Opinia Rover 45 600 2.0 tdi 105KM (turbo diesel) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (6k7)

Rover 45 600 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 tdi 105KM (turbo diesel)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-02-14

Trudno mi to określić. Myślę, że na dymienie silnika, wycieki oleju i płynłów itp.

Stan oleju i paliwa. Praca turbosprężarki wymaga by po dłuższej, intensywnej podróży nie gasić silnika. Powinien jeszcze przez kilka minut pracowsać na wolnych obrotach

Każdemu kto chce wygodnie, bezawaryjnie i w miarę tanio podróżować.

W ciągu 10 lat nie wymieniałem żadnych części z wyjątkiem tych eksploatacy- jnych jak: rozrząd, filtry itp. Jest to samochód, jak dotąd, bezawaryjny. Dotąd takiego auta nie miałem.

Auto trzyma się drogi dobrze. Układ kierowniczy działa należycie. Może zawieszenie jest trochę twarde. Nie jest to jednak mankament. W zakręty wchodzi dobrze bez nadmiernych przechyłów.

Silnik elastyczny dynamiczny i oszczędny. Przyspiesza porównywalnie do silników benzynowych tej pojemności. Rozruch zimą nie jest utrudniony. Silnik jest mocną stroną tego samochodu

Dobre resorowanie. Fotele przednie wygodne i proste w ustawianiu. Wyciszenie silnika należyte.Trochę słychać w zakresie dolnym i górnym przediale obrotów szczególnie gdy silnik nie ma swojej temperatury. Silnik rozgrzany i jazda w zakresie 2000 obrotów na bezpośrednim biegu powodują, że jest on ledwie słyszalny.

Z przodu dużo miejsca, wygodnie. To samo z tyłu. Trochę ciaśniej, oczywiści,przy trzech osoboach tam podróżujących. Siedzenia i oparcia - wygodne. Materiały wykończeniowe 1 klasa. Nic nie stuka, puka, zgrzyta czy piszczy. Karoseria ładna, pieści oko i długo jeszcze będzie modna.

Wentylacja nie budzi niestety zachwytu. Szczególnie przy różnicach temperatur i jeździe w deszczu. Szyby szybko parują. Ja wówczas opuszczam trochę lewą czy prawą szybę i sytuacja wrca do normy. Jest też drugi sposób - włączyć klimatyzację. Jednocześnie chłodzenie i ogrzewanie. Para z szyb szybko znika.

Widoczność do przodu, tyłu jak i w lusterkach jest OK

Parowanie szyb jest mankamentem tego samochodu. Ale jest na tgo sposób ten, który opisałem wyżej.\\r\\nNapinacz paska wieloklinowego ma, moim zdaniem, wadę kmonstrukcyjną. Sprężyna\\r\\nrozpycha obudowę i część ta nie spełnia swojego zadania. Miałem to zdarzenie. Dobrze, że przy wyjeździe z garażu. Jest na to sposób. Należy dotoczyć odpowiednią podkładkę i zmienić śróbę mocującą na 10 mm imbus.\\r\\nWydatek nie duży a pewność 100 %\\r\\nJeżeli musiałbym kiedykolwiek kupić nowy taki napinacz to tą podkładkę obowiązkowo również zastosuję.

Użytkowałem dotąd sporo aut różnych marek. Żadne nie było tak oszczędne w paliwie i tak niezawodne jak to auto.