Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

1.6

Średnia ocena: 7.89/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

9.35/10.45
7.02/8.83
8.17/8.92

Oceny FORDA MONDEO

2010-07-16

Praktycznie przez cały czas użytkowania samochód nie wymagał żadnych napraw.W książce serwisowej też ich nie ma.Muszę jednak zaznaczyć, że wszelkie wymiany płynów eksploatacyjnych,filtrów itp są dokonywane na czas i są dobrej jakości.Na to nigdy nie żałuję pieniędzy bo się zwra...
Przy 4 dorosłych osobach i maksymalnie załadowanym bagażniku silnik 1,6 troszeczkę ma mało mocy zwłaszcza przy pokonywaniu dużych wzniesień.
Bardzo wygodny,przestronny samochód.Przy rozłożonych fotelach uzyskujemy bardzo dużą przestrzeń ładunkową,jednak słychać wówczas delikatny hałas w środku.Nie ma tragedii ale jednak.Tak mają chyba wszystkie kombi - miałem kilka
Rocznik 1996 a dopiero zaczyna delikatnie przebarwiać rdza.Nie ma kompletnie żadnych dziur.Blacha zdrowa,podwozie też.
Z uwagi na gabaryty parkowanie czasem utrudnione.Bardzo dobra widoczność

Janusz2009-07-10

Jest to samochód rodzinny, wygodny. Raczej na trasę nie na drogi polne czy utwardzone. nie planowałem go kupić ale teraz mam o nim całkiem inne zdanie ni z przed kupnem.
Silnik 1,6 w stosunku do masy auta trochę słaby. ale to też kwestia przyzwyczajenia i pracy skrzynią biegów
Auto prowadzi się bardzo dobrze zarówno z kompletem jak i bez. Na oponach KLEBER jazda stała się cicha i przyjemna.
Auto na ogół przestrzenne ale przy moich 188 wzrostu i 120kg wagi przydałoby się trochę więcej miejsca.Wnętrze jest tak wyposażone że jakakolwiek zmiana spowoduje jej zakłócenie.

2010-02-19

Przez ponad 5 lat użytkowania (byłam 2gim właścicielem) auto nigdy mnie nie zawiodło! Jedyną jego wadą był kiepski wydech, podatny na korozję. Poza tym, świetnie trzymał się drogi, łatwo się nim parkowało, duża dostępność dobrych jakościowo i przystępnych cenowo zamienników cz...
Ten akurat silnik, może nieco za słaby w stosunku do gabarytów/wagi auta. Jednak dosyć elastyczny, niezyt paliwożerny, jak się już "rozbujał", to super!
Auto obszerne, dosyć twarde, ale dla mnie to akurat plus. Dobrze znosiło obciążenie.
Nie mialam zastrzeżeń.

Piotr2010-07-18

Troszkę za słaby silnik. Wygoda niesamowita, radość z jazdy całkiem niezła ale tym nie poszalejemy!!! 90KM to trochę za mało na auto ważące 1400KG. Rodzika chwali sobie wygodę i ciszę podczas jazdy
Silnik elastyczny ale zdecydowanie brakuje mu mocy podczas wyprzedzania, w mieście dobrze się jeździ. Na trasy polecam większy motor. Pracuje cicho i równo.
Zawieszenie OK. Ładnie łyka dziury i dobrze zachowuje się pod obciążeniem. Na tylnej kanapie sporo miejsca nawet dla 3 osób.
Wnętrze ogólnie OK jak na auto 17 letnie nić nie skrzypi, welur na fotelach bez przetarć. Karoseria gnije na tylnych nadkolach i przy wlewie paliwa, ale to chyba bolączka wszystkich fordów (brak ocynku blachy)
Prowadzi się super, Wspomaganie mogło by być troszkę mocniejsze. Parkowanie trochę wymaga wprawy bo nie za dobrze widać kiedy kończy się bagażnik.

Agnieszka2010-04-12

Auto godne polecenia
Silnik jest w miarę dynamiczny, dobrze współpracuje ze skrzynią biegów. Nie trzeba często zmieniać biegów.
Fotele bardzo wygodne, zarówno z przodu jak i z tyłu. Jadąc z kompletem pasażerów odczuwa się to w prowadzeniu. Przy większych prędkościach słychać szum w aucie.
W aucie jest dużo miejsca, bagażnik jest przeogromny. Jak na swoją niską cenę auto jest zrobione z dobrej jakości materiałów.
Autko jak na swoje lata spisuje się bardzo dobrze. Widoczność w aucie dobra, prowadzenie pojazdu nie sprawia najmniejszego problemu. Samochód jak na swoje lata jest rewelacyjny. Zawieszenie jest miękkie, małe przechyły na zakrętach. Auto dobrze trzyma się nawierzchni. Wspomaganie auta pozwa...

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

użytkownik: Janusz

Ford Mondeo CLX 1600 DOHC 90KM 1994r. sedan (limuzyna)

Mnie pasuje.

Użytkuję to auto już ponad 5 lat i oprócz normalnie zużywających się części nic się nie dzieje. Trochę mi się już opatrzył ale przy moich dojazdach do pracy po 200km tygodniowo (na gazie) nie mogę narzekać. Przejechałem już 135 tyś. i jeszcze kupiłem nowe opony letnie bo planuję je jeszcze zużyć. Auto ma trochę słabe hamulce jak na abs ale może to tylko moje odczucia. Hamowałem już kilka razy dość ostro i efekt był właściwy.

Koszty są wartością względną. Mogę zapłacić pieniądze ale nie lubię jak mechanik próbuje mnie naciągać. Dlatego korzystam z napraw koleżeńskich i na razie wychodzę na tym nie najgorzej.

Auto ciepłe, dobrze wentylowane.

Nie mogę nic powiedzieć ponieważ jak wcześniej pisałem nic oprócz świec i przewodów wysokiego napięcia nie wymieniałem

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985