Mercedes klasa C opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa C spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa C

2000r.

Średnia ocena: 8.44/10

Mercedes klasa C spalanie (l/100km)

13.80/11.50
8.57/9.00
10.57/10.00

Oceny MERCEDESA KLASA C

2009-07-20

Jest to ciężki samochód więc od przyspieszenia nie wymagam zbyt wielkiej brawury.Ważne że z wyprzedzaniem nie ma kłopotów typu albo się uda albo nie.
Ergonomia jest bardzo dobra,wszystko pod ręką,zegary czytelne i materiały użyte do tablicy rozdzielczej jak i foteli pewnie ten samochód przetrwają.Jako takich ognisk korozji nie mam więc pozostawiam to innym do skomentowania.
Najgorsze jest parkowanie na ciasnych parkingach przy centrach handlowych poza tym w tym roku testowałem go w górach Rumunii i jestem mile zaskoczony prowadzeniem jak i dotrzymywania tempa innym.

2010-02-16

Ogólnie samochód super.
Automatyczna skrzynia biegów w tym samochodzie to po prostu bajka. Jeździ się super, biegi zmienia tak płynnie, że prawie ich nie czuć. Silnik 2.6l do takiego autka jest w zupełności wystarczający. Nie pali wiele, z wyprzedzaniem na drodze nie ma najmniejszych problemów
Wersja Avantgarde ma chyba utwardzone zawieszenie. Trzyma się asfaltu jak przyklejona. Nie jest jednak zbyt twarde. Wcześniej miałem BMW 5 i tam było gorzej. Fotel kierowcy super trzyma na zakrętach. Trochę męczy na dłuższych trasach.
Z przodu ilość miejsca wystarczająca do normalnej jazdy. Schowki zaplanowane znakomicie, jest ich wystarczająca ilość. Wersja Avantgarde, więc brak kiczowatego drewienka. Wygląda super.Materiały dość dobrej jakości. Zabezpieczenie karoserii przed korozją masakryczne. Najwcześniej rdzew...
Auto prowadzi się znakomicie. Hamulce zabójcze. Z parkowaniem nie mam problemu, czujniki i kamera to super rozwiązanie.

Bartosz2009-07-11

Jestem bardzo zadowolony ze swojego Mercedesa. Bardzo komfortowe auto z dynamicznym silnikiem. Samochód posiadam od roku i do tej pory jeszcze się na nim nie zawiodłem. Polecam każdemu kto ceni sobie styl, wygodę i dynamiczny silnik.
W moim modelu jest skrzynia 6-biegowa więc jedynka służy jedynie do ruszania natomiast od 2 można już ładnie przyspieszać.
Przesiadłem się do Mercedesa z Mazdy (wcześniej miałem też opla astre 2) i komfort jazdy bez porównania. Auto dobrze wyciszone i wygodne.
Jeśli chodzi o ilość miejsca dla pasażerów z tyłu to za mną jest go mało ponieważ jestem wysoki (196 cm) i mam daleko odsunięty fotel. Do obsługi trzeba się przyzwyczaić, z resztą jak w każdym aucie. W moim modelu po 9 latach ani śladu rdzy !!! :)
Samochód świetnie się prowadzi. Wygoda i elegancja to główne cechy tego auta. Jestem mile zaskoczony zwrotnością Mercedesa.

2010-08-08

slaba klima ogniska korozji
zespol napedowy ekstra
komfort jesli przesiadles sie z malucha to extra
w 8 latkach ogniska korozji natylnej klapie przy swiatlach oraz na drzwiach od uderzen kamieni
feler to tuleja wspornka efekt stuki trudne do zlokalizowania

2010-07-19

wady licznika poza tym problemem auto bez wad

Średnie oceny MERCEDES KLASA C

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa C brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Avensis.

Mercedes klasa C

Mercedes klasa C

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa C

Mercedes klasa C ESPRIT 2200 2.2 CDI 125KM 2000r. kombi

Wady.1-mało miejsca z tyłu.2-w przypadku awarii elektroniki lub silnika tylko komputer powie co jest grane. Zalety.Komfort jazdy i zadowolenie z posiadania mercedesa.Jest to jednak inne auto pod względem prowadzenia jak i komfortu podróżowania.Niestety na Polskich drogach nie docenimy tego no chyba że na tych paru kilometrach autostrad które mamy.Poza tym nawet na podmiejskich drogach auto prowadzi się super i jeśli oddasz mu "duszę" to napewno nie zawiedzie w trasie.

Auto to praktycznie jedna wielka szyba więc zastrzeżeń brok co do widoczności.

Jeszcze nie zdarzyło mi się bym gdzieś dobił amory z kompl osób i bagażu a największy ładunek jaki był na pace to prawie 400 kg i spokojna jazda do domu. Trochę więcej miejsca z tyłu powinno być bo w klasie E jest już dużo lepiej. Silnik słychać powyżej 3.5 tysiąca obrotów ale to już trzeba gnać ze 160 km/h więc do 140 km/h hałas jest znikomy.

Termostat wymieniłem bo padł całkowicie a oringi przewodów paliwa to norma gdy dochodzi do zapowietrzania układu paliwowego.Poza tym żadnych poważnych awarii.

Klimatyzacja działa idealnie więc podróżowanie w upały nie jest mordęgą. Trochę lepiej powinno wypaść grzanie w zimę ale wiem że silniki cdi mają to w sobie że ciężko w zimę się dogrzewają więc jak już złapie danej temp to wszystko jest ok.Po prostu nie jest stworzony do jazdy na krótkich odcinkach.

Nie miałem żadnych problemów z elektryką nawet po myciu silnika.Trochę może elektroniki jest za dużo ale dziś to już norma w każdym autku.

Mercedes klasa C: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa C: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa C: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 3.2, 3.6

Mercedes klasa C: 2013, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988