Volkswagen Passat opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Passat spalanie sedan (strona 2)

Opinie o samochodach Volkswagen Passat

sedan

Średnia ocena: 8.24/10

Volkswagen Passat spalanie (l/100km)

10.69/11.65
7.99/9.12
9.25/10.36

Oceny VOLKSWAGENA PASSAT

2008-08-04

Auto ma dużo zalet mniej wad.Generalnie karoseria mogłaby mieć nowocześniejszy kształt, większa moc silnika i na wyposażeniu klima i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
Generalnie silnik nie do zajechania.Jestem właścicielem passata z 93r. z silnikiem diesla o poj.1,9 bez turbiny.Jak na auto o tej masie i wersji nadwoziowej(sedan) moc auta (65km) jest zbyt mała, przydałoby się więcej.W górach często trzeba zmieniać biegi zwłaszcza kiedy jedzie cała rodzi...
Zawieszenie ok, nawet na nierównościach czuje się jakby płynąc.Pięcioosobowa rodzina bez problemu podróżuje przez 300km.
Klasyczny wygląd, może się podobać lub nie, wszystko kwestią gustu.Środek bardzo komfortowy,przestronność to słowo które najlepiej oddaje wnętrze.Bagażnik bardzo pojemny, jego wielkość można zwiększyć poprzez złożenie siedzeń tylnych.Auto rodzinne. Występują sporadyczne ognisk...
Autko bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, nawet w trudnych warunkach pogodowych mimo to, że mój egzemplarz nie posiada ABS.Samochód dobrze wybiera nierówności.

2011-02-14

Samochód bez dwóch zdań atrakcyjny i pożądany przez wielu. Nie jestem fanem marki, a właściwie z przypadku (braku wyboru) zdecydowałem się na zakup tego modelu, generalnie nie żałuję, obszerny, wygodny, względnie ekonomiczny, stosunkowo bezawaryjny. Minusem oczywiście ryzyko kradzieży...
Samochód z racji zasilania gazowego, a także najmniejszego w tym modelu silnika nie należy do demonów prędkości i elastyczności, jednakże w zupełności wystarcza do spokojnej jazdy tak w trasie jak i w mieście.
W tym aspekcie jeden z najlepszych na tle konkurencji. Mankamentem nietrwałe zawieszenie przednie, choć niewątpliwie dzięki niemu znacznie bardziej wygodny.
Wielkość samochodu na pewno jest jego atutem, a zwłaszcza wykończenie, minusem jak w każdym niemal sedanie nie do końca funkcjonalny choć na pewno bardzo duży bagażnik.
Doskonały samochód na dłuższe trasy po dobrych drogach, komfortowy i precyzyjny układ jezdny. Gabaryty na pewno nie ułatwiają parkowania.

2008-02-09

Spalanie podane dla gazu (sekwencja BRC). Mam dwa Passaty B3 i tego B5. No i B5 słabo wypada, poza tym, że inny komfort jazdy, jakość wykończenia, miękkość zawieszenia (ale krótka żywotność). Chyba bym nie kupił kolejnym razem B5, ale auto bardzo mi się podoba i jestem przywiązany d...
125KM na takie auto to może mało, ale mi wystarcza, można spokojnie wyprzedzać, nie trzeba go bujać. Tu raczej wszystko bez zarzutów.
Auto bardzo wygodne, ale przez tą wygodę tracimy trochę miejsca w środku (mniej miejsca w porównaniu do Passata B3). Auto w miarę ciche(nie wiem jak przy prędkościach pow 150km/h)
Duże auto, ale szału nie ma z ilością miejsca (można by się było spodziewać więcej po tym aucie). Jakość materiałow bardzo dobra, chociaż nie wiem jak, ale złamał mi się regulator od lusterek (80zł). Elementy plastikowe na drzwiach ulegają szybkiemu zarysowaniu. Wnętrze to i tak d...
Zaczyna się chyba sypać zawieszenie, te nieszczęśliwe aluminiowe wahacze. Pozostałe elementy ok. Szybko zużywają się klocki hamulcowe (bynajmniej u mnie)

2008-02-07

Po podniesieniu mocy do ok 200 KM nie jest źle :) Skrzynia przy sportowym "wbijaniu" biegów zawsze zgrzyta przy 3 biegu. W przypadku, gdy się prowadzi normalnie nie ma żadnych problemów.
Amortyzatory w tych modelach powinni od razu dawać gazowe. Przy olejowych (nawet nowych) są problemy z dobijaniem opon do nadwozia, przez co błotniki tną opony. Po wymianie amortyzatorów, utwardzeniu zawieszenia (szczególnie tył - wzmocnione sprężyny) jest wszystko ok.
Jest to dość stary samochód, więc blacharka zazwyczaj jest już gdzieś podjedzona. Jeżeli chodzi o bagażnik to jest trochę maławo miejsca, ale to ze względu na butlę gazową (68 L)
Problematyczne jest wspomaganie kierownicy. Problem polega na nieustannie mokrych przewodach zasilających pompę. Pompa nie leje, ale przewody zawsze mokre (ten typ tak ma). Nie bardzo też jest z hamulcem ręcznym. Ręczny tarczowy nie jest zbyt dobrym pomysłem do tego samochodu, ponadto zaci...

2011-02-15

Nic dodać nic ująć fajny jest teraz zbieram na 3BG (B5 fl)
Silnik rewelacja bo bezawaryjny i oszczędny ale ze względu na wagę teraz kupiłbym 130KM i 6 biegową skrzynię bo przy 180 szukam kolejnego nieistniejącego biegu. Apetyt rośnie, jak kupiłem to był rakieta teraz mało;]
Przy aucie 10letnim wyciszenie już troche nie działa stare uszczelki itp. ale i tak jest rewelka. resorowanie spoko ale nie na naszych drogach(oczywiście neguje nasze drogi nie auto) fotel wygodny pasażerowie też mają wygodnie i dużo miejsca.
Materiały super jak na 99r teraz robią lepsze w tej klasie aut,możliwość aranżacji??? a co to właściwie oznacza w nim jest wszystko na miejscu. Karoseria ocynk ale na nadkolu od kamieni potrafi się pokazać odprysk:)
Wygodny, trochę za miękkie zawieszenie ale to limuzyna tak ma być. Części cenowo średnie, Spalanie rewelacja auto ma 1400kg 115KM i na trasie spala 4,3 na mieście 6l/100km. Trochę awarii miałem ale bezawaryjne auto to zadbane auto!!!! a ja mam go z 2 ręki. Głównie zawieszenie reszta to z...

Średnie oceny VOLKSWAGEN PASSAT

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Passat brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 301.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Peugeot 301

Volkswagen Passat: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Passat: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Passat: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7, 2.8, 4.0

Volkswagen Passat: 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1983, 1980