Opinia Opel Astra classic 1.6 8V 75KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1992r., ocena użytkownika (639)

Opel Astra classic 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 8V 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-12

Korozję! Wiadomo- to jest OPEL z początku lat 90-tych. One rdzewieją. Ja od razu po zakupie zabezpieczyłem swoją auto na tą ewentualnośc i każdemu też polecam to zrobić.

Oby tylko paliwo było w baku i żadna zbędna kontrolka się nie świeciła to można spokojnie "śmigać".

Poleciłbym każdemu kto poszukuje auta w miarę dynamicznego, pojemnego a także oszczędnego. Silnik naprawdę dobrze znosi współpracę z LPG także przejechanie 100km kosztuje nas tylko ok. 15zł

Za całokształt naprawdę zasłużona "dyszka". Jak na auto za kilka tyś. zł jest to samochód godny polecenia.

Autkiem jeździ się bardzo przyjemnie. Jestem w kierowcą w średnim wieku więc nie potrzebuję auta o sportowych osiągach i moja Astra spełnia moje wymagania. Jedyny mankament jaki posiada to brak wspomagania kierownicy ale da się przywyknąć i czerpać radość z jazdy.

Muszę przyznać że jestem zadowolony z osiągów mojego samochodu, wyprzedzanie nie stanowi problemu.

Resorowanie muszę uznać za wystarczające choć z obciążeniem bywa różnie. Samochód jest w miarę komfortowy. Siedzenia przednie są całkiem nieźle wyprofilowane i potrafią naprawdę dobrze i stabilnie utrzymywać ciało.

Samochodzik naprawdę pojemny. Cieszy mnie spory bagażnik nawet mimo butli gazowej wewnątrz. W kabinie też jest sporo miejsca. Jedyne na co można narzekać to lekki brak miejsca z tyłu nad głowami- mając ponad 1,8m dotyka się dachu. Karoseria bardzo dobrze się trzyma, "jest miła dla oka".

Naprawdę szybko moiżna zarówno nagrzać środek samochodu jak i go ochłodzić mimo tego że mój egzemplarz nie posiada klimatyzacji.

Do przodu jak i do tyłu jest super- nawet mimo tego że to sedan. Lusterka mogłyby być odrobinę większe ale i tak parkowanie nie sprawia problemu.

Zbigniew