Volvo V40 opinie, oceny użytkowników, Volvo V40 spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo V40

benzyna+gaz

Średnia ocena: 8.38/10

Volvo V40 spalanie (l/100km)

10.79/11.60
8.39/9.18
9.55/10.42

Oceny VOLVO V40

Ela2008-11-11

Do silnika nie ma zastrzeżeń, tylko lepsze przyśpieszenie by sie przydało.
Zawieszenie dość twarde, ale nie dokucza.
Ocynkowane blachy, nie zauważyłam żadnej rdzy.
Auto trzyma sie drogi bardzo dobrze, gwarantuje bezpieczna jazdę. Poza tym elastyczny układ kierowniczy, manewry- nawet te gwałtowne robi sie bezproblemowo.

Witold2010-01-30

Polecam, choć kombi jest trochę małe i nastręcza czasami kłopot w trakcie parkowania na miejskich parkingach. Dobre nagłośnienie i radioodtwarzacz. Samochód dość niski i przez to konieczność zatrzymania się na światłach w sporej odległości od nich na skrzyżowaniu. Polecam wszystkim...
Nie jest to samochód dynamiczny i dość wolno zbiera się w zakresie 60-90 km/h, polecam osobom, które lubią spokojną jazdę, "pełny relaks". Dobrze prowadzi się na tempomacie,do 90 km/h nie odczuwa się głośną jego głośną pracę.
Twarde zawieszenie, wnętrze dość dobrze wyciszone i ergonomicznie wyposażone,
Nic się w nim nie urywa i nie razi tandetą zastosowanych materiałów. Ładna i dość trwała skóra. Baardzo dobrej jakości dywaniki welurowe.
Dobrze trzyma się nawierzchni, układ dość twardy, przez co na polskich drogach "odczuwa się dyskomfort",wspomaganie działa idealnie, samochód bardzo dobry na długie i spokojne podróże.

2009-11-06

w miarę tanie auto dla tych co sporo jeżdzą wygodnie się jedzie , w miarę spokojnie i szybka ,trochę szybciej niż mozna ,bezpiecznie i pewnie
jak na tyle mocy to jej właściwie brak
świętną sprawą są foteliki dla dzieci stanowiące składany element
gdyby tylna kanapa miała chociaż minimalną regulacje oparcia było by ok trzy osoby w tym jedno małe dziecko z tyłu na foteliku to katastrofa.
dziwne reakcje systemów antypoślizgowych ,przydała by się kamera cofania lub czujniki,

2011-02-14

Wygodne mocne i bezawaryjne takie powinny być samochody:)!!!
silnik 16v jest trwały ale sprawia wrażenie mułowatego możliwe ze dzieje się tak dlatego że auto sporo waży około1340kg bez załadunku. lub niski moment obrotowy. a poza tym 16v lubi duże obroty
auto jest dość głośne przy dużych prędkościach w zakresie 140-200km/h
wysoka jakość materiałów.
walory jezdne na bardzo wysokim poziomie .na początku jest problem z parkowaniem z racji ograniczonej widoczności.

2009-07-09

lepszy podobnej wielkości mercedes c
115KM to dużo za mało na ten samochód. bez 4tys bardzo słabo przyspiesza , przy dynamicznym wyprzedzaniu przy 100km/h redukcja na 3.
głośna praca zawieszenia - jak na klasę volvo
z tyłu trzy dorosłe osoba - makabra. dwie luksus. słabo z przodu przy przesunięciu fotela do przodu aby zwiększyć miejsce na nogi dla tylnej kanapy. Nie da się złożyć tylnej kanapy bez zdjęcia zagłówków i przesunięcia przednich foteli
POmimo zmiany gum w zawieszeniu - głośna praca - słaba trwałość przedniego zawieszenia

Średnie oceny VOLVO V40

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Volvo V40 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Volvo V40

