Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

1.6

Średnia ocena: 8.24/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

8.54/11.10
6.40/8.87
7.44/10.27

Oceny MAZDY 323

To moj pierwszy samochod, kupiony za 3500zl, okolo 2000zl musialem w niego wlozyc w ciagu roku. Ma za to niewielkie spalanie, jest to samochod z dobrymi rozwiazaniami, swietnie sie prezentuje i ma naprawde dobre osiagi. Wolalbym mlodszy samochod, ale jak na pierwsze auto jest naprawde fajne i przyje...
Z redukcją biegów to po prostu Formuła, świetnie sobie radzi.
Z dużym obciążeniem na wybojach boli serce, niemniej jednak radzi sobie dobrze nawet na długich trasach. Wymieniałem amortyzatory i od tamtej pory jest nieźle.
Jak na tak stary samochód świetna ergonomia i dużo przestrzeni, jednym słowem luksusowe auto tamtych lat, karoseria bez grama rdzy, jestem naprawde zaskoczony, że po roku tak świetnie się trzyma.
Jak na ten wiek jest naprawde nieźle, wymieniałem tarcze i klocki, co do parkowania ma duże wnętrze i bagażnik, a sam w sobie dość niewielki. Nie ma ustawionej zbieżności, po prostowaniu felgi i wymianie opon nadal ściąga go delikatnie w prawo.

grześ2010-06-20

byłem zadowolony z mojej poprzedniej mazdy i do obecnej również nie mam zastrzeżeń auto bardzo dobre póki co nie chce innego.
do wyprzedzania tylko 3!!! wtedy ma kopa silnik powinien być pielęgnowany pochodzi dłużej i nie żałować na musowe wymiany do przyspieszeń jak na nie cale 100 kucy fajnie wchodzi na obroty i kręci się fajnie do czerwonego mniam mniam niestety
komplet pasażerów nie wpływa na satysfakcje z jazdy bez wyprzedzania chyba że seicento fotele wygodne przednie jak i tylne wysokie obroty zakłócają rozmowe:(
do przodu widać wszystko tył też wygodny osobom poniżej 190cm bagażnik pojemny materiały w maździe ubogie ale wytrzymałe
mazda bardzo dobrze się prowadzi i trzyma drogi doświadczony kierowca nie będzie miał żadnych kłopotów z parkowaniem hamulce są dobre ale mogły by być lepsze

2010-02-17

Dobre, malo awaryjne auto z dosc dynamicznym silnikiem (1,6l)
Rewelacyjny silnik jak na rocznik auta, nie podoba mi sie jedynie dzwiek tej jednostki na wyzszych obrotach (pow. 3tys.) brzmi jak polonez, po za tym trzeba go krecic powyzej 2,5tys. zeby "jechal" ale to przeciez "japonczyk" ;)
Zawieszenie dosc sztywne ale dla mnie to akurat zaleta, co do foteli mam wersje GT a tu fabryka wcisnela wyprofilowane, dobrze trzymajace fotele. Rewelka!! Troche glosno powyzej 100km/h
Komentarz musze wystawic co do "blachówy". Ogniska korozji na tylnych blotnikach to juz powszechny problem uzytkownikow 323BG. Po za tym przeciekajacy bagaznik o ktorym mozna ksiazke pisac (wada fabryczna)
Wszystkie naprawy i wymiany plynow na czas a autko jezdzi i jezdzi i jezdzi.. . .

Robert2009-07-13

Dla mnie bomba
Silnik,skrzynia biegów i przyspieszenie to wielki plus tego auta. Nawet kierowca rajdowy miałby frajdę z przejażdzki.
To jest bardziej auto sportowe chociaż pięcio drzwiowe.
Rzuca się w oczy ze względu na sportowy wygląd ale zdecydowanie na trzy osoby.
Jeżdziłem autem może niewiele jeżeli chodzi o czas ale wiele jeżeli chodzi o ilość przejechanych kilometrów i stwierdzam że to jeden z lepszych aut produkowanych w tamtych latach. Auto przeznaczone dla młodych lub dla osób,którzy mają sentyment do tych czasów i z zazdrością patrzeli ...

2009-07-11

oszczędny i elastyczny silnik, który zadowala się nie zbyt wielka ilością paliwa, a przy tym mamy dobre osiągi (po "nauczeniu sie" auta bardzo dobre)
fotele z wersji GT. Na tamte lata "kubełkowe" pozwalaja z przodu bardzo wygodnie i pewnie podrozowac, a z tylu glęboka kanapa, pozwala spokojnie i wygodnie obserwować droge :]
Wersja ta ma dużo wiecej miejsca od kolejnej !! ergonomia ku zaskoczeniu tez wypada lepiej... !!
kilka kilometrów tym autem i wiesz jak nad nim zapanować w 100% i na co go stać..!!

Średnie oceny MAZDA 323

4.9/10
3.4/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Mazda 323

Mazda 323

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

użytkownik: grześ

Mazda 323 1600 98KM 2003r. hatchback

jedynie patrzenie do tyłu niskie osoby mogą mieć dyskomfort a ogółem widoczność wporzo

części dostępne w sklepach zamienniki też dobre ale mniej trwalsze niż orginał zmieniać na czas olej płyny i lać paliwo będziecie zadowoleni z bez awaryjności drobnostki ulegają zepsuciu się.

bardzo szybko nagrzewa całe auto byłem miło zaskoczony sprawna klima i jak w niebie:)

jestem zwolennikiem jak najmniej elektroniki w aucie mi wystarczą tylko szyby i klima nic więcej masa elektroniki to problemy przykład aut renault

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984