Seat Cordoba opinie, oceny użytkowników, Seat Cordoba spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Cordoba

benzyna+gaz

Åšrednia ocena: 7.43/10

Seat Cordoba spalanie (l/100km)

8.90/9.85
6.94/7.83
8.04/8.89

Oceny SEATA CORDOBA

2010-10-24

Zdecydowanie odradzam. Przed zakupem tego samochodu czytaÅ‚em wiele opinii na jego temat, a co mnie dziwi byÅ‚y to czÄ™sto opinie pozytywne. OsobiÅ›cie jestem bardzo niezadowolony z tego auta. Nie dość, że czÄ™sto siÄ™ psuje, to wnÄ™trze nie jest komfortowe, a przyspieszenie pozostawia wiele do Å...
Muszę przyznać, że silnik jest dosyć elastyczny, skrzynia biegów chodzi bardzo dobrze.
Przy jeździe samemu lub z 1 pasażerem wszystko jest ok. Najgorzej jeśli ma się 2 pasażerów siedzących z tyłu (o 3 nie wspominam, bo to za dużo dla tego samochodu). Przy 2 pasażerach z tyłu cały tył siada nisko.
Samochód ma mały promień skrętu, przy ostrych zakrętach buja całym autem.

2008-08-18

Po małym liftingu części przedniej -na razie, auto wygląda bardzo ładnie na zewnątrz wewnątrz również nie ma się czego wstydzić, mało który samochód z lat 90` stylistyką może się równać seatom, poza małą ilością miejsca z tyłu nic mu nie brakuje. Auto ładne i nie zawodne.
Świetna jednostka dla kierowcy preferującego spokojny styl jazdy, niemal bezawaryjna, ja zrobiłem 100 000 i postanowiłem wymienić uszczelką pod głowicą ze względu na wyciek oleju który zresztą był jak kupowałem samochód, co więcej dodać,
Na pusto prowadzi się różnie, najlepiej w trzy osoby, przy przeładowaniu też lubi nim bujać jak przy pustym, ale 6000 km do szwecji i z powrotem załadowany po brzegi bez większych problemów.
z tyłu ciasnawo ale to auto dla mnie a nie dla pasażerów a mi jest wygodnie, ładna i ciekawa stylistyka kokpitu, praktyczne rozmieszczenie przełączników i obszerny bagażnik niestety troszeczke za mały otwór bagażnika. karoseria nie najlepsza ale 15 letnie auto ma prawo gnić, pierwsze wyp...
hamulce nie najlepsze ale przynajmniej nie blokują się przy hamowaniu. Samochód reaguje na podmuchy wiatru oraz koleiny, zapewne z powodu małej wagi.

2009-07-12

Codziennie robię ok 60 km.Mogę powiedzieć ze po mimo minusów auta jestem z niego zadowolona.
silnik elastyczny i dość dynamiczny jak na tą moc.Dobrze przyśpiesza. Skrzynia działa bez zarzutu[może czasem haczy wsteczny ,ale nie jest to problem
przednie fotele dość wygodne jak i wsiadanie do samochodu.Tylne drzwi rtochę krótkie i trochę utrudniają wsiadanie.Trochę mało miejsca z tyłu dla nóg wysokiej osoby.To auto dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci
Kierowca ma wszystko pod ręką,może działać intuicyjnie.Brak schowków jest problemem[ kieszenie w drzwiach i jeden pod deską rozdzielczą to za mało].Szczególnie, że żaden nie jest zamykany.Za mało miejsca z tyłu.Jakość materiałów wykończeniowych dobra. Dzielona tylna kanapa pomaga ...
auto dobrze trzyma się drogi,ma dość twarde zawieszenie.Samochód pewny w prowadzeniu z dobrym układem wspomagania Trochę bagażu i 4 osoby i samochód jest dobity do końca,że opony trą o plastykowe osłony.Nie do końca rodzinny samochód. Trzeba się trochę przyzwyczaić do przesunięteg...

