Opinia Opel Omega B sport 2.5 v6 170KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (fzg)

Opel Omega B sport 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 v6 170KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-01-25

wszystko przy włączonej klimatyzacji i pamietajac o automatycznej skrzynce, samochód niegdy nie spalił więcej niż 15l gazu,

rdza do 96 roku brak ocynku, przy uszczelka szyb drzwi przednich obok lusterek oraz na rantach drzwi tylnich na dole. Wyciek spod pokryw zaworowych w v6, jeżeli pokrywy są ok to można to tanio naprawić ale jest to czasochłonne , ale pokrywy są plastikowe i się odkształcają nadając się tylko do wyrzucenia.

???

rodzinny duży wygodny na dłuższe trasy, ale do miasta też ok.

Samochód kupiłem 4 lata temu, jest bardzo wygodny, i nie sprawia mi żadnego problemu, ot spis co zrobiłem i ile mnie to kosztowało: rozrząd komplet 600zł kloski przód 100zł klocki+ szczęki tył 160zł amortyzatory przód 400zł sworznie wahaczy 2x 40zł końcówka drążka 1x40zł łącznik stabilizatora 2x23zł łożysko piasty prawej przedniej 100zł uszczelnienie pokryw zaworowych silnika 70zł uszczelnienie automatu 100zł wymiana mostu 200zł wymiana oleju z filtrem 7x120zł wymiana płynu hamulcowego 30zł wymiana płynu chłodniczego 50zł wymiana filtra powietrza 40zł do tego 1x naprawiałem siłownik centralnego,rozbrałem go i psiknąłem WD 40, uważam że samochód jest mało awaryjny, i niezawodny nie zawiódł mnie nigdy zawsze dojechał do celu, wszelkie wymiany związane są z wiekiem samochodu a nie z nadmiernym zużywaniem się elementów.

Samochód super się prowadzi ale niestety na większych nierównościach obciera tłumikami. Hamulce przy przepisowym użytkowaniu ok. ale przy szybszej jeździe trzeba uważać. parkowanie ok dobry skrę i widocność

silnik ok, skrzynia aut. 4 biegowa niezbyt dobrze dobrana ale dobra żywotna konstrukcja i tania w eksploatacji

samochód bardzo wygodny, idealny na dalekie podróże cichy

samochód duży i wygodny, dobre materiały wszystko mięciutkie i miłe w dotyku, problemem jest mały schowek klimatyzowany ale nawet puszka piwa nie wejdzie, i brak uchwytów napojów oraz schowków dla pasażerów

klimatronik sprawuje się rewelacyjnie, klimatyzacja od 4 lat bez ingerencji działa bardzo dobrze, 0 zaparowanych szyb, chyba ze wyłaćzymy sprężarkę przyciskeim eco

tanie części zamienne ogólnie dostępne,np. most 200zł z nowymi olejami, wymiana we własnym zakresie,

brak uchwytów na napoje oraz schowków dla pasażerów - porażka przy takim samochodzie.