Opinia Audi 80 B4 2.0 ABT 90KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1992r., ocena użytkownika (sth)

Audi 80 B4 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 ABT 90KM (benzyna+gaz)

przebieg: 120 km

data oceny: 2010-07-14

Tu audi nie ma się czym chwalić. Taki samochód z takim silnikiem powinien moim zdaniem palić te 11 litrów w mieszanej. Miasto i cykl mieszany mam taki sam bo unikam jak ognia jazdy w korkach (wtedy jeżdżę najczęsciej skuterem-polecam), mieszkam też na obrzeżach miasta, dlatego często jeżdżę ok. 100km/h i spalanie automatycznie spada.

Tak jak przy każdym samochodzie, nie ma jakichś typowych bolączek dot. tylko tego auta

Sprawdzaj stan oleju

Auto polecam komuś kto ceni niezawodność

Ogólnie samochód oceniam bardzo dobrze, nigdy nie było tak żeby samochód sprawił mi przykrość (oprócz 18l/100km gazu przy walniętej lamdzie). Samochód bardzo ubogi, przez co nie ma się co psuć. No i blachy... co prawda był malowany prawdopodobnie dookoła, ale i tak ma lepszą blachę niż 2 lata młodszy golf mojego brata.

Autem jeździ się przyjemnie, co prawda nie poszalejemy w zakrętach, ale źle nie jest. Hamulce były dobre, ale po wymianie na jakieś tanie podróbki się pogorszyły, dlatego polecam troszeczke dopłacić i kupić coś dobrego. W swoim Audi mam oryginalną lotkę, przez co parkowanie jest o wiele łatwiejsze niż innymi autami (np. MB C-klasa), tylko tych skrętów nie ma co Mercedes ;-)

auto z tym silnikiem jest po prostu mulaste, przydałoby się trochę koni więcej, ale patrząc na to, że to ma być środek transportu a nie wyścigówka, to wystarcza.

Audi nawet dobrze wybiera nierówności, ale niestety odzywa się tylne zawieszenie, szczególnie na poprzecznych nierównościach.Przedni fotel mógłby się bardziej obniżać (mało miejsca nad głową), z tyłu także jest z tym problem (ale mało mnie to obchodzi, jak pasażerom nie pasuje to niech nie jadą, ja jako kierowca z tyłu przecież nie jeżdze ;-)).

Na przestrzeń bardzo nie można narzekać

OK

Widoczność jest super, czuję samochód jakbym stał obok i widział każdy kant, wciskanie w jakiekolwiek szczeliny nie sprawiają problemu. Oryginalne lusterka są do d*py, ogromne martwe pole, dlatego wymieniłem na asferyczne zamienniki.

Jedyne co zauważyłem, to przy dużych opadach auto zaczyna mulić. Przewody mają niecały rok, dlatego myślę że to cewka. Chyba że przewody są słabe...

Z takich napraw pozaplanowych (transfuzja oleju i filtrów itd.) miałem sondę lambda (ori boscha za ok 260-300zł) i cylinderki w bębnach (32zł za dwa). Przydałoby się wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów i nad miską olejową, bo się poci, ale naa szczęście nie na tyle żeby trzeba było dolewać. Aha i zbierzność jest droższa niż w innych samochodach (160zł zamiast 100zł)

Kratki od wentylacji są po prostu... archaiczne

Zapalanie się lampki przy wyjmowaniu kluczyka ze stacyjki

Bożena Gad