Opinia Suzuki Grand Vitara Classic 2.5 V6 158KM (benzyna) terenowy 1999r., ocena użytkownika (m73)

Suzuki Grand Vitara Classic 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.5 V6 158KM (benzyna)

data oceny: 2009-09-17

Przy spokojnej jeździe np. trasa , nawet do 7 l /100 km.Ale przy tylu "konikach' i tzw wdępnięciu juz około 9 l/100, właczysz "klimę" ponad 10 l/100 km. Miast 10-11 l/100km. Ale mówiłem wczesniej coś za coś, a tutaj przy tylu jeżdzacych samobójcach czujesz sie pewnie.

Nie brac modelu z silnikami poniżej 2 litrów. To musi byc jednak moc.

Przeglądy , naprawy nie "w stodole"

Samochód bezpieczny, zrobiony dla ludzi, a nie odwrotnie. I kolejny raz powtarzam - lubisz samochód wysoki , bezpieczny, z tylnym kołem i sporym spalaniem - kupuj.

Samochód sprowadzony z USA, sprawdzony . Wielki plus to jego zawieszenie - rama. Bezdyskusyjny na to, co trudno nazwać tzn. polskie drogi. Wyposażenie, między innymi światła, które same w zależności od pogody, zaciemnienia, włączją światła dzienne lub mijania - steruje tym komputer. Świetne wspomaganie kierownicy, skręt rewelacyjny. Mimo tego, że samochód "czuć" na nierównościach to trzeba pamietać, że to "terenówka'.

Elastyczność fantastyczna, już 40 km/h lub 50 km/h możesz jechać na "5". Silnik rewelacja, ale warunek musisz go serwisowac w dobrym warsztacie - coś za coś. Śmiać mi sie chce jak widze te udziwnione "francuzy", które np. na autostradzie, po chcęci wyprzedzenia, grzecznie wycofują się na prawy pas - 170, 180 spokojnie, ale prosze nie szaleć, to jest mocny, wytrzymały samochód terenowy i może "bujać".

Jak juz wczesniej wspominałem to jest "rama", a nie samonośne zawieszenie. Więc jezeli ktoś chce tzw "limuzynę" to odsyłam do tych niektórych "wynalazków". Do "Granda" trzeba sie przyzwyczaić. Trzeba być twardym tak jak on.

Wygoda z przodu, ciasno z tył, bagażnik funkcjonalny, ale mógłybyć wiekszy. Jakość materiałów zadawalajaca. Mozliwość aranżacji bardzo duża / orurowanie, stopnie , światła, szperacze / Dużo schowków. Karoseria narazie bez zarzutów, widac dobra japońską robote.

Idealna klimatyzacja, równiez wentylowanie jak i ogrzewanie bez zarzutu.

Przód bardzo dobrze, tył gorzej dla wytrawnych i dobrych kierowców, chociaz w tym modelu czujniki cofania z sygnałem i wyświetlaczem odległości. Duże boczne lusterka sterowane elektrycznie.

Krótko, w tym modelu świetna elektronika, ale słyszałem od fachowców, że w nowszych modelach jest nieco gorzej

W myśl zasady, to nie reklama = suzuki albo nic, ale powtarzam tylko dla tych , którzy go polubią, nie jest to limuzyna, ale ponad przecietny samochód. Koszty napraw nie sa takie drogie jak by ktos przypuszczał, mówię o naprawach podstawowych. Grubsze lepiej nie mysleć - drogo