Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie benzyna+gaz (strona 3)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.80/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.48/11.48
8.19/9.18
9.51/10.21

Oceny FORDA MONDEO

2009-07-11

przestronne wygodne auto. jak dla mnie za miękkie i trochę bezpłciowe (pewnie dlatego że miałem srebrny egzemplarz-nie polecam tego koloru), dlatego wymieniłem bo cenię oryginalność.
Mimo ze można osiągnąć tym wozem duże prędkości (200/h) silnik cierpi na chroniczny strach przed przyśpieszaniem. zdaje się mieć już dość przy 4 tysiącach obrotów. ale jakoś mimo wszystko ciągnie do 5-5, 6. Praca na jałowym w porządku
Komfort bardzo wysoki. Przy wzroście 173 i 68 kg wagi nie wyobrażam sobie większego samochodu dla mnie, Jadąc 6 godzin bez przerwy nie ma potrzeby odpoczynku aby rozprostować kości.
łupnia debilowi który wstawił włącznik awaryjnych tuż za ramionami kierownicy. w każdym innym normalnym wozie awaryjne mozna włączyć w ułamku sekundy, a tu trzeba się zastanawiać czy brać go bokiem czy może pokusić się o wsadzenie dłoni między ramionami kierownicy, porażka
auto wymyślone do szybkiej jazdy na wprost. przy zmianie pasa przechyły jak w czółnie. miałem wcześniej Civica i to był dla mnie szok jak samochód może się tak bezpłciowo prowadzić

2012-03-22

Auto dynamiczne, komfortowe, wyciszone i dobrze wykonane. świetnie się prowadzi ale ma kiepską blachę i to psuje obraz. Sporo pali więc warto zainwestować w gaz. GHIA ma świetne wyposażenie np: podgrzewaną przednią szybę, napinacze pasów czy układ antypoślizgowy. najgorzej trafić na n...
Uważam że silnik Duratec świetnie się zachowuje choć wiele w nim elektroniki nie zawiódł mnie jeszcze... łańcuch rozrządu wytrzymuje do końca silnika więc nie trzeba tracić pieniędzy na mechaników, wystarczy tylko dbać o olej :) Skrzynia działa poprawnie choć w mieście zimą w tej...
Swietnie wyciszony. Na postoju nie wiadomo czy w ogóle sinik pracuje...
Swietne materiały wykończeniowe. nic nie skrzypi i nie odstaje, pakowny bagażnik i asymetrycznie dzielone oparcie ułatwiea przewożenie większych rzeczy. niestety tylke nadkola i progi rdzewieją po około 10 latach...
samochód z silnikiem V6 jest sztywny i dobrze trzyma się na zakrętach. Ma świetne hamulce 4x tarcze ale trzeba uważać na nieoryginalne tarcze bo się wyginają!

Robert2010-01-26

rozrząd bezobsługowy na łańcuchu, pompa wody z boku silnika,
silnik widlasty daje sobie nieźle radę z autem ważącym 1560 kg. elastyczność dobra bez porównania do silników rzędowych. przyspieszenie zadowalające w pełni jak na kombi, nie jest to sportowe coupe. przydałby się tempomat. ogólnie ok :-)
krótkie siedziska przednich foteli mogą trochę przeszkadzać w trasie wysokiemu kierowcy.Elektryczna regulacja fotela kierowcy może się uszkodzić przez plastikowy trybik w mechanizmie, wymiana na metalowy dostępny np. na allegro eliminuje usterkę na zawsze.
tapicerka i skórzana kierownica bez przetarć przy normalnym użytkowaniu i przebiegu 245 tys. Na dolnych krawędziach przednich błotników delikatny rdzawy nalot dlatego że nie ma przednich chlapaczy i innych osłon, poza tym nic się nie dzieje.
dobrze wygląda i nieźle jeździ na fabrycznych kołach: 205/55/16. po zakupie wymieniłem elementy gumowo metalowe na wahaczach (tylko) i polskie drogi już je ponadrywały. Na szczęście części nie są drogie. Mały promień skrętu.

Janusz2009-07-10

Jest to samochód rodzinny, wygodny. Raczej na trasę nie na drogi polne czy utwardzone. nie planowałem go kupić ale teraz mam o nim całkiem inne zdanie ni z przed kupnem.
Silnik 1,6 w stosunku do masy auta trochę słaby. ale to też kwestia przyzwyczajenia i pracy skrzynią biegów
Auto prowadzi się bardzo dobrze zarówno z kompletem jak i bez. Na oponach KLEBER jazda stała się cicha i przyjemna.
Auto na ogół przestrzenne ale przy moich 188 wzrostu i 120kg wagi przydałoby się trochę więcej miejsca.Wnętrze jest tak wyposażone że jakakolwiek zmiana spowoduje jej zakłócenie.
Użytkuję to auto już ponad 5 lat i oprócz normalnie zużywających się części nic się nie dzieje. Trochę mi się już opatrzył ale przy moich dojazdach do pracy po 200km tygodniowo (na gazie) nie mogę narzekać. Przejechałem już 135 tyś. i jeszcze kupiłem nowe opony letnie bo planuję...

Dominik2010-02-19

Silnik 2.0 jest super dobrany do masy nadwozia kombi, pozwala na naprawdę dynamiczną jazdę oraz przyśpieszanie. Silnik bardzo dobrze znosi duże prędkości oraz bez problemu radzi sobie gdy przewozimy nawet większe ciężary oraz przy wyprawie wakacyjnej przy pełnym wykorzystaniu dostępnego ...
Zawieszenie pozwala na naprawdę komfortowe podróżowanie nawet przy komplecie pasażerów. Przy tym w aucie jest naprawdę cicho.
Auto bardzo obszerne a przy tym bardzo proste w obsłudze. Materiały wykończeniowe nie ulegają zużyciu nawet po upływie kilkunastu lat wyglądają świetnie.
Auto bardzo dobrze się prowadzi, zawieszenie jest bardzo komfortowe a zarazem dobrze utrzymuje auto przy dynamicznej jeździe zarówno po mieście jak i szybkiej jeździe w trasie. Układ hamulcowy jest bardzo dobrze dobrany do masy i mocy auta.

Średnie oceny FORD MONDEO

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985