Volvo V40

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo V40

użytkownik: Ela

Volvo V40 1800 16V 0KM 1997r. kombi

Auto posiadam od dwóch lat, jest to mój pierwszy samochód. Bardzo ładny wygląd, sylwetka, w środku welurowa tapicerka i plastik, ale wszytsko stonowane - ok. Wygodne fotele, nawet przy długiej jeździe nic nie odczuwam, z tyłu dla pasażerów dużo miejsca, spokojnie 5 osób komfortowo może podróżować. Auto prowadzi się dobrze, czuje się w nim bezpiecznie.Jeśli chodzi o naprawy to moje jest dość awaryjne. Auto było sprowadzone i tak naprawdę nie wiem kto nim jeździł, ale wygląda na to że zaniedbał.Ja wymieniłam już rozrząd, tradycyjnie klocki hamulcowe. Szybko po zakupie padło mi sprzęgło, w skrzyni biegów dość ciężko wchodzą niektóre biegi ( u mnie 2), ale podobno to normalne w tym aucie. Zawieszenie dość słabe, moje auto ma 200 tys. przebiegu, ale wahacze i końcówki drążków wymieniłam z przodu a z tyłu amortyzatory i tulejki. Olej w silniku wiadomo tez trzeba. Myślę, że jak na 2 lata użytkowania zainwestowałam w niego sporo, a teraz szykuje się coś znowu. Dość dużo pali, bo 10l w mieście to nie schodzi i słabe przyspieszenie- mam jechać sprawdzić ustawienia komputera benzynowego. Ogólnie licząc wszytskie naprawy-kupiłabym o wiele lepszy samochód. Ale z tym sie trzeba liczyc kupując 10-letnie auto z zagranicy.Czytałam wiele pozytywnych opini, dlatego jak z dobrej ręki to warto kupić. Mimo wszystko polecam autko, bo w swojej klasie i za te pieniądze nie ma lepszego wyboru. Bardzo je lubię i mimo chętnych na kupno na razie nie sprzedaje. Jedyne co mnie denerwuje to duże spalanie, diesel jest niestety dużo oszczędniejszy. Gaz sekwencyjny sprawuje się bardzo dobrze, praktycznie minimalna róznica w osiągach auta. Ja mam zamontowany gaz fabryczny-chyba, (wlew gazu obok wlewu beznyny) i nikt w okolicy ich nie serwisuje. Ale tylko jeden raz były czyszczone dysze i chodzi super. Było tego dość sporo, ale nawrotów awarii żadnych nie ma, dlatego jestem spokojna. Dość dużo podróżuje w trasie i w nocy i wiem, że volvo bezpiecznie zawiezie mnie do domu i to w tym aucie cenię najbardziej. Mimo napraw nigdy nie stanęło mi na drodze. Wychodzę z zalożenia, że jak dbasz tak masz, dlatego nie ignoruje nawet drobnych usterek, przynajmniej wiem czym jeżdżę. Poza tym będę miała czyste sumienie jak będę go sprzedawać :-). Ogólnie średnio ale z przewagą ku bardzo dobrze. Polecam.

Do silnika nie ma zastrzeżeń, tylko lepsze przyśpieszenie by sie przydało.

Widoczność do przodu i w lusterkach bardzo dobra. Widoczność do tyłu, auto jest kombi, więc długie i inne ustawienie słupków. Zanim się cofnie lepiej się kilka razy upewnić.

Zawieszenie dość twarde, ale nie dokucza.

Ocynkowane blachy, nie zauważyłam żadnej rdzy.

W moim przypadku napraw było sporo, ale staram sie nie odkładać potrzeb auta na później. Dla mnie liczy się bezpieczeństwo i niezawodność. Ale jak na 2 lata użytkowania to koszty juz duże. Z częściami nie mam problemu, jak na wszytskie trzeba czekać góra 2 dni. Ceny części średnie, ale nie aż bardzo wysokie-moim zdaniem cena odzwierciedla jakość i ważność części.

Nagrzewa sie szybko. Podgrzewane lusterka to super sprawa.

Nie mam zastrzeżeń. Nie zdarzyło mi się zawilgocenie ani zwarcia. Przez kałuże można śmiało śmigać.

Volvo V40: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo V40: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo V40: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4

Volvo V40: 2008, 2007, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996