Seat Cordoba opinie, oceny użytkowników, Seat Cordoba spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Cordoba

1996r.

Średnia ocena: 8.21/10

Seat Cordoba spalanie (l/100km)

9.16/10.36
7.16/8.71
7.96/9.67

Oceny SEATA CORDOBA

2009-07-12

Codziennie robię ok 60 km.Mogę powiedzieć ze po mimo minusów auta jestem z niego zadowolona.
silnik elastyczny i dość dynamiczny jak na tą moc.Dobrze przyśpiesza. Skrzynia działa bez zarzutu[może czasem haczy wsteczny ,ale nie jest to problem
przednie fotele dość wygodne jak i wsiadanie do samochodu.Tylne drzwi rtochę krótkie i trochę utrudniają wsiadanie.Trochę mało miejsca z tyłu dla nóg wysokiej osoby.To auto dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci
Kierowca ma wszystko pod ręką,może działać intuicyjnie.Brak schowków jest problemem[ kieszenie w drzwiach i jeden pod deską rozdzielczą to za mało].Szczególnie, że żaden nie jest zamykany.Za mało miejsca z tyłu.Jakość materiałów wykończeniowych dobra. Dzielona tylna kanapa pomaga ...
auto dobrze trzyma się drogi,ma dość twarde zawieszenie.Samochód pewny w prowadzeniu z dobrym układem wspomagania Trochę bagażu i 4 osoby i samochód jest dobity do końca,że opony trą o plastykowe osłony.Nie do końca rodzinny samochód. Trzeba się trochę przyzwyczaić do przesunięteg...

2008-02-05

tylne łożyska zbyt czesto siadają.przód 295tyś i są ok
silnik bardzo elastyczny można na 5 biegu jechać 50 jak i 160km/h
po 12latach perforacja tylnych nadkoli.profil drzwi podatny na wgniotki innych aut.potrzebna listwa w odp.miejscu.bagażnik bardzo duży lecz wieksze przedmioty nie wchodzą zbyt mały otwor.auto ogólnie dośc wygodne max.3dorosłe osoby i 2 dzieci
auto posiadam 12 lat od nowego,nie moge narzejkać,nigdy nie zawiodło.Do podstawowej wersji jaką kupiłem założyłem wspomaganie od tamtej pory jazda stała sie przyjemniejsza

Lech2008-02-07

Jeśli chodzi o całokształt to wiadomo auto nie jest idealne ale naprawde jeśli chodzi o awaryjność to jest mało awaryjne polecam.
Jeśli chodzi o śilnik wymieniłem układ wydechowy na sportowy firmy ULTER i filtr na stożkowy firmy K&N odrazu zauważyłem znaczną poprawę mocy, tak więc jak widzicie nie trzepa samochodu czipować żeby mieć większe osiągi i przyjemniejszą jazdę.
Niestety sprężyn na sportowe nie wymieniałem dlatego gdy jest komplet pasażerów to samochód siada i ciężko ma poprostu się to czuje. Jeśli chodzi o fotele przednie wymieniłem je na kubełkowe firmy Recaro i powiem wam na dłuższą mete są super trzymają świetnie pasażera gdy się wch...
Wymieniłem zawieszenie na sportowe w zakręty wchodzi bosko i jedzie się jak by się płyneło. wymieniam zawsze olej na czas i wszystkie paski i nie mam żadnych zarzutów. Samochód praktycznie bez awaryjne jeśli oczywiście wszystko wymienia się na czas.

Ogólnie jestem pod wrażenia tego samochodu. Posiada komputer pokładowy, ABS/EDS, Elektryczne szyby poduszki powietrzne rzeczy które ułatwiają życie przy tym mało paliwo żerny na ten silnik zrobiłem nim ponad 20 tyś km i generalnie ok.
Mam wrażenie że tył auta jest za lekki i ucieka przy ostrych zakrętach a przy dużych prędkościach (np. 80 km/h ) i niewielkim zakręcie czy skosie tył mało stabilny do czego idzie się przyzwyczajić lub trzeba wymienić amortyzatory na sportowe :)

K2013-07-24

polecam, tani w eksploatacji, prosty w budowie, wygodny i pojemny jak na tą klasę i rocznik
mało miejsca z tyłu, z przodu wygodnie
bagażnik duży kosztem miejsca z tyłu, rdza na karoserii pojawiła się dopiero po 14 latach!!!
Bardzo dobrze się prowadzi, słaba widoczność z tyłu ale można się przyzwyczaić

Średnie oceny SEAT CORDOBA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Seat Cordoba brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Seat Cordoba

Seat Cordoba

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Cordoba

Seat Cordoba sedan 1400 60KM 1996r. sedan (limuzyna)

tylne łożyska zbyt czesto siadają.przód 295tyś i są ok

silnik bardzo elastyczny można na 5 biegu jechać 50 jak i 160km/h

zbyt wysoki bagażnik słaba widoczność,ale cos za cos.ładnasylwetka-podoba się innym

zbyt miękkie tylne zawieszenie z pełnym obdciążeniem strach zjechać z krawężnika.Poradziłem sobie z tym problemem -zastosowałem aluminiową podkładkę pod mały zwój sprężyny i lepiej auto się zachowuje stabilniejsze w zakrętach.Patrząc na inne auta tapicerka po 250tyś na przednim fotelu zaczęła się przecierać poza tym sztywne wygodne.

ogrzewanie ciężko ustawić na dobrą temp.w zaleznosci od obrotow silnika grzeje mocniej lub słabiej.co do przedniej szyby porażka zimą przy -10st trzeba dosc sporo przejechac zeby oparowała.raczej tutaj nie pochwalam producenta

Seat Cordoba: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Cordoba: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Cordoba: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9

Seat Cordoba: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1963