Opinia Nissan Primera w10 2.0 SLX 85KM (benzyna) kombi 1994r., ocena użytkownika (4fv)

Nissan Primera w10 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 SLX 85KM (benzyna)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-02-11

liczba wyświetleń: 2026

Ludziom z niezbyt zasobnym portfelem, lubiącym spokojną jazdę, ceniącym sobie wygodę i bezawaryjność.

Od czerwca przejechałem autem ponad 12000 km. Brak jakichkolwiek awarii. Od wymiany oleju nie byłem w warsztacie. Łańcuch rozrządu zmniejsza koszty utrzymania.

Przyjemnie się prowadzi, dobrze wybiera nierówności. Zawieszenie zestrojone komfortowo. Zdecydowanie odradzam go ludziom lubiącym szybką jazdę po krętych drogach.

Skrzynia dobrze współpracuje z silnikiem. zwolnienie na piątym biegu do 60 km/h nie wywołuje nieprzyjemnych drgań i możliwe jest późniejsze płynne przyśpieszenie, dzięki czemu nie trzeba za dużo machać drążkiem jadąc przez mniejsze miejscowości na trasie. Nie jest konieczne redukowanie prze wyprzedzaniu. Ciężko wchodzi pierwszy i wsteczny bieg. Wyczytałem, że nie tylko u mnie :/

Jak już wcześniej wspomniałem auto jest wygodne. Fotele dobrze trzymają na boki. Jeszcze nigdy nie jechałem z tyłu, ale też żaden z pasażerów nie narzekał. Problemem jest wyciszenie. Powyżej 2400 obr. silnik zaczyna hałasować a powyżej 90 km/h głośno słychać szum wiatru :/

Auto bardzo pakowne. Po rozłożeniu tylnuch siedzeń powstaje równa podłoga a miejsca jest jak w małej ciężarówce. Mało schowków z przodu. Jakość materiałów dobra. W moim egzemplarzu nic nie trzeszcze i nie skrzypi. Karoseria dobrze zabezpieczona przed korozją.

W lecie jest za ciepło (brak klimatyzacji, niestety), za to w zimie wnętrze szybko się nagrzewa, pomimo tego, że jest to kombi.

Raczej wąskie słupki nie ograniczają widoczności do przodu. Do tyłu jeszcze lepiej. Naprawdę łatwo parkuje się tyłem, pomimo gabarytów auta.

Jedyne do czego mam zastrzeżenie to chyba tylko hałas wewnątrz. Nic innego nie przychodzi mi na myśl. Mogłoby również palić trochę mniej, ale czego można wymagać od, bądź co bądź, leciwego auta z 2-litrowym silnikiem?

Wnętrze- wygodne i przestronne. Od razu po zakupie zaryzykowałem wyjazd na tygodniowy urlop. Bez problemu zmieściłem w aucie cztery osoby i bagaże.