Opinia Rover seria 400 2.0 Di 105KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1996r., ocena użytkownika (h5q)

Rover seria 400 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 Di 105KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-09

spalanie auta oczywiście w dieslu to chyba największa zaleta,nie jestem w stanie podać bardzo dokladnych danych bo tego nigdy tak dokladnie nie badalem,ale to co napisalem wyżej mniej-więcej tak wygląda,w większości jeżdżę po mieście i widzę po tankowaniu ,że nie spala więcej jak 6-6,5 l on.

trudno mi powiedzieć,ja kupilem to auto można powiedzić w ciemno,przyjechalo z Francji,zarejestrowalem, jeżdżę i niezawiodlem się,ale napewno przy zakupie trzeba dobrze przyjżeć się czy sprawdzić gdzieś w warsztacie tak jak każde inne kupowane auto.

użytkuje auto jak każde poprzednie,nie traktuję go jakoś inaczej czy specjalnie,poprostu wymieniam regularnie olej,filtry,inne materialy eksploatacyjne,jak pisalem wcześniej nie mam z tym autem problemów więc użytkuje je jak każde inne.

osobom,które chcą mieć wygodne,dobrze prezentujące się auto nie martwiąc się kosztami eksploatacyjnymi,bezawaryjne i niepaliwożerne[oczywiście diesel].

podsumowując auto godne polecenia,pod względem awaryjności czy spalania rewelacja,bez obaw kupilbym takie auto trochę nowsze i z lepszym wyposażeniem ale tylko z takim samym silnikiem.pozatym auto nieżle się prezentuje ale to kwestia gustu,a wady to odklejająca się tapicerka drzwi i podsufitka ale to drobiazgi które tanim kosztem można się pozbyć.ogólnie auto oceniam bardzo dobrze i sam się dziwię,że jest tak dobre.pozdrawiam.

auto prowadzi się dobrze,wg. mnie zawieszenie jest dobrze zestrojone,uklad kierowniczy dziala precyzyjne,wspomaganie również dziala bez problemu.

silnik odpala i pracuje równomiernie bez klekotania,dobrze wspólpracuje ze skrzynią biegów,przyspieszenie jak na diesla dla mnie zadowalające.

po odpowiednim ustawieniu foteli przednich nie ma problemów z wygodnym siedzeniu,z tylu zależy od wzrostu pasażera,osobiście w większości jeżdżę sam ale w 5 osób też można w miarę wygodnie podróżować.moje auto ma już trochę przebiegu więc materialy wykończeniowe wnętrza mialy prawo się trochę zużyć,ale widać to glównie po tapicerce fotela kierowcy oraz drzwi[odkleja się ale to jak slyszalem zdarza się częściej przy jasnej tapicerce przy częstym jej praniu].jeżeli chodzi o korozję nadwozia to mimo wieku auta nie widzę żadnych ognisk korozji oprócz miejsc,w których mialy miejsce jakieś uszkodzenia lakieru,uważam ż auto pod tym względem jest dobrze zabezpieczone.

awaryjność auta a raczej jej brak to także wielka zaleta,zrobilem tym autem 65000 km i poza wypisanymi powyżej częściami i oczywiście eksploatacją[oleje,filtry,klocki,żarówki,świece]niewiele robilem,problem z alarmem-uszkodzil się pilot.śmialo można powiedzieć,że jest to auto prawie bezobslugowe,a co do kosztów napraw to zależy gdzie się naprawia,ja mam od lat jednego i dobrego mechanika,części kupuje sam a ceny są porównywalne z innymi markami np.za piastę zaplacilem 150zl,klocki od 60zl,szczęki ok 110zl a gumy,sworzeń czy końcówka drążka w serwisie hondy też kosztowaly nieduże pieniądze.

poza drobiazgami brak wad.