Volvo V70 opinie, oceny użytkowników, Volvo V70 spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo V70

1999r.

Średnia ocena: 9.00/10

Volvo V70 spalanie (l/100km)

Oceny VOLVO V70

Maciej2008-08-15

2009-07-15

taki chciałem
Diesel - wiec nie jest to wyścigówka ale po pokonaniu 2000 obr jest co najmniej żwawy. Podstawowy bieg w mieście 3 - dobre przyśpieszenie i nieźle jedzie . Skrzynia nie przystosowana do polskich 50/h w mieście już nie dwójka a jeszcze nie trójka więc ciągle przekraczasz i jedziesz 60/h
Mam 190 i 130 kg więc powiem tak - ja wygodnie a i za mną też nie ściśnięty. Wóz rodzinny więc raczej miękki i ustawiony na komfort . Niestety nie ma co kupować dobrego audio przy tym silniku - za głośno - w końcu to silnik rodem z dostawczaka ( VW LT )
Wszystko pod ręką . Po 10 latach dalej wszystko na swoim miejscu i nic nie trzeszczy. Niestety klamka przednia uszkodzona - podobno częsta usterka bo pęka jakaś sprężyna. Fotele polecam w tz półskórze - bardzo dobre rozwiązanie. Do bagażnika można wcisnąć wersalkę i zostanie jeszcze ...
Karawan - ale taki mi był potrzebny. Koszmar w mieście przy parkowaniu . Drogi trzyma się nieźle , hamulce po wymianie tarcz dobre. Silnik ciężki więc trzeba zwrócić uwagę na przednie zawieszenie i kupować raczej dobre amortyzatory( prawy na naszych drogach wybija się szybko)

2009-07-19

Wierne auto i wygodne , oszczedne w eksploatacji, w górach można docenić moc silnika. Na autostradzie stabilny ale nie wyścigowy.Spokojna jazda to do 140 km/h.Na zbiorniku można śmiało przejechać 1000 km i jeszcze zostaje paliwo. Komfort jazdy bardzo dobry,wygodny, natomiast wyposażenie we...
Przy pojemności 2,5 litra masie pojazdu zużycie wiecej niż przyzwoite. Miasto 7-7,5 l/100.Trasa jazda z rozsadkiem t.j do 120 miejscami do 140km/h przy pełnym obciażeniu 4 osoby bełen bagaż 6-6,5 na 100/h
Bez uwag
Materiały obiciowe tz półskóra mogła by być dużo lepsza
Nie ma powodów do narzekań.Hamulce mogły by być skuteczniejsze do masy pojazdu. Mimo dużych gabarytów parkowanie ok.

2008-02-10

Auto nie zniszczalne, bardzo wygodne, ekonomiczne i niezawodne
Fantastyczny silnik, od 60 wgniata w fotel i nie przestaje aż do 180, ale dalej ciągle łatwo przyspiesza.
Fantastyczne fotele, dużo miejsca, silnik pracuje głośniej niż w wersji benzynowej ale nie przeszkadza w ogóle, poza tym fajnie brzmi, przypomina V8 anie diesla, a to za sprawą 5 cylindrów
najwyższa jakość wykończenia, fantastyczne audio jak na tamte czasy, a przestrzeń - to kombi, w dodatku VOLVO, ostatnio przewoziłem dużą lodówkę
bardzo łatwy, wygodny i pewny

Lekko bujające się zawieszenie.
Półskóra popękała na fotelu kierowcy.
Świetny samochód (1999), cichutki super skrętny na parkingu, trochę pali w trasie 8,5 w mieście do 12,5l. Rzadko się psuje.

Średnie oceny VOLVO V70

9.8/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Volvo V70 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Volvo V70

Volvo V70

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo V70

użytkownik: Maciej

Volvo V70 2500 146KM 1999r. kombi

Witam , polecam bardzo, nie dlatego że mam ten model, miałem wiele aut, jestem sam fanem (fanatykiem) motoryzacji.Ale o aucie mogę powiedzieć tyle:Duży przestronny samochód rodzinny.Nadwozie ocunk b.dobrze zabezpieczone antykorozyjnie.Silnik z grupy VW choć nie najnowszy, to 146 ps b. zadawalająco radzi sobie z autem. Zaskakująco dobre przyśpieszenie.5 cylindrów powoduje lepszą kulturę pracy chociaż trzeba nadal pamiętać że to w końcu diesel.Jednostka ta znana z poprzednich wcieleń Audi A6, zbiera b.dobre opinie w śrud mechaników samochodowych.Jedną z niewielu awarii jakie mogą mieć miejsce , jest uszkodzenie alternatora,zdażające sie po przebiegu 200 000 km(to chyba nie dziwi)koszty naprawy alternatora są dosyć wysokie około 1000 zł.Zawieszenie również należy do do przyzwoitych, choć skąplikowane pod względem budowy nie powinno nastręczać problemów.Przestronność uważam za jedną z większych zalet modelu,wygodne fotele ,podłokietniki, staranne i trwałe wykonanie powodują zadowolenie użytkowników.Wyposażenie dodatkowe bogate nawet w standardzie.Audio bliskie ideałowi.Uwaga!!!! Automatyczna skżynia biegów jest komfortowa ale proszę nie wieżyć że auto w nią wyposażone pali więcej o 1litr paliwa,są to około 2-2.8litra więcej niż w manualu.Układ kierowniczy i promień skrętu niewiarygodnie znakomity.Tyle słodzenia.Nie wierzą Państwo , zachecam do sprawdzenia i jazdy, chociażby testowej.Pozdrawiam

Volvo V70: kombi

Volvo V70: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz