BMW seria 3 opinie, oceny użytkowników, BMW seria 3 spalanie 3.0 (strona 1)

Opinie o samochodach BMW seria 3

3.0

Średnia ocena: 9.13/10

BMW seria 3 spalanie (l/100km)

12.55/16.50
9.15/12.50
10.84/14.00

Oceny BMW SERIA 3

2012-04-25

Auto kupowałem pod siebie, więc byłoby nie w porządku jeśli ocenił bym go inaczej niż 10/10.
Auto jest "twarde" to fakt, czuć większość nierówności (ale za to świetnie się trzyma drogi), hamulce bez zarzutu, parkowanie tyłem trochę ciężkawe z początku ( trzeba się przyzwyczaić do napędu na tył) oraz niskie zderzak z przodu (trzeba uważać na krawężniki).

2010-02-21

wg. mnie bomba :) i ten dźwięk silnika... to nie jest V8 ale jak na R6 rewelka :)
mój pierwszy automat. Dużo frajdy daje nam możliwość samodzielnego zmieniania biegów przy kierownicy jak w F1 :) Jeżeli chodzi o przyspieszenie - jest ciut wolniejsza od M3 e46 (sprawdzone). Do codziennej jazdy wystarcza :)
Autkiem zrobiłem ostatnio w pełnym komplecie (4 osoby) i z pełnym obciążeniem trasę 1200 km z dwoma przystankami, nikt nie narzekał ani nie prosił o przystanek, wiec chyba jest ok :) Jest ciche ale do prędkości 150 km/h. Przy wyższych prędkościach nie tyle słychać silnik co pęd powie...
Z przodu miejsca pod dostatkiem. Zaskakująca ilość miejsca z tyłu, swobodnie może jechać osoba mająca 185 cm wzrostu. Bagażnik jak na coupe duży. Jakoś materiałów nie budzi zastrzeżeń.
układ jezdny jedna z mocniejszych stron tego auta.

Witek2009-07-08

Tutaj trzeba się przyzwyczaić tylny napęd - zimą należy uważać ale to nie zmienia faktu... że auto prowadzi się jak mażenie
Fotele ortopedyczne - dłuższe trasy bez zmęczenia!! Nie jedno nowe auto z salonu nie ma tego czegoś ....
Materiały linia - to najwyższa półka. Wykończenie skóra nie ma się do czego doczepić ... bajka !!!
nie ma lepszego auta !!! Kto raz jechał ten będzie chciał go mieć ... spalanie po mieście 6.8l trasa jadąc 100-140km/h 4.8l i najlepsze dając czadu w ruchu miejskim (nie oszczędzając) maksymalnie spaliła 8.3 l. To już mówi za siebie. Silnik na łańcuchu odchodzi problem z paskami, jedyn...

pool2010-08-23

Samochód ma przyspieszenie do 100 w 7,8 sekundy. Elastyczność niebywała od 30 km/h można jechać na 4 biegu, a wyprzedzanie to bajka. Jedynie skrzynia trochę haczy na 4 biegu.
Auto zdecydowanie nie na nasze drogi z koleinami i dołami. Tawrde i wszytko czuć na kręgosłupie. Na ładnej równej drodze jest idealnie.
Bagażnik jest mały i płytki. Nie ma żadych uchytów na puszki, butelki, a ilość schowków jest miminalna, przy czym są o małej pojemośći. Słowem samochód dla kierowcy, a nie dla rodziny.
Samochód jeździ jak po szynach. Układ kierowniczy działa perfekcyjnie. Hamulce wystarczająco skuteczne, natomiast prakowanie poza dobrym promieniem skrętu nie jest za ciekawe. Samochód jest mało przeszklony, ma niskie zawieszenie, nisko położony zderzak. Po prostu trzeba uważać.

