Peugeot 308 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 308 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 308

Średnia ocena: 8.70/10

Peugeot 308 spalanie (l/100km)

Oceny PEUGEOTA 308

Roman2010-04-14

Jak dla mnie ideał. Chciałem kupić przeciętnie wyposażony nowy model, trafił mi się specjalnie sprowadzony z Francji dla jakiejś głównej księgowej która przejechała nim tylko 4 tys km, a samochód ma wszystkie możliwe bajery, łącznie z niedostępnymi na naszym rynku przednimi czujnik...
Czasami źle wchodzi jedynka, ale może to jeszcze brak przyzwyczajenia... Za to jak się mocniej wciśnie gaz, nic go nie powstrzyma (przy delikatnym operowaniu gazem jeździ się bardzo spokojnie - co kto woli i kiedy)
Czasami nie wiem, czy silnik jest w ogóle włączony...
Nic dodać nic ująć, właśnie dala przestrzeni go kupiłem, potrzebowałem trzech niezależnych foteli z tyłu - a on oferuje sporo więcej - naprawdę komfortowa podróż dużą rodziną.
Od razu mnie zaskoczył prawie sportowym, twardym zawieszeniem, a do tego tak miło trzyma w zakrętach...

Ewa2010-04-26

Francuzi po ostatnim modelu 308, który był wyjątkowo wadliwy naprawdę sie postarali.Auto rodzinne, ekonomiczne - nie do szaleństw na drodze i bardzo komfortowe, super wykończone jeśłi chodzi o tapicerkę i schowki.
Niestety jest jakiś błąd tej skrzyni przy wrzucaniu pierwszego biegu - nie ma wogóle mocy, ale to tylko tyle, bo naprawdę ma super przyspieszenie na czwórce, piątce i szóstce. Silnik diesla pracuje miło dla ucha.
Przednie fotele - jak przed TV, z tyłu są nieco za wąskie, co do zawieszenia, opinia że jako samochód francuski jest delikatne to bzdura, jest o.k. nawet na wybojach komfort jazdy jest zachowany.
Jest możliwość dołożenia siedzeń na 7 os., bardzo dużo miejsca z przodu, bagażnik super pojemny, w tym latarka na wyposażeniu, siadki, zabezpieczenia na przewożone torby i pojemniki na drobiazgi.Super podświetlane wnętrze w nocy przy siedzeniach.
Super trzyma się drogi, przy najmniejszych wybojach układ sam naprowadza na prostą, można go prowadzić dosłownie "jednym palcem". Bez czujników parkowania jednak trudniej parkuje sie przodem, natomiast parkowanie tyłem jest bezproblemowe nawet bez czujników.

2010-07-20

Na razie przejechałem tym samochodem 15000 km. Kupiłem samochód używany, sprowadzony z Francji. Oceniam to auto jako bardzo fajne, solidnie wykonane,wygodne,ekonomiczne i dobrze prezentujące się.
Kupując kolejnego peugeota obawiałem się skrzyni biegów.W 308 spotkało mnie miłe rozczarowanie. Silnik, jak na to że jest diesel pracuje bardzo cicho. Przyspieszenie: ponieważ nie jest to ,,gigant " mocy, nie powala również na kolana, ale coś, za coś.Jest naprawde oszczędny.
Przy bardzo długich podróżach w upalne dni, materiały z których są wykonane fotele mogły by lepiej wentylować.
Materiały z których wykonane zostało wnętrze tego samochodu są ogólnie dobrej jakości.Jednak choć jest to dość młode auto na niektórych plastikach już zauważalne ślady używania.
Nawet przy tak małej pojemności silnika, przydał by się system kontroli ( ESP ) trakcji ze wzg. na dość duże gabaryty. Niestety w moim samochodzie nie ma czujnika parkowania, co powoduje iż trzeba się na początku przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli przesiada się z mniejszego auta.

2009-07-08

ZALETY - Ciekawa sylwetka, przyzwoite wyposażenie, przestronne wnętrze (największe w tej klasie). WADY - na razie brak
Silnik to nowa konstrukcja PSA i BMW. Bardzo ładnie brzmi :) Lubi wyższe obroty ale mimo to jest jest ekonomiczny.
to nie jest typowy "miękki" francuz; wg mnie osiągnięto kompromis
podobnie jak w poprzednim modelu (307) całkowite złożenie tylnych foteli wymaga przesunięcia do przodu foteli przednich; dla wysokiego kierowcy do duuuuży problem; na szczęście korzystam z tego sporadycznie
Zaskoczenie!! O wiele lepszy od poprzednika (307).

2010-07-15

Największy mankament - słaby silnik. Druga wada - trudne ustawienie klimatyzacji ręcznej.
Jednostka 1.6 HDI 90 KM pozwala na dość oszczędną jazdę (5,3l - 5,4l średnio na 100km), jednak przy tej masie, minimalna moc powinna wynosić 110 KM.
Fotele mają za krótkie siedziska, dokucza fakt, że jest ograniczona regulacja kierownicy - nie można się zbytnio przesunąć do tyłu.
Po 9 miesiącach użytkowania i przejechaniu prawie 40.000km z nadwoziem nic się nie dzieje.
Ładnie trzyma się drogi, masa jest dość dobrze rozłożona - widać to zwłaszcza w zimie, kiedy jest ślisko.

Średnie oceny PEUGEOT 308

Osoby zainteresowane autem Peugeot 308 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 307.

Peugeot 308

Peugeot 308

Peugeot 307

Peugeot 307

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 308

Peugeot 308 sw 1600 1,6 90KM 2008r. kombi

Jak nadmieniłem wyżej, nie posiadam czujników cofania,które powinny być wyposażeniu standardowym w tego typu pojazdach.

Auto jest na gwarancji, więc na razie nie mogę podać kosztów napraw. Jeśli chodzi o standardowe przeglądy w ASO to wynoszą od 800 - do 1000 zł.

Nawiew nie należy do najcichszych, szczególnie na najwyższych obrotach ( 4,5). Jeśli chodzi ochłodzenie - powolne, nagrzewanie zaś bardzo sprawne.

Peugeot 308: hatchback, kombi, mini-van

Peugeot 308: benzyna, olej napędowy, turbo diesel