Opinia Mazda 626 GF Exclusive 1.8 101KM (benzyna) liftback 1999r., ocena użytkownika (239t)

Mazda 626 GF Exclusive 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

data oceny: 2012-04-13

Spalanie jak na taki duży samochód jest dośc przyzwoite. Co siekawe zimą do podanych przeze mnie wartości trzeba dodać około litra :)

Formularz barzo rozwinięty.

Wymiana części ekspoatacyjnych na czas (także oleje, filtry itp).

Samochód poleciłbym osobom, które w niezbyt wysokiej cenie chcą nabyć autko rodzinne, pojemne i komfortowe.

Samochód bardzo funkcjonalny:) Wersja po liftingu jesienią 1999 roku zyskała według mnie równiez na wyglądzie zewnetrznym. Takie przejście pomiędzy 626 a 6. Jedyne, do czego się można przyczepić to narażone na korozje niektóre części karoserii (m.in.tylne nadkola)

Samochód bardzo dobrze się prowadzi, wspomaganie działa rewelacyjnie. Można jednym palcem kierownicą kręcić. Z parkowaniem mogą być kłopoty, bo samochód dość duży, więc i troszke miejsca potrzebuje, żeby zaparkować, ale to nie problem :)

Jeśli chodzi o silnik, to 1.8 daje rade. Oczywiście, jeśli oczekujemy sportowych osiągów, no to się trochę rozczarujemy, natomiast do codziennej dość dynamicznej jazdy spewnością nam wystarczy.

Zarówno z przodu, jak i z tyłu podrużuje się komfortowo. Wyciszenie ładnie tłumi hałasy z zewnątrz. Powyżej 140 km/h zaczyna się robić głośniej, aczkolwiek nie jest źle. Polskich dziur też nie odczujemy podrużując tym autkiem.

Samochodzik bardzo pojemny. Z przodu mamy bardzo dużo miejsca, wszystkie przyciski, przełączniki sa "pod ręką" Z tyłu bardzo dużo miejsca na głowę i nogi, nawet jeśli pasażerowie mają powyżej 180 cm. Bagażnik o pojemności ponad 500 litrów spokojnie wystarczy, aby zapakować dość spory bagaż. Jest równeiż ustawwny. Asymetrycznie dzielona tylna kanapa, a także luka na narty (za podłokietnikiem tylnym) sprawia, że samochód może przewieźdź również dość długie przedmioty. Przedni fotel pasażera może słuzyć jako stolik odporny na ciepło. Jeśli chodzi o karoserie, to bardzo ładnie się prezentuje, są jednak miejsca podatne na korozję i to sprawia, że moja ocena karoserii nie jest najwyższa.

Ogrzewanie szybko nas ogrzeje, klimatyzacja nas schłodzi. Musimy zwracać uwagę na filtr kabinowy i wówczas będziemy zadowoleni. Szyby szybko odparują :)

Z widocznością do przodu również nie ma problemu, troszke gorzej, aczkolwiek dostatecznie dobrze jest z widocznością do tyłu. W lusterkach widoczność jest dobra.

Nie mam zastrzeżeń co do elektroniki. Uszkodzony termometr temperatury zewnętrznej (ciągle wskazuje -40C) no i kilka innych, ale drobnych defektów. W sumie, to nie ma się do czego przyczepić :)

Z awaryjnością nie jest źle :) Koszty części również nie przerażają (zamienniki)

Komfort jazdy naprawdę na wysokim poziomie. Wyciszenie też zdecydowanie na plus, niemal nie słuchac silnika :)