Opinia Citroen XM Kombi SX 2.0 i 16 V 2.0 135KM (benzyna+gaz) kombi 1997r., ocena użytkownika (s4z)

Citroen XM Kombi SX 2.0 i 16 V 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 135KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-04-04

Silnik naprawdę bardzo oszczędny , ale bardzo dużo zależy od "nogi" Zanim założyłem gaz i jeździłem bardzodostojnie palił bardzo oszczędnie (7,2 trasa do Niemiec), a po założeniu gazu jeżdżę dynamiczniej , to i spalanie około 10L gazu

Wycieki z hydrauliki , nieumiejętne naprawy blacharskie ( auto porządnie ocynkowane ijeżeli ktoś tego nie popsuje to o dziurach możemy zapomnieć ). Nie warto kupować od kogoś kto nie lubiał tego auta bo albo go nie szanował , albo trafiła mu się wadliwa sztuka . W innym przypadku nie da się nie lubieć XM-a ;-)

Nie lubi chamstwa i złego traktowania - reszta nieistotna .

Wszyskim idywidualistom w odpowiednim wieku i z odrobiną zdolności manualnych (ci co nie potrafią wbić gwoździa albo wkręcić żarówki niech się nie porywają).

To wspaniałe auto dla faceta z klasą (a ta jak wiadomo przychodzi dopiero z wiekiem). Nie jest to wyścigówka , ale doskonałe do pokonywania dużych odległości . Byłem tym w Grecji ( 8,5 tys.km w miesiąc), w Niemczech (3,5 tyś km w tydzień) kilka razy w Chorwacji itd..Opinia o wadliwości jest raczej efektem napraw "młotkiem i przecinakiem" - zadbane auto i dobrze prowadzone raczej jest poniżej przeciętnej awaryjności . Wykończenie i przemyślane przez Pana Inżyniera rozwiązania powalają na kolana .Tu o użytych materiałach i rowiązaniach technicznych nie decydował księgowy tylko konstruktor ( i to pewnie starszej daty). Pozdrawiam i zachęcam do używania , a cena zdecydowanie niedoszacowana używane nawet w dobrym stanie są smiesznie tanie ;-).Jarosław Dobrowolski

Auto dosyć ciężkie , ABS czuły , regulator hamowania tylnych kół zależny od obciążenia auta .

Wszystko rewelacja . Królewskie warunki i komfort . Bije na głowę wszystkie samochody , które miałem wcześniej , a było tego ze 20 sztuk różnej maści od mercedesa do fiata 126p ;-))

Miałem kłopoty z ogrzewaniem , ale z własnej winy - połaszczyłem się na tanią nagrzewnicę - porażka . Tylko oryginał ( może być używana ) i silikonowe uszczelniacze , bo inne ciekną .

Dałem 10 za widoczność do tyłu , bo jak na kombi i to tej wielkości to jest dużo lepiej niż można by się spodziewać

Za kompletny rozrząd z wymianą zapłaciłem 1100 zł i wybierałem celowo nie tanie tylko markowe części . Elementy nie krytyczne zawsze kupuję używane . Jak ktoś ma używane auto to polecam co miesiąc oszczędzić 100-200 złotych na naprawy - potem nie ma zaskoczenia finansowego , a często można coś dokupić extra . Ja przynajmniej tak robię . To i tak dużo ,dużo taniej niż nowe auto na kredycie i z koniecznym pełnym ubezpieczeniem ;-)

Wszystko zaskoczyło mnie pozytywnie . Używam XM od pięciu lat i cały czas coś odkrywam co mnie pozytywnie zaskakuje . Samochód z klasą i charakterem . Trzeba go kochać , a napewno wspaniale się odwzajemni