Opinia Citroen C4 Picasso Exclusive 2.0 Hdi 2.0 2.0 Hdi 150 KM 150KM (olej napędowy) mini-van 2010r., ocena użytkownika (vrh)

Citroen C4 Picasso Exclusive 2.0 Hdi 2010r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 2.0 Hdi 150 KM 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-12-21

Mam dosyć ciężką nogę, ale rekordów przedkości nie pobijam. Myślę, że 6,5 l/100km da się osiągnąć bez wysiłku

Widoczność, komfort za kółkiem...

Każdemu kto lubi wyższą pozycję za kółkiem, ale nie trawi SUV-ów jak ja. Głowa i kręgosłup boli na samą myśl...

Ładny, wygodny, nowoczesny ze wspaniałym silnikiem. O trochę niedopracowanym zawieszeniu. Zaznaczę, że stuki są tylko na dużych i poprzecznych nierównościach. Zwracam uwagę na estetykę wykonania. Niemiecki czy japoński porażka

C4 Pisacco prowadzi się dobrze, ale jak to w Citroenach bez rewelacji tzn. komfort jazdy na 10, hamulce rewelacja, fantastyczna widoczność, jednak układ kierowniczy dobry ale nie idealny. Nie przejechałem zbyt wiele km jednak już pokochałem ten samochód. Jeździłem C5 z 2003 r i mam do tej marki sentyment. Nie rozczarowuje, wręcz przeciwnie, segment niższy a samochód marzenie. Piękny z zewnątrz i w środku. Super wypasiony i komfortowy jednak stosunkowo tani i oszczędny.

Mam wersję po liftingu tj. 2011. Silnik bomba. Pracuje cicho a osiągi rewelacja. Nie odczuwa się braku mocy na żadnym biegu 6 można wrzucać przy 80 km/h. Skrzynia bardzo przyjemna i wystarczająco precyzyjna.

Moje oceny i odczucia w tej części mieszane. Z jednej strony samochód bardzo dobrze i komfortowo się prowadzi. Nie jest za miękki ani za twardy. Ale.. Jest też ale... Na poprzecznych nierównościach zawieszenie pracuje bardzo głośno. tj. słychać stuki. Bardzo nieprzyjemne i głośne. Tym bardziej dokuczliwe, że silnika ani wiatru nie słychać niemalże wcale. Denerwujące. Muszę jednak zaznaczyć, że w mojej wersji opony to 17R 215/50 czyli bardzo niski profil. Przyznaje, że nie wiem jak w innych wersjach. Na jeździe testowej SX Pack nie było to tak uciążliwe???

Przestrzeń i przestronność z przodu jest niesamowita. Szyba po prostu powala. Z tyłu jest odpowiednio do segmentu C tj. wystarczająco. Bagażnik bardzo pojemny. Materiały świetne, ładne miłe w dotyku. Ja mam tapicerkę skórzano-materiałową co wprowadzili po liftingu. Piękna... Uwielbiam Citroeny za pomysłowość, całe wyposażenie obsługuję z kierownicy, dla mnie rewelacja.

Bez problemu...

Niesamowita...

Nie jest aż tak źle jak krążą opinie. Miałem C5 przez 7 lat, mój ojciec inny przez 3 lata, brat od roku i trudno się czepić do czegokolwiek...

Jeszcze nie wiem. Ale posiadam-posiadałem 6 samochodów tej marki i nie miałem większych problemów.

Stuki w zawieszeniu. Zaznaczam, że jeżdżę na nisko-profilowych oponach.

Niesamowity. 150 KM, 340 nm, spalanie 6 - 7 l/km. Dynamika na każdym biegu

Bubson3