Daewoo Espero opinie, oceny użytkowników, Daewoo Espero spalanie 1.5 (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Espero

1.5

Średnia ocena: 8.38/10

Daewoo Espero spalanie (l/100km)

9.95/10.05
6.73/7.80
8.29/8.69

Oceny DAEWOO ESPERO

Jestem bardzo zadowolona z tego auta,jeżdzę nim od dwóch lat i uważąm że to był bardzo dobry zakup. Auto wyjątkowo wygodne, dużo miejsca z przodu iz tyłu.Zdarza mi się jeździć Skodą Octawią II i Fordem Escortem kombi i uważam że moje Espero się dużo lepiej prowadzi, a przede wszys...
Po mieście jeździ się super, niestety, na trasie trochę mu brak mocy, zwłaszcza czuć to przy wyprzedzaniu.
Komfort jazdy super.Auto miękkie, ale nie buja się przesadnie, jak na przykład renault które miałam wcześniej i w którym czułam się czasamijak w kołysce.
Jedyne minusy,to umiejscowienie zegara - na górze nad lusterkiem - kiepsko widać w słońcu i trzeba speclanie odchylać głowę żeby spojrzeć, oraz trudno składana tylna kanapa.Super duży bagażnik, ale o ile pomieści dużo, to gabarytowo na szerokość niektóre rzeczy które zmieściłyby ...
Auto łatwo i przyjemnie się prowadzi.Przy parkowaniu brak czujnika z tyłu, zamontowałam samodzielnie i teraz jest o.k. POnieważ jest to sedan, więc bez czujnika trzeba było "wyczuć" gdzie się auto kończy:-)

Anastazja2012-10-21

Jedyną wadą tego samochodu to korozja.Silnik jest niezniszczalny , gdyby nie rdza o wiele więcej modelów Espero jeździłoby na polskich drogach.Przynajmniej ja jeździłbym tym samochodem kolejne 15 lat.
Auto jest pełne energii , silnik jest niezniszczalny.
Auto nawet nie jest takie głośne , wiadomo ,że coś zawsze słychać a w Esperaku to przyjemny cichy głosik silnika.Auto jest bardzo przestrzenne jest bardzo dużo miejsca , fotele są wygodne prawie jak w Saabie.Jazda z pasażerami to żaden problem jest bardzo wygodnie.
Niestety , ale korozja dopada prawie wszystkie modele Espero no i mój dopadła również.Są jeszcze egzemplarze bez rdzy.Pierwsze oznaki były na masce , później były progi.Z biegem czasu na drzwiach i bagażniku.
Samochód ma bardzo dobre hamulce , auto prowadzi się znakomicie jak limuzynę.Jest to duży samochód także jeśli chodzi o parkowanie to wiadomo , że jest trochę trudniej niż z mniejszym samochodem.

2010-07-15

W moim przypadku silnik ma już sporo za sobą i nie ma tyle siły ile mieć powinien. Mimo tego jest dla mnie wystarczająco dynamicznym autem.
Zawieszenie pracuje całkiem ładnie. Przy zamkniętych oknach na postoju silnika niemal nie słychać. W czasie jazdy jest nieco gorzej.
Auto jest przestronne. Wszystkie wyłączniki (oprócz tych do regulacji lusterek, opuszczania szyb i otwierania bagażnika te znajdują się na drzwiach) umieszczone są tuż przy zegarach. Niestety desce potrafią się robić pęcherze. Uszczelka między tylną szybą a podsufitką często odpada ...
Autko prowadzi się dobrze. Kierownica łatwo się wyciera. Niestety po 13 latach przewody hamulcowe nie nadają się do użytku. Jak na auto tych rozmiarów parkowanie jest bezproblemowe.

2012-03-22

Tanie w utrzymaniu, z niezawodnym silnikiem i wytrzymałym zawieszeniem, dosyć wygodne ale strasznie tandetne i żle wykonane - zarówno w środku jak i na zwwnątrz bo rdzewieje!
szesnasto-zaworowa jednostka jest dość dobra choć trochę słaba... ale to nie wyścigówka i w noralnej jeździe daje radę :)
średnie trzymanie boczne na fotelach i trochę się przechyla na zakrętach
Kiepskie materiały obiciowe szybko się przecierają, tapicerka odstaje od drzwi i się wypacza. bagażnik nadzwyczaj duży ale z wąskim otworem załadunkowym a brak możliwości rozłożenia oparć i gigantyczne zawiasy tylnej klapy zgniatające wysokie bagaże tylko pogarszają ocenę. W bagażn...
zawieszenie ze starej ascony daje radę... ale wspomaganie za bardzo "ułatwia" prowadzenie.

2008-08-17

Silnik ma zdecydowanie za mało mocy, pracuje jednak równo, cicho i nie psuje się.
Jeden z najbardziej komfortowych samochodów jakimi zdarzyło mi się jeździć. Jeśli nie musisz posiadać samochodu prestiżowej marki i zadowala Cię welur na fotelach - będziesz bardzo zadowolony
Wygodny i przestronny dla całej rodziny. Do bagażnika mieści się ponad 600l bagażu, więc przy dłuższych wyjazdach nie trzeba się zbytnio ograniczać. Wygodnie można przewieźć komplet pasażerów.
Nie jest to samochód dla osób lubiących szybko pokonywać zakręty. Jazda "bez szaleństw" przysparza wiele radości.

Średnie oceny DAEWOO ESPERO

Osoby zainteresowane autem Daewoo Espero brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes MB 100.

Daewoo Espero

Daewoo Espero

Mercedes MB 100

Mercedes MB 100

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Espero

użytkownik: Anastazja

Daewoo Espero GLX 1500 1.5 200KM 1996r. sedan (limuzyna)

Auto jest pełne energii , silnik jest niezniszczalny.

Lusterka nie są małe , ale nie są również ogromne co jest bardzo dobrze , ponieważ mamy dobrą widoczność , a przy dużych prędkościach samochód tak nie hałasuje.

Auto jest bezawaryjne i niezawodne , a części bardzo tanie.Niestety nie przypominam sobie co ostatnio zmieniałem w samochodzie.Na ostatnim przeglądzie w tym roku wszystko było w jak najlepszym porządku.

Układ elektryczny i elektronika są ok , nie ma z nimi większych problemów.

Daewoo Espero: hatchback, sedan (limuzyna)

Daewoo Espero: benzyna, benzyna+gaz

Daewoo Espero: 1.5, 1.6, 1.8, 2.0