie

2009-07-13

" toczydełko " spełnia oczekiwania spokojnego kierowcy liczącego się z kosztami eksploatacji pojazdu. Innych odsyłam do mocniejszych wersji lub konkurencji.
przyspieszenie adekwatne do mocy silnika i masy auta, czyli ogólnie słabe ( do 100 13sec.), ale nadrabia elastycznością w zakresie 90-130, powyżej raczej bez szaleństw- ogólnie auto do spokojnego podróżowania.
z dieslem ostrożnie na śpiących policjantach, przy pełnym obciążeniu. Nie bardzo pasuje mi pozycja za kółkiem, a to przez brak regulacji kierownicy w osi wzdłużnej, no i fatalny pomysł z pokrętłem pochylenia oparcia od strony drzwi ( wcisnąć tam dłoń w czasie jazdy to loteria )
w dobrej wersji wyposażenia : dobrze.Dostęp do klimy i innych elementów na dobrym poziomie. Możliwości przewozowe, choć to sedan, niezłe : przedmioty o dług. 2,40 po złożeniu siedzeń wchodzą bez problemu, oczywiście nie mogą być zbyt dużych gabarytów przez wielkość otworu baga...
nieco za twarde zawieszenie , szczególnie tył ( przy nominalnym ciśnieniu powietrza w oponach i 2 osobach w kabinie )

2008-09-19

jak na swoj wiek,oraz cene mozna trafic na egzemplarz naprawde dobrze zadbany,bardzo sprawny,malo awaryjny i dajacy pewien konfort i luksus jazdy.silnik pozwala na dynamiczna jazde jak i rowniez w miare ekonomiczna. polecam
silnik pracuje elastycznie,da sie pociagnac na 3 100 i zarazem nie trzeba z niej redukowac jak sie ma 30, silnik dynamiczny jak na mase samochodu i jego gabaryty
jak na swoj wiek wyciszenie bardzo dobre, fotele z przodu wygodne, z tylu konforu dodaje podlokietnik, miejsca wystarczajaco, miekko i wygodnie. samochod dobrze tlumi nierownosci a nalezy pamietac kiedy byl wyprodukowany
jedynym mankamentem jest to iz z wiekiem ida tylnie blotniki ale hameraid i po sprawie :) bagaznik pojemny mimo butli z gazem w kole, o przestrzeni juz wspominalem wczesniej
samochod dobrze trzyma sie drogi nawet przy duzych predkościach,zawieszenie w moim idelanie po srodku co dodaje mi konfortu, wspomaganie jak na ten wiek samochodu dziala poprawnie

Średnie oceny OPEL VECTRA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Vectra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Opel Vectra

Opel Vectra

Peugeot 308 SW

Opel Vectra: coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Opel Vectra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Vectra: 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 3.0, 3.2

Opel Vectra: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1986