Volkswagen Passat opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Passat spalanie 2.5 (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Passat

2.5

8.29/10

Volkswagen Passat spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 9.27
trasa -.--/-.-- 7.97
cykl mieszany -.--/-.-- 8.40

Passat

OCENY VOLKSWAGENA PASSAT

nie mam nic do dodania, jeździłem różnymi autami, obecnie mam 3, mogę tylko powiedzieć, że jeżeli auto nie było bite, to nic nie szumi, jeżeli jest oryginał, w porę wymieniany, to nic nie dobija i nie huczy!
wszystko perfekcyjnie dobrane, miałem Paska b6, nowy model, i muszę powiedzieć, że w c5 lepiej mi się siedzi
naprawdę bezproblemowe autko, w prowadzeniu, trochę drogie wahacze, ponieważ należy wymienić w całości, nie polecam podróbek

samochod bardzo wygodny komfortowy jak na kombi oczywiscie . Pojemny i pakowny na wczasy z rodzina 4 osobowa bez problemu jednak awaryjnosc zbyt duza i naprawy kosztowne
elastycznosc tego samochodu zadowalajaca 310nm robi swoje skrzynia biegow wygodna w miescie choc awaryjna ja miałem z nia kłopoty ale moze dla tego ze ktos przede mna nie raczył nawet wymienic fluidu w skrzyni silnik pracował rowno fajnie i głos v6 super co prawda nie jak v8 ale moze byc pod...
bez zastrzezen choc zawieszenie drogie w naprawie i nie na nasze drogi za szybko sie wybija wyciszenie bez zarzutu fotele wygodne regulowane w w ielu płaszczyznach
duzo miejsca z przodu i z tyłu jakosc materiałow srednia karoseria jak na auto 10 letnie bez zarzutu zero korozji
odczucia z jazdy tym samochodem pozytywne wygodny widocznosc przy parkowaniu bardzo dobra hamulce wystarczajace układ kierowniczy w miare precyzyjny ogólnie ok

Choć silnik 2.5 TDI V6 ma złą opinię ze względu na psujące się pompy wtryskowe, to ja i tak mam o nim bardzo dobre zdanie. Moc wystarczająca do łatwego i szybkiego przyspieszania, a przy tym spalanie w granicach 9l/100km w jeździe mieszanej jest dla mnie zadowalające. Jeździłem równie...

Jak dla mnie WSPANIAŁY samochód rodzinny.
WSPANIAŁY silnik 2,5 V6 TDI, super elastyczny, na 5-tce można jechać 50 i 130 km/h NO PROBLEMO, na 6-tce od 80 km/h. Należy tylko pamiętaćże silnik V6 TDI sprzed 2001 roku (przed liftingiem) są awaryjne (słabe smarowanie wałków rozrządu). Po 2001 roku: nie ma z nimi problemów. Spalanie:...
Twardy jak wszystkie VW :)
Mam wersję 4motion, samochód jedzie jak przyklejony, zakręty które Focusem bałem się pokonywać z prędkością 80km/h tym pokonuję bez problemu 100 km/h.

Model z roku 2001 nie porażał stylistyką wnętrza, ale materiały były dobrej jakości. Niestety w moim modelu była ten paskudny plastik imitujący drewno, po co oni to w ogóle wsadzają tandeta i żenada! I niestety w wyższych modelach z bogatszym wyposażeniem była to norma.
Skrzynia biegów to tiptronic, nie należy do zbyt dobrych skrzyń, aczkolwiek można się nauczyc nią jeżdzić.
auto jest dosyć głośne jak na tę klasę co jest efektem silnika V6.

1 2 3 4 z 4

ŚREDNIE OCENY VOLKSWAGEN PASSAT

9.4/10
9.4/10
6.8/10
5.2/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Passat brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Mondeo.

Volkswagen

Passat

Ford

Mondeo

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Passat

Volkswagen Passat C5FL 2500 V6 150KM 2002r. kombi

auto mało awaryjne, tak jak człowiek, musowo co jakis czas gruntowny przegląd, przy najmiejszej oznace jakichś nieprawidłowości należy wymienić dany detal, ponieważ może nastąpić zużycie łańcuszkowe. np. luz na jednej tulei wahacza, nie wymienione natychmiast, - efekt, wymiana 2 wahaczy, łącznika stabilizatora, i tulei tylnej, po miesiącu!!!

Silnik naprawdę elastyczny, jedyny minus, trochę duże spalanie po mieście, 12-13litrów, można zejść do 9, ale to ma być przyjemność z jazdy, a w takim przypadku, coś za coś. co niektórzy narzekają na wałki rozrządu, ja uważam, że jak się szkłem d... wyciera to potem są skutki. podstawą jest stosowanie dobrego oleju i wymiana na czas, nie przeginać. to można zrobić i 400 tys bez jakiegokolwiek remontu.

ani dla mnie przy wzroście 182, ani żonie 162cmm nic nie przeszkadza.

cała gama dostępnych zamienników, oryginaly niestety stosunkowo drogie, ale zamienniki, należy przeglądać które nie odbiegają jakością oryginałom.

climatronik spisuje się bez zarzutów, podstawa czystość filtra kabinowego

nic nigdy mi nie nawaliło,

Pełna opinia o Volkswagen Passat C5FL 2500 V6 150KM 2002r. kombi »

Volkswagen Passat: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Passat: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Passat: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7, 2.8, 4.0

Volkswagen Passat: 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1983, 1980