Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 2.0 (strona 3)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

2.0

Średnia ocena: 8.18/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

9.99/11.99
7.53/9.37
8.71/10.71

Oceny FORDA MONDEO

2010-01-19

Obszerny, dynamiczny, oszczedny moze ma jakies wady, np. brak lampki w podsufitce nad tylnym siedzeniem ale mozna latwo samemu podlaczyc. Trzeba uwazac na rdze, na sczescie delikatnie na rantach drzwi. Kola dwumasowe, sprzegla czy wtryski to juz sa elemety newralgiczne dla kazdego diesla. Osobiscie...
Silnik cichy, wysoka kultura pracy, dobra dynamika do 100 kmh, niesamowita elastycznosc i ciag do przodu w zakresie od 80 kmh w góre. Wyprzedzanie tym autem jest pewne, do wyprzedzenia wystarczy naprawde maly dystans. Czuc moc.
Nie ma sie specjalnie do czego przyczepic. Przy 120 kmh slychac mocno szum powietrza przy przednich , bocznych szybach. Poza tym ok.
Miejsca az nadto zarowno z przodu jak i z tyłu, wygoda niepodwazalna, 5 osob podrozuje swobodnie. Karoseria gorzej, wylazi ruda na rantach drzwi, wystarczy oczyscic i zabezpieczyc ale nie powinno miec to miejsca w XXI wieku.
Słupki nieco ograniczaja widocznosc, auto dlugie ale szybko sie go wyczuwa.

2009-07-10

Jestem na tyle z niego zadowolony ze nastepny tez bedzie mondeo.
Jest to 2.0 na gazie wiec parametry mi nieco spadlu od nominalu, jednak mimo wszytko ciagle mi wystarcza do w miare sprawnego wyprzedzania nawet wiekszychkolumn samochodów. Ciekawostka- przy stanie 200000 km na trasie testowalem predkosc maks i osiagnallem 230km/h. Uwazam ze jest to wynik naprawde ...
Dla mnie złoty środek pomiedzy twardoscia zawieszenia a komfortem jazdy. Mogę jezdzic naprawde dluuugie otrasy i zawsze jazda jest przyjemna i bezpieczna.
Wnetrze jak na samochod z tamtych lat jest przytulne. Mimo 260 tys km nadal mi nic nie trzeszczy w srodku wiec nie jest zle. miejsca az nadto a mam 197cm wzrostu.
Bardzo precyzyjny. Zreszta ford zawsze swietnei sie prowadzil. Do tego stopnia mi sie podoba ze kolejny samochod jaki kupie to z pewnoscia bedzie ford tyle ze mlodszy model.

2010-10-22

Na moją końcową ocenę (najwyższa w polu \\\"średnio\\\"), wpływa jedynie to, ze moim zdaniem ten samochód nie ma \\\"duszy\\\". Jazda nim przypomina co najwyżej podróż sleepingiem pierwszej klasy, a trudno wtedy o jakies emocje, przynajmniej natury motoryzacyjnej... Ko...
Naprawdę bardzo elastyczny. Przełożenia skrzyni biegów zbyt długie i raczej mało precyzyjne. Przyspieszenia, najdelikatniej rzecz ujmując - średnie. Zdecydowanie nie \\\"czuć\\\" tych 132 KM, nawet z uwzglednieniem sporej masy. \\\"Meganka\\\" z silnikiem 1,6 16V o mocy ...
Bardzo duży komfort jazdy. Przednie siedzenia mogłyby być nieco twardsze i lepiej wyprofilowane. To raczej klubowe fotele, niż siedziska samochodu. Absolutnie wygodna i bezproblemowa jazda z kompletem pasażerów. Nikt i nic nikomu nie powinno przeszkadzać.
Zawieszenie komfortowe, nieco zbyt miękkie. Układ kierowniczy precyzyjny, ale nadwrażliwy. Parkowanie, jak na te gabaryty - bezproblemowe.

2009-08-12

Nie licz na szybki start ze świateł, ale przyspieszenia powyżej 90km/h na 5-tym biegu wystarczające. W górach "benzyny" nie mają szans.
Bardzo dobra elastyczność silnika 6-sty bieg to jest na prawdę rewelacja. Zapinam od 120km/h i śmiga że aż miło. Nawet przy prędkościach do 160km/h, włączonej klimie i średnim obciążeniu spalanie nie przekraczało 7 litrów ON
Trochę słabo trzymają na zakrętach fotele. silnik trochę "grzechocze" jak to diesel, ale ja nie posiadam plastikowej pokrywy silnika. Po rozgrzaniu OK
Przestrzeń wewnątrz znakomita. Miałem możliwość jechania w długiej trasie - pasażerowie z tyłu byli zachwyceni ilością miejsca na nogi. Bagażnik - nie musisz zastanawiać się co gdzie poukladać - po prostu wrzuca się wszystko jak leci - ma się wrażenie, że miejsca nigdy nie zabrak...
Znakomite prowadzenie, trzyma się na łukach jak przyklejony, tył czasem podskakuje, ale z obciążeniem jest OK Zawieszenie odpowiednie do tego typu auta, nie za twarde i nie za miękkie

Robert2010-01-01

Na razie takowych się nie dopatruje. Wszystko jest ok. Wnętrze bardzo ładne i nowoczesne. Radio Sony jest wykonane z troche lichego materiału. Szybko się rysuje na poiwerzchni wyświetlacza. Jak na firmę Sony to troche miernota. Zawiodłem się na Japończykach.
Może lekko brakuje mocy. Myśle jednak, że jest bardzo dobrze. Może to już tylko kwestia przyzwyczajenia.
Nie mam żadnych uwag, więc trudno co kolwiek komentować. Poprostu jest super. Auto o największych gabarytach w swojej klasie co w zupełności przekłada się na komfort i przestrzeń wewnątrz.
Tak jak już wspomniałem wcześniej nie dopatruje się w tej kategorii żadnych wad ani potrzeb zmian.
Nie ma w tej klasie lepiej prowadzącego się auta.

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985