Mercedes klasa C opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa C spalanie kombi (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa C

kombi

Średnia ocena: 8.00/10

Mercedes klasa C spalanie (l/100km)

11.68/11.71
8.00/9.19
9.91/10.39

Oceny MERCEDESA KLASA C

mariusz2014-11-23

dla mnie i mojej żonki auto nie ma wad - jest takie jakie chcieliśmy kupić i jesteśmy z celki bardzo zadowoleni , dbamy o nią a ona nas wozi bezstresowo , wygodnie i jak trzeba to bardzo żwawo - 200 kompresor to taki złoty środek i jeżeli ktoś robi rocznie 10-12 tyś km ( tak jak ja) to ko...
c 200 kompresor 163kM to auto elastyczne , nie wymaga częstego używania dźwigni biegów ( manual ) co w przypadku jazdy w mieście jest zaletą , chyba że trzeba się szybciej przemieścić , albo żwawo wyprzedzić to wtedy dźwignia biegów i pedał gazu muszą popracować , ale do spółki z ...
auto jest zdecydowanie komfortowe , układ resorowania jest odpowiednio do masy samochodu dobrany , fotele są wygodne nawet na długich trasach , szeroko regulowane , w kabinie przy przepisowych prędkościach jest cicho ( powyżej tych prędkości też nie ma na co narzekać )
ergonomia i obsługa funkcji na super poziomie , czytelność deski , panelu sterowania też super ,materiały dobrze znoszą trudy czasu i eksploatację, zegary i centralny wyświetlacz bardzo czytelne , bagażnik akuratny , chociaż linia dachu kombi trochę go ogranicza - niestety jest to auto kt...
ogólnie układ jezdny oceniam wysoko - prowadzenie auta w mieście i w trasie to przyjemność , nie wychyla się nadmiernie w zakrętach , trzyma się drogi dobrze , wybiera nierówności dobrze nie pozbawiając pasażerów komfortowego podróżowania , parkowanie i promień skrętu to extra klasa...

2009-07-20

Jest to ciężki samochód więc od przyspieszenia nie wymagam zbyt wielkiej brawury.Ważne że z wyprzedzaniem nie ma kłopotów typu albo się uda albo nie.
Ergonomia jest bardzo dobra,wszystko pod ręką,zegary czytelne i materiały użyte do tablicy rozdzielczej jak i foteli pewnie ten samochód przetrwają.Jako takich ognisk korozji nie mam więc pozostawiam to innym do skomentowania.
Najgorsze jest parkowanie na ciasnych parkingach przy centrach handlowych poza tym w tym roku testowałem go w górach Rumunii i jestem mile zaskoczony prowadzeniem jak i dotrzymywania tempa innym.

Jarek2010-02-17

gdyby nie usterki byłaby 10, ogólnie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że jeszcze długo nim będę jeździł
143KM z automatem to trochę za mało do dynamiczniejszej jazdy
dość twarde zawieszenie - to nie wada, ale nie wszyscy to lubią, przednie fotele wygodne
ilość miejsca - mogłoby być trochę więcej, z przodu szerzej a z tyłu brakuje miajsca na nogi i dla trzeciego pasażera schowki - głównie brak uchwytów na napoje jakość materiałów wykończeniowych i ich trwałość - na najwyższym poziomie zabezpieczenie przed korozją - bardzo dobr...
super hamulce, prowadzenie bez zarzutów,

2008-02-08

Auto godne uwagi pod warunkiem oryginalnego przebiegu.
Silnik stworzony do tego samochodu, nie brakuje mocy i fajnie brzmi. Wyprzedzanie to po prostu frajda.
Nic dodać nic ująć - Mercedes. jedyne co to po pół roku na naszych dziurach zaczął lekko skrzypieć na dziurach (drzwi od strony pasażera)
Ślady rdzy to w tym aucie norma. Miejsca też nie za wiele, szczególnie z tyłu i w bagażniku można by było się więcej spodziewać. Ogólnie średnio-dobry.
Bardzo fajne autko, polecam. Jeśli dobrze utrzymane nie straszny jest duży przebieg. Ciężko to sprawdzić, ale warto poświęcić uwagę temu samochodowi.

2008-05-01

Jak na automat i zwykłego diesla to nawet ma niezłe osiągi
Nie wychodzi rdza, blacha twarda, z przodu duża przestrzeń, materiał wykończeniowy niezły, z tyłu troche mało miejsca jak dla mnie (192wzrostu)
Świetnie się prowadzi, niesamowita wygoda, automat świetnie się spisuje w trasie, mieście i w korkach. Polecam gorąco automaty. Silnik zwykły diesel, nie trzeba się martwić że padnie turbina lub że będzie coś ciekło. Wersja kombi z wyglądu ładniejsza niż sedan, wyposażenie świetne...

Średnie oceny MERCEDES KLASA C

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa C brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Avensis.

Mercedes klasa C

Mercedes klasa C

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa C

Mercedes klasa C ESPRIT 2200 2.2 CDI 125KM 2000r. kombi

Wady.1-mało miejsca z tyłu.2-w przypadku awarii elektroniki lub silnika tylko komputer powie co jest grane. Zalety.Komfort jazdy i zadowolenie z posiadania mercedesa.Jest to jednak inne auto pod względem prowadzenia jak i komfortu podróżowania.Niestety na Polskich drogach nie docenimy tego no chyba że na tych paru kilometrach autostrad które mamy.Poza tym nawet na podmiejskich drogach auto prowadzi się super i jeśli oddasz mu "duszę" to napewno nie zawiedzie w trasie.

Auto to praktycznie jedna wielka szyba więc zastrzeżeń brok co do widoczności.

Jeszcze nie zdarzyło mi się bym gdzieś dobił amory z kompl osób i bagażu a największy ładunek jaki był na pace to prawie 400 kg i spokojna jazda do domu. Trochę więcej miejsca z tyłu powinno być bo w klasie E jest już dużo lepiej. Silnik słychać powyżej 3.5 tysiąca obrotów ale to już trzeba gnać ze 160 km/h więc do 140 km/h hałas jest znikomy.

Termostat wymieniłem bo padł całkowicie a oringi przewodów paliwa to norma gdy dochodzi do zapowietrzania układu paliwowego.Poza tym żadnych poważnych awarii.

Klimatyzacja działa idealnie więc podróżowanie w upały nie jest mordęgą. Trochę lepiej powinno wypaść grzanie w zimę ale wiem że silniki cdi mają to w sobie że ciężko w zimę się dogrzewają więc jak już złapie danej temp to wszystko jest ok.Po prostu nie jest stworzony do jazdy na krótkich odcinkach.

Nie miałem żadnych problemów z elektryką nawet po myciu silnika.Trochę może elektroniki jest za dużo ale dziś to już norma w każdym autku.

Mercedes klasa C: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa C: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa C: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 3.2, 3.6

Mercedes klasa C: 2013, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988