Opinia Alfa Romeo 156 sedan 2.4 136KM (turbo diesel) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (y5h)

Alfa Romeo 156 sedan 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 2.4 136KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-07-17

po wymianie wtrysków pali mniej no teraz sam się dziwię bo wcześniej palił mi 10l na mieście a teraz to do 9 zszedł no dużo dała wymiana i regulacja ;)

na zawieszenie bo na ogół padniete i skrzeczy, na spreżynach siedzi amorki padnięte no i na silnik czy cichy czy poduszki silnika są w dobrym stanie i jak kopci?? jak na czarno to odradzam bo olej zpala i kłopot z silnikiem będzie

na temperaturę silnika i kontrolkę awarii od świateł i od czasu do czasu sprawdzać na kanale olej i czy suchy silnik

auto dla osób szukajacych szybkich i ślisznych aut no limuzyny o sportowym zacięciu no i przedewszystkim tyk co maja dobrych mechaników i trochę gotówki na naprawy bo jak kto dba tak ma ;) ja staram sie dbać no i gra mi ;)

Alfa 156 jest śliczna, rasowa, sportowe ma zaciecie i bardzo elegancka no duzo luksusu w niej lecz no bywa ze się psuje i to obniza ocene!!

Alfa mogła by lepiej skręcać i mniej się psuć No jeszcze zależy jak się trafi z kupnem ja długo szukałem i mozliwie dobrze wybrałem ale i tak multum wydatków na nią miałem bo rozrząd, filtry i olej to konieczne i podstawowe a niedawno podczas jazdy się mi wyłączył silnik z powodu iż woda w chłodnicy się grzała a przez to iż na wentylatorze dwa przekaźniki odpadły i silnik się przegrzał no i wtryski poszły na wymiane (jeden był dobry dwa do regeneracji i dwa kompletnie nowe musiały być no i przy okazji padł czujnik ciśnienia paliwa oraz do regeneracji pompa wtryskowa łączny koszt tych ostatnich napraw wyniósł mnie 3,500zł to już nie mała kwota no i miesiąc bez auta!! tak więc alfa teraz bajka lecz trzeba co kilka dni no raz na dwa tygodnie chwilę poświecić i wszystko sprawdzić na kanale no i po wymianie wtrysków musiałem dokręcać je oraz przewody doprowadzające paliwo do silnika bo ciekło strasznie 10l/50km ale i tak jestem zadowolony z alfy ;) no bo tania była 12,500zł 99r i moc 2,4JTD 136km no ma styl i moc no super idzie się zakochać no ;) pozdrawiam Dragonix

jeździ się super bo moc ma dużą no i przyśpieszenie oj no można już coś pokazać prowadzi się świetnie i przyspiesza bardzo dynamicznie

alfa romeo 156 2,4 JTD jest bardzo dynamiczne jak i cichym autem luksus jest widać i czuć nie muli się i nie gaśnie no bajka ;)

Alfa 156 jest śliczna jak i z zewnątrz jak i z środka co tu wiele pisać to trzeba zobaczyć samemu, doznać i docenić ja polecam ;)

nawiew mógł być trochę mocniejszy

z przodu widoczność jest dobra lecz z tyłu no kiepsko z powodu iż jest to sedan no i tył pojazdu jest wyprofilowany do środka i w listerkach mało widac gdy się cofa no tył na wyczucie bo z środka nie widać końca kufra!!

często się żarówki przepalają i awaryjny bardzo oj czy to ABS czy jakieś bezpieczniki no kiepsko dobra rada na kupno to im mniej bajerów elektronicznych tym lepiej!!

do puki się nie psuje jest git ale jak się zacznie to już kilka na raz idzie części do wymiany

elektryka pada często i podzespoły silnika trzeba kontrolować czy wszystko gra

prowadzi sie świetnie jest ciche miekkie i nawet jak mocniej wduszę gaz to fajnie zawarczy sportowo ;)