Opel Zafira opinie, oceny użytkowników, Opel Zafira spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Zafira

1999r.

Średnia ocena: 8.50/10

Opel Zafira spalanie (l/100km)

9.43/11.85
7.11/9.30
8.74/10.63

Oceny OPLA ZAFIRA

2010-07-17

Silnik jest zdecydowanie elastyczniejszy i ma lepszy moment obrotowy przy niskich obrotach podczas zasilania gazem. Na benzynie jest mniej elastyczny, słabszy i do tego każdy ruch pedału przyspieszenia powoduje bardzo "twardą" reakcję.
Pasażerowie na dodatkowych fotelach wystawianych w "bagażniku" mają bardzo mało miejsca na nogi. Najlepiej posadzić tam dzieci. Przednie i tylne fotele za to rewelacja wysokie i do tego regulacja wysokości fotela kierowcy. Polecam dla osób mających problemy z kolanami.
Przy uchylonych szybach mechanizmy drzwi trzeszczą i skrzypią podczas jazdy. Trochę to uciążliwe. Dodatkowo zbiera się spora ilość błota na uszczelce tynych drzwi przy nadkolu.

2008-07-22

SAMOCHÓD RODZINNY BARDZO MIŁO SIĘ WSPOMINA TE KILKA PRZEJAZDÓW W ROKU W 6 CZY 7 OSÓB NAJCZĘŚCIEJ PRZY JAKICHŚ UROCZYSTOŚCIACH RODZINNYCH
ZAFIRA TO VAN JEST WYSOKI I CIĘŻKI OK 1 TONY WAGI I MA WIEKSZY OPÓR POWIETRZA I WOLNIEJSZY PRZY STARCIE (ROZPĘDZANIU AUTA)
PRZY PARKOWANIU SPRAWA PRZYZWYCZAJENIA DO NOWEGO AUTA: ZAFIRA JEST TROCHĘ DŁUŻSZA I TRZEBA Z NIĄ OSWOIĆ SIĘ PRZY PAEKOWANIU

2009-03-02

jestem bardzo zadowolony . pracuję w zakładzie gdzie mam ponad 200 znajomych dużo mówimy o swoich autach. oni marudzą o różnych markach ja leje olej napędowy i jadę przed siebie
na te konie dobrze idzie
komfort jak na vana bez uwag
słabe tworzywa chodzi o plastykowe kokpity
bardzo chciałem go kupić nie żałuję super autko

2009-07-11

silnik jest bardzo elastyczny.przydal by sie 6 bieg.
przy wyzszych predkosciach,moim zdaniem jest za glosno.
samochod funkcjonalny i wygodny w podruzy
bardzo dobre auto z twardym-zblizonym do sportowego zawieszeniem,bardz dobze trzyma sie na zakretach.silnik malo awaryjny,jak i reszta podzespolow.

Idealne auto na miasto i na trase. Od czasu zakupu mnie nie zawiodlo. Polecam
Idealny silnik do tej masy. Brakuje 6 biegu przy 120km/h troszke glosno.
Z max zaladunkiem daje sobie rade ale rozbojac ja w miescie to troszke trzeba sie nameczyc

Średnie oceny OPEL ZAFIRA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Zafira brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Opel Zafira

Opel Zafira

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Zafira

Opel Zafira 1800 0KM 1999r. van

Przednie słupki są jak "filary mostu". Zasłaniają spory fragment jezdni. Szczególnie lewy daje o sobie znać podczas skrętu w lewo lub jeździe po łuku drogi. Osobiście miałem już kilka przypadków kiedy zbyt późno zauważyłem przez to pieszych na drodze (samochody też), szczególnie na łuku drogi. Cud że nic się nie stało. W poprzednim samochodzie tego nie było (Opel Kadett E)

Mam małą wiedzę co do cen serwisów ponieważ wszystko robię przy samochodzie sam. Koszty części do Opli znośne, dostępność dobra.

Podczas jazdy na LPG bardzo długo się w zimie nagrzewa. Dużo temperatury odbiera parownik gazu. Na benzynie tego efektu nie ma. Wystarczy 2 km jazdy i jest ciepło.

Nie miałem żadnych problemów. Ocena 8 ze względu na ilość wyposażenia.

Opel Zafira: hatchback, kombi, mini-van, van

Opel Zafira: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Zafira: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Opel Zafira: 2012, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1993