Mercedes klasa C opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa C spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa C

2001r.

Średnia ocena: 7.92/10

Mercedes klasa C spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA KLASA C

mariusz2014-11-23

auto jest zdecydowanie komfortowe , układ resorowania jest odpowiednio do masy samochodu dobrany , fotele są wygodne nawet na długich trasach , szeroko regulowane , w kabinie przy przepisowych prędkościach jest cicho ( powyżej tych prędkości też nie ma na co narzekać )

2011-03-02

duży motor, duże spalanie, wspaniay dzwięk osiągi kiepskie :) motor 2,6 l v6 znaczny apetyt na paliwo niezbyt żwawy traci dużo przez archaiczną i wolną skrzynie biegów niepolecam choć wybór żaden dopiero 7G był postępem brak manuala :(
sprężynowe fotele możliwość regulacji elektrycznej oczywiście w kilku płaszczyznach łącznie z reg el. zagłówków pamięć 3 ustawień podgrzewanie i wentylacja niechciało się wychodzić.
duuuuuży miinus -to korozja nadwozia mankament i bolączka w203 i to już w dość młodych rocznikach i nawet w póżniejszym etapie dotyczyła klasy wyższej duży minus dla mercedesa

Jarek2010-02-17

gdyby nie usterki byłaby 10, ogólnie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że jeszcze długo nim będę jeździł
143KM z automatem to trochę za mało do dynamiczniejszej jazdy
dość twarde zawieszenie - to nie wada, ale nie wszyscy to lubią, przednie fotele wygodne
ilość miejsca - mogłoby być trochę więcej, z przodu szerzej a z tyłu brakuje miajsca na nogi i dla trzeciego pasażera schowki - głównie brak uchwytów na napoje jakość materiałów wykończeniowych i ich trwałość - na najwyższym poziomie zabezpieczenie przed korozją - bardzo dobr...
super hamulce, prowadzenie bez zarzutów,

2008-02-07

Mimo bezwypadkowości auta cały zardzewiał!!!!! reszta super tylko kto chce jezdzic zardzewiałym mercedesem? za niemale pieniadze

Marek Twardzik2008-02-08

Mogo byc lepiej. Z tego co sie orienzuje to w yzm modelu padaja glowice....

Średnie oceny MERCEDES KLASA C

4.9/10
4.6/10
3.0/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa C brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A4.

Mercedes klasa C

Mercedes klasa C

Audi A4

Audi A4

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa C

użytkownik: mariusz

Mercedes klasa C classic 2000 200 kompressor 163KM 2001r. kombi

dla mnie i mojej żonki auto nie ma wad - jest takie jakie chcieliśmy kupić i jesteśmy z celki bardzo zadowoleni , dbamy o nią a ona nas wozi bezstresowo , wygodnie i jak trzeba to bardzo żwawo - 200 kompresor to taki złoty środek i jeżeli ktoś robi rocznie 10-12 tyś km ( tak jak ja) to koszta eksploatacji są na akceptowalnym poziomie warto co jakiś czas obejrzeć nadwozie i zabezpieczyć nawet po swojemu przed rudą p.s. naprawdę zszedłem na trasie ze spalaniem do 6,7 l/100

c 200 kompresor 163kM to auto elastyczne , nie wymaga częstego używania dźwigni biegów ( manual ) co w przypadku jazdy w mieście jest zaletą , chyba że trzeba się szybciej przemieścić , albo żwawo wyprzedzić to wtedy dźwignia biegów i pedał gazu muszą popracować , ale do spółki z kompresorem radzą sobie bardzo dobrze , nie wypijając przy tym hektolitrów PB95

widoczność we wszystkich kierunkach jest bardzo dobra , wyczucie odległości nie jest problemem w moim przypadku z pomocą idą jeszcze czujniki parkowania przód + tył

ergonomia i obsługa funkcji na super poziomie , czytelność deski , panelu sterowania też super ,materiały dobrze znoszą trudy czasu i eksploatację, zegary i centralny wyświetlacz bardzo czytelne , bagażnik akuratny , chociaż linia dachu kombi trochę go ogranicza - niestety jest to auto którym wygodnie pojadą 4 dorosłe osoby , nie ma się co czarować ( chyba że z tyłu usiądą 3 Anie Rubik to wtedy w 5-kę też da radę ) sporo schowków nadwozie trzeba regularnie doglądać i dbać aby rdza go nie zjadła tzn w porę usuwać bąbelki i regularnie zabezpieczać

ogólnie układ jezdny oceniam wysoko - prowadzenie auta w mieście i w trasie to przyjemność , nie wychyla się nadmiernie w zakrętach , trzyma się drogi dobrze , wybiera nierówności dobrze nie pozbawiając pasażerów komfortowego podróżowania , parkowanie i promień skrętu to extra klasa , jedyne co mogłoby być na lepszym poziomie to hamulce - masa auta daje o sobie znać zwłaszcza pod obciążeniem , ale tragedii nie ma

jedyna rzecz jaka mi się zepsuła przez te pięć lat to programator wycieraczek i te zamiast wracać do pozycji poziomej to kończyły cykl pionowo , trzeba było wymienić cały układ drążków oprócz tego padł mi akumulator ale był już stary , więc byłem na to przygotowany nic innego ponad wymiany eksploatacyjne do tej pory mnie nie dotknęło , ale też auto jest dość regularnie doglądane i elementy poddawane wymianie stosuje raczej dobrych producentów ( śmieję się że ja daję "celce" dobre części ,a ona mnie bezproblemowo wozi ) koszty napraw nie są może jakieś niskie, ale też należy pamiętać że nie jest to reprezentacyjna limuzyna moim autem od początku opiekuje się 1 warsztat i jak do tej pory nie mam zastrzeżeń , co najlepiej potwierdza bezstresowa eksploatacja niemłodego ( 2001r) już auta

automatyczna klima bez problemu dogrzewa i schładza wnętrze ,utrzymuje zadaną temperaturę , wydajność bardzo dobra

przez 5 lat użytkowania jedyne co musiałem zrobić to wymiana akumulatora - nie mam żadnych zastrzeżeń jak do tej pory, wszystko działa bez zarzutu

Mercedes klasa C: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa C: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa C: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 3.2, 3.6

Mercedes klasa C: 2013, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988