2009-05-05

Samochód w tej cenie godny polecenia.
1,9 8V jest to silnik bardzo żywotny i bez awaryjny. Przyspieszenie wystarczające jak na tryb miejski na autostradzie brakuje mu trochę mocy aczkolwiek też da się "odejść". Skrzynia mogła by mieć trochę dłuższe przełożenia. Elastyczność jest naprawdę na wysokim poziomie sz...
Wyciszenie niestety mnie nie zadowala. Jazda z kompletem pasażerów i bagażem to zdecydowanie za dużo dla 90KM i tylnego zawieszenia. Fotele są średnie, ani wygodne ani nie wygodne. Plus to możliwość regulowania pochyłu siedziska fotela kierowcy.
Bagażnik jest naprawdę imponujący jak na samochód tej klasy i tej wielkości. Z przodu nie można przyczepić się do niczego, może trochę więcej miejsca na nogi, ale to też zależy od wzrostu. Jakość wykonania i materiałów jest też na wzorcowym poziomie w tej klasie samochodów.
Auto, prowadzi się przyzwoicie, zawieszenie jest dość komfortowe, aczkolwiek jazda z tyłu nie należy do największych przyjemności. Samochód jest nieduży, widoczność dobra więc parkowanie nie jest żadnym wyzwaniem. Układ hamulcowy jest wystarczający jak na tą masę i moc.

Krzysiek2010-02-19

Przyzwoite auto,bez ewidentnie słabych punktów.Dobra relacja ceny do jakości.Niezłe osiągi ( jeśli ktoś nie szuka w nim ducha GTI ).Ogólnie wart zainteresowania.
Silnik sprawdza sie dobrze zarówno w mieście,gdzie krótkie biegi dają niezłe osiągi,jak i na trasie,dzięki dobremu doborowi przełożeń skrzyni biegów.Prędkości przelotowe wyższe,niż świadczyłaby moc tej jednostki
Im więcej osób na pokładzie,tym nieco obniża się skuteczność tłumienia naszych dziur.Fotele przyzwoite,a kanapa tylna jak na segment B zapewnia 2 osobom dobre warunki podróżowania
Z przodu na nogi i głowę miejsca pod dostatkiem,trochę więcej przydałoby się na wysokości łokci.Z tyłu podobnie.Wszystkie pokrętła i przełączniki w zasięgu ręki,obsługa intuicyjna.Bagażnik,jak na wielkość auta - może zmieścić dość sporo.Karoseria dobrze zabezpieczona przed ko...
Małe wychyły nadwozia na zakrętach,szczególnie na założonych amortyzatorach gazowych KYB.Dość bezpośredni ukł. kierowniczy.Zadowalający komfort resorowania.

Åšrednie oceny SEAT CORDOBA

4.7/10
4.6/10
4.9/10
4.6/10

Osoby zainteresowane autem Seat Cordoba braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Astra.

Seat Cordoba

Seat Cordoba

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Cordoba

Seat Cordoba 1400 60KM 1998r. sedan (limuzyna)

Zdecydowanie odradzam. Przed zakupem tego samochodu czytałem wiele opinii na jego temat, a co mnie dziwi były to często opinie pozytywne. Osobiście jestem bardzo niezadowolony z tego auta. Nie dość, że często się psuje, to wnętrze nie jest komfortowe, a przyspieszenie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o bagażnik to niczego większego nie da się przewieźć, bo po otwarciu klapy bagażnika otwór jest zwyczajnie za mały żeby włożyć np. karton z drukarką laserową. Na pewno nie kupię nigdy więcej żadnego Seata!

Widoczność to tyłu jest ograniczona przez wysoki tył. Jeśli za samochodem znajdzie się słupek standardowej wysokości to nie ma możliwości go zauważyć. Lewe lusterko kierowcy jest rewelacyjne, bo jest podzielone na 2 części i nie ma w nim martwej strefy. Szkoda tylko, że prawe to zwykłe, standardowe lusterko.

Żeby ktoś mógł wsiąść do tyłu trzeba przesuwać przednie siedzenia do przodu (pomijam tu osoby poniżej 150 cm wzrostu i dzieci). Przy moim wzroście (mam 192 cm) to bardzo uciążliwe i jestem chory jak ktoś jedzie za mną, bo nie mogę mieć fotela odsuniętego maksymalnie do tyłu. Jak na tą wielkość samochodu to wg mnie wnętrze jest ciasne (zwłaszcza tył). Na koniec dodam, że dla wyższych osób siedzenia z przodu są bardzo niewygodne (źle wyprofilowane oparcie).

Samochód ma mały promień skrętu, przy ostrych zakrętach buja całym autem.

Naprawy, które wymieniłem to tylko część. Jeździłem różnymi samochodami, ale ten jest bardzo zawodny. To niekończąca się inwestycja.

Wentylacja nie jest najgorsza, chociaż szyby mogłyby lepiej odparowywać.

Jak na zewnątrz jest mokro, pada deszcz to zawsze mam problemy z odpaleniem. W mrozy, gdy jest suche powietrze nie mam najmniejszych problemów z odpalaniem.

Seat Cordoba: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Cordoba: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Cordoba: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9

Seat Cordoba: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1963