Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie benzyna (strona 2)

Opinie o samochodach Opel Omega

Średnia ocena: 8.46/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

Oceny OPLA OMEGA

2008-02-13

Nie jest to auto oszczędne ani auto do wyścigów. Za to kierowca i pasażerowie mają bardzo duży komfort jazdy. Jeśli często musisz wozić ludzi to to jest właściwy samochód.
Co tu pisać, silnik trochę słaby silnik na takie bydle, do wyścigów na ćwierć mili to to się nie nadaje, ale problemów z wyprzedzaniem nie mam. Praca silnika cichutka, i przyjemna. Czasem mam problem z wrzuceniem II biegu. Średnio się zgrywa.
z przodu jest tyle placu że można nogi całkiem nogi wyciągnąć. Tył też ma dużo miejsca. Mam 190cm wzrostu i nie jest mi nisko ani krótko :)
Schowki wygodne, bardzo wygodne są w korytku między siedzeniami, pod łokciem mam płyty, pod hamulcem klucze od mieszkania a z przodu telefon. Bardzo wygodne i ergonomiczne. Karoseria jest średnio zabezpieczona. Trudno się spodziewać cudów po 16-letnim aucie, wcale go nie konserwuję. Wyraźn...
Wspomaganie chodzi bardzo dobrze, zero wysiłku przy kręceniu. Nerówności dobrze zbiera (pewnie dlatego że jest długi) i ma mięciutkie zawieszenie. Jednak przy pokonywaniu zakrętów wpada w mocny przechył. Ja jeżdżę nim spokojnie więc rzadko to czuję.

jak na auto z tego roku, jedyne co wspominam to jej niezawodność, wmiany eksploatacyjne których przestrzegam bardzo dokładnie i dzieki temu auto utrzymane jest w doskonałej kondycji. Pamiętajmy, ze auto SAMO O SIEBIE NIE ZADBA!!!
jest to wersja z najsłabszą jednostką napędową więc jeśli ktoś szuka rajdowych wrażeń to nie tutaj:) mimo wszystko mocy jest wystarczająco, żeby czuć się pewnie na drodze, nawet wśród duzo mocniejszych aut.
Komfort jazdy jak na limuzynę z tych lat przystało, znacznie odbiega od konkurntów. Zmojej strony same plusy
auto ma sporą masę własną, obciążone dość ciężko wychamować, zwłaszcza, że w tym modelu ABS jest bardzo czuły i włącza sie powiem, że bardzo często, trzeba na to uważać, po za tym nie mam najmniejszych zastrzeżeń do układu jezdnego. miękkość auta przy jednoczesnych rozmiar...

Tomasz2009-07-10

Wygodny, duży wóz, bezpieczny, idealny dla rodziny na długie trasy. Klimatyzacja i ogrzewanie wspaniale dobrane. Spalanie dyskwalifikuje go jako podstawowe auto w domu. Naprawy niedrogie jak na tę klasę auta. Sama przyjemność z prowadzenia, tylny napęd :) Słaba odporność na korozję karos...
135 KM to minimum na tę masę pojazdu. Samochód rodzinny, nie imponuje zrywami czy prędkością. Wersja V6 na pewno już lepiej.
Ideał wg mnie
Powinni się uczyć obecni producenci jak się wykańcza wnętrze luksusowego samochodu. Wygodny, ciepły, łatwy do czyszczenia welur. Nie wyciera się z latami. Bajka. Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów ogromna a do tego potężny bagażnik. Wszystko pod ręką, jak w samolocie.
Samochód długi, świetnie pokonuje nierówności poprzeczne, miękkie zawieszenie, auto płynie po drodze. Słaby układ wspomagania, awaria pompy wspomagania wyciek.

2011-02-15

Bardzo dobre auto rodzinne.Nadaje się do jazdy sportowej,jak i do dalekich podróży.Komfort jazdy znakomity.Trochę duże spalanie,ale za te osiągi i przyjemność z jazdy wydaje mi się ,że to jednak nie dużo.SZKODA,ŻE NIEPRODUKUJĄ JUŻ OMEGI,-NOWA VECTRA,CZY INSIGNIA-TO NIE TO SAMO.
Bardzo dobre przyśpieszenie,zwłaszcza przy prędkościach od 80-160km/h.Prędkość maksymalna to 250km/h -testowana na niemieckiej autostradzie.Z silnikiem nie ma żadnych problemów.
Na wolnych obrotach silnik jest niesłyszalny.Wewnątrz nie odczuwa się drgań silnika.Bardzo wygodne tylne fotele,dużo miejsca z tyłu.
Bardzo dużo miejsca dla osób podróżujących z przodu i tyłu.Bagażnik bardzo duży.Wygodna obsługa zwłaszcza przyciski obsługi radia w kierownicy,bardzo mądrze umieszczone.
Trochę duże przechyły na zakrętach(przy szybszej jeżdzie)ale to w końcu auto rodzinne,jest miękkie i komfortowe.

2011-03-29

bardzo dobre wygodne pojemne autko ,lecz z ogromnym apetytem na paliwo przy dzisiejszych cenach trzeba sie nad kupnem zastanowic chyba ze ktos zarabia 5000
silnik ogólnie bardzo dobry,gozej z przyspieszeniem jednak jak sie bujnie idzie perfekt,nalezy tu dodac ze omega posiada swoja mase wiec i tak sie dobrze zbiera,automat pieknie wybiera nie miałem zadnych problemów a trasa to juz sama przyjemnosc
dałem same 10 bo naprawde jest super
auto dla ludzi obszernych z przodu i z tyłu,miałem cała w skórze takze efekt ładny[przetrzec szmatka i ok]bagaznik wystarczajacy na wczasy i do biznesu.najgorzej jest z blacha jak to u opla ale to juz tez zalezy jak kto dba
autko bardzo dobrze sie prowadzi poniewaz posiada samopoziomujace zawieszenie co przy naszych drogach jest wrecz wymagane przy predkosci 200km jadac po drodze dziurawej jak ser szwajcarski nic sie nie odczuwa.za to oplowi duzy plus

Średnie oceny OPEL OMEGA

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Odyssey.

Opel Omega

Opel Omega

Honda Odyssey

Honda Odyssey

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987