2009-07-09

Nie zamienie na inny. Grubych awarii nie ma ale są drobne niestety irytujące. Ale w końcu to 7 letni samochód więc mają prawo gumowe części się zużywać i plastiki od czasu do czasu dać o sobie znać
Jak oceniać przyspieszenia w aucie co ma 6.5s do 100km/h? Elastyczność w normie ale zawsze momentu brak:-) Skrzynia ma drobny defekt standartowy dla tego rocznika (niecentrujący się lewarek) Silnik lubi podpijać olej.. stąd oceny niższe niż 10
Auto prawie sportowe. Twarde jak ... Jak tu mówić o jakimś komforcie??
Układ kierowniczy precyzyjny ale maglownice w BMW to nienajtrwalsza konstrukcja

Średnie oceny BMW SERIA 3

9.8/10

Osoby zainteresowane autem BMW seria 3 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A4.

Najciekawsza opinia użytkownika o BMW seria 3

BMW seria 3 e46 3000 3.0 184KM 2001r. sedan (limuzyna)

Miałem okazję jechać i manualną i automatem, z racji posiadanie drugiej to ją oceniam. Silnik jedynie po odgłosie można poznać że to diesel, elastyczniejszy od niejednej benzyny, jak i w innych opiniach jest to silnik "wieczny", skrzynia (triptronik czy jak jej tam) marzenie, jedyny minus to sprzeczne opinie o tym czy wymieć olej, przyspieszenie w standardzie od ok 100-150km bardzo dobre, 0-100km no naprawdę potrafi zaskoczyć niejednego amatora ścigania (autko mam trochę podkręcone wtedy rzeczywiście robi się mały potworek)

Jak na dość nieduże auto widoczność przez tylą szybę jest naprawdę tak sobie ( ściślej chodzi o parkowanie gdyby nie czujnik parkowania..., autko trzeba wyczuć, no i brak wycieraczki na tylnej szybie też może być uporczywy )

Samochód twardy, czuć większość nierówności (nie wiem czy winić za to BMW czy nasze drogi) Fotele wygodne, po pewnym czasie wycierają się na bokach (welur), wyciszenie w kabinie jest na prawdę super, słychać to co w większości diesli, choć powiedziałbym że jest odrobinkę ciszej, powiewy wiatru dopiero przeszkadzają >160km/h. Za racji sporej mocy jazda z kompletem pasażerów nie osłabia samochodu ( jedyną niedogodnością mogą być krzyki i prośby o zwolnienie ;) )

Z przodu sporo miejsca ( nie to co seria 7 ale...), z tyłu za to baaardzo mało miejsca na nogi ( zwłaszcza jeśli z przodu jadą potężniejsze osoby i trzeba odsunąć przednie fotele (na pewno nie jest to samochód rodzinny, (nie wiem jak jest w kombi)) Fotele, po pewnym czasie wycierają się na bokach (welur), schowek od pasażera, na okulary pod lusterkiem środkowym i malutki schowek w podłokietniku, niedużo ale fajnie przemyślane, karoseria (jeśli nie bity) praktycznie nierdzewna. Fajny "bajer" w postaci licznika chwilowego spalania i przycisku B/C ( średnia prędkość, średnie spalanie itp. )

Moim zdanie trochę są przesadzone opinie o ogromnych kosztach napraw, co prawda wymiana hamulców (przy silniku 3.0) trochę kosztuje, ale chyba warto czuć się trochę bezpieczniej niż włożyć gorszej jakości części. Nie jest to na pewno samochód który naprawimy na własnym podwórku jak było to w czasach dużych fiatów i polonezów, ale to chyba znak czasów.

Z racji dość małej przestrzeni autko szybko uzyskuje pożądaną przez nas temperaturę.

Przycisk B/C lubi się psuć oraz występuje problem z matą poduszki powietrznej od strony pasażera ( koszt wymiany obu po ok 150 - 200 zł zależy od elektryka ), poza tym nie doświadczyłem poważniejszych usterek. U znajomego popsuł się czujnik pomiaru oleju nie wiem czy to jest częste w tym modelu ale fakt jest faktem.

BMW seria 3: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

BMW seria 3: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

BMW seria 3: 1.3, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 2.5, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.2, 3.5

BMW seria 3: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982