Opel Zafira opinie, oceny użytkowników, Opel Zafira spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Zafira

2001r.

Åšrednia ocena: 7.75/10

Opel Zafira spalanie (l/100km)

9.03/9.57
8.07/8.07
8.93/8.87

Oceny OPLA ZAFIRA

2008-02-09

Moment obrotowy pozwala całkiem sprawnie przyspieszać najbardziej zaskoczony jestem iż od jakiś 85-90 do 140 przyspiesza bardzo dynamicznie na 5 biegu. Prędkość max 165 i nie ma więcej auto typowo rodzinne nie wyścigowe.
Bardzo dobre zawieszenie od zakupu nic nie zrobiÅ‚em. CZuje już że jest źle ale caÅ‚y czas jeżdże bo nie mam pieniÄ™dzy teraz na naprawÄ™ i wszystko jest ok. W moin poprzednim aucie (ford mondeo) przy takim stanie zużycia amortyzatorów, sprężyn, koÅ„cówek drążków, zespoÅ‚u piasty i Å‚oÅ...
Pod tym względem tylko materiały są kiepskie ale to nie luxusowy samochód. reszta super. Jak często się korzysta z trzeciego rzędu foteli to kanapa środkowa potrafi się zacinać przy przesuwaniu po szynach. Wrabiają się elementy transportowe kanapy i bardzo ciężko ja przesunąć.
Bardzo zaskoczyłem się przyczepnością auta przy dużej prędkości. Otrzymuje u mnie bardzo dobry wynik jest wyższe od mojego poprzedniego forda mondeo, a trzyma się lepiej i lepiej prowadzi.

2011-02-15

Nie znam auta na ktory moge wymienic obecny egzemplaz.
Silnik spisuje sie rewelacyjnie. Elastyczny i z duza rozpietoscia mocy. Juz o 1500 obotow pieknie ciagnie.
Jak na dziesiecioletnie auto to rwelacyjnie. Zadnuch wiekszych popiskiwan plastikow.
7 osob moze podruzowac tym autem ale na krotkie dystansy bo zostaje malo miejsca na bagaz ale w 5 osob jest spokojnie wystarczajaco duzomiejsca nawed miesci sie pod zwijana roleta zaslaniajaca bagaznik.
Spisuje sie bardzo dobrze. Nie mialem zadnych wiekszych problemow.

2010-07-30

patrz wyżej!
wolałbym mocniejszy silnik, ale nie ma tu wyboru...
bez fajerwerków, ale bardzo solidnie
to akurat największe zalety tego auta więc najwięcej punktów
biorąc pod uwagę, ze jest to van oceniam powyżej średniej, bo naprawdę solidnie zachowuje się na drodze!

2008-02-16

bardzo wygodny samochodzik, choć nie jest demonem mocy i oszczędności
jak na ten silnik to masa 1,5 tony nie daje możliwości poszalenia
największe walory tego rodzinnego samochodzika to przede wszystkim wygodne prowadzeniw z przodu mega bagażnik i fajowy wygląd zewnętrzny, duży minus to przedpotopowa deska rozdzielcza
Samochód może i jest vanikiem ale krótki przód i duży skręt naprawdę pomaga w parkowaniu

2008-02-09

bardzo wygodne i komfortowe auto nie tylko dla dużej rodziny
za słaby silnik do tego samochodu (a może zbyt stara konstrukcja)
niezwykle wygodne auto dla prowadzącego i pasażerów, również dla mniejszych w trzecim rzędzie

Åšrednie oceny OPEL ZAFIRA

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Opel Zafira braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Renault Scenic.

Opel Zafira

Opel Zafira

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Zafira

Opel Zafira elegance 2000 DTI 101KM 2001r. mini-van

bardzo dobre auto choć trzeba się przyzwyczaić do paru mankamentów. czasami spotykam zafiry co nie klekoczą w dieslu ale to są CDTI moja klekocze ale uważam, że z kolei wcześniejsze silniki takie jak mój sa bezawaryjne (jeżdze na każdej ropie nawet mogę na oleju słonecznikowym) układ paliwowy przeżył zalanie benzyną przez pomyłkę skończyło się na płukaniu. Pali malutko i nie ma znaczenia jak jest załadowany. różnice nie zamykają się w litrze na sto. Warunki jezdne i dynamiczne przy 7 osobach w tym 2 dzieci poniżej 7 lat reszta duża i ciężka z boxem dachowym 650 litrów :) super tylko spada widocznie przyspieszenie do 80 -87 km/h potem jest prawie tak samo jak bez obciążenia. Idealne zawieszenie w każdym calu jak było w porządku super jak formuła trzyma się drogi tak jak teraz gdy jest rozwalone nadaje się do jazdy i nie powoduje jakiegoś niedopuszczalnego dyskonfortu czy utraty bezpieczeństwa jazdy.

z tyłu i w lusterkach super. szczególna pochwała za lusterka są duże i bardzo dobrze w nich widać jak w małej ciężarówce hehe. NAtomista widoczność z przodu blokują słupki dachu - są grube tak że potrafią zasłonić człowieka na pasach z lewej czy z prawej strony nagle kolo wychodzi z pola zasłoniętego przez słupek i kłopot. Trzeba się wychylać żeby ogarnąć przestrzeń z prawej i z lewej. Natomiast sama widoczność w przód jest bardzo dobra i szyba wysoko wchodzi w dach więc widać dużo.

Bardzo dobre zawieszenie od zakupu nic nie zrobiłem. CZuje już że jest źle ale cały czas jeżdże bo nie mam pieniędzy teraz na naprawę i wszystko jest ok. W moin poprzednim aucie (ford mondeo) przy takim stanie zużycia amortyzatorów, sprężyn, końcówek drążków, zespołu piasty i łożyska nie był bym w stanie jeździć a to autko nawet się nieźle prowadzi w takim stanie. Bardzo niewygodne fotele przednie producent pandy chyba bardziej pomyślał ciągle bolą mnie plecy i nie mogę znaleść pozycji wygodnej. Wałek lędźwiowy w fotelu kierowcy jest beznadziejny nie ma położenia w którym by pasował do ułożenia pozycji pleców. Mam ją już 3 lata i nie znalazłem właściwego ułożenia. Siedzisko jest za krótkie w fotelu bolą uda przy podniesionym max do góry fotelu. W każdym innym aucie w którym siedziałem jest lepiej.

odparowanie szyb super. Problem z modułem wentylacji jest pod zderzakiem w takiej plastikowej skrzyneczce i jest to urządzenie elektryczne !!!! kto wymyślił żeby je tam zamocować nie wiem. Natomiast chodzi pod tym też podpięta klimatyzacja. Jeden z bolesnych wydatków jak się za bardzo zamoczy i zabródzi. A pada często najczęstrzy problem z klimą jak nie wiadomo o co z nią chodzi.

Opel Zafira: hatchback, kombi, mini-van, van

Opel Zafira: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Zafira: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Opel Zafira: 2012, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1993