Opinia BMW seria 7 E32 3.5 V6 211KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1988r., ocena użytkownika (dav)

BMW seria 7 E32 1988r. - opinia użytkownika

silnik: 3.5 V6 211KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-08-16

liczba wyświetleń: 1956

spalanie zależy prędkości z jaką się poruszam na trasie, prz prędkości 90km/h to nawet 9l/100km takie średnie spalania wskazuje komputer, przy wyższych prędkościach 120-140km/h spalanie wynosi około 12-13l/100km oczywiście na dłuższych odcinkach drogi bez zbędnych prtzyśpieszeń i częstego zwalniania przed poprzedzającym pojazdem lub przed skrzyżowaniem.

przede wszystkim przestrzegać terminowych wymian oleju, filtrów, płynów, śiwec zapłonowych, okresowych regulacji instalacji gazowej (jeżeli taką instalację pojazd posiada),

użytkując ten pojazd od czerwca 2004 roku i przemierzając nim rocznie około 50 tys. kilometrów mogę wskazać, że koszty jakie poniosłem na przełomie 2007/2008 roku wynikają przede wszystkim ze zużycia tych części. Gdy wymieniałem amortyzatory sprawdziłem zużycie klocków hamulcowych i zauważyłem ich niewielkie zużycie (mam średniej klasy klocki i tarcze hamulcowe), jeżdżę spokojnie. Zaskoczony jestem tylko jakością amortyzatorów, mianowice wymieniłem na tylnej osi na MONROE i po dwóch tygodniach zauważyłem, że pojazd zachowuje się jak by amortyzatory były wymieniane conajmniej trzy lata wstecz chociaż nie wożę ciężarów w samochodzie, użytkuje go głównie sam. Po zbadaniu na stacji obsługi i zrobieniu wydruku okazało się, że lewy amortyzator wykazuje zużycie na poziomie 27 procent a prawy na poziomie 24 procent, to zaskakujące!! Ponowie badanie stanu amortyzatorów za dwa miesiące i porównam ich zużycie.

od chwili zakupu pojazd ten sprawował się bezawaryjnie, tj. od 2004 roku. W ubiegłym roku, a dokładnie od października 2007 roku zacząłem dokonywać wielu napraw niezbędnych z dalszym użytkowaniem tego pojazdu. Poza wymienionymi częściami dochodziło do wymiany drobnych części których koszty zaskakiwały, np. śruba regulacji reflektora to koszt 18zł./sztuka, końcówka spryskiwacza szyby przedniej z podgrzewaniem to 145zł./sztuka i wiele